Šta je novo?

upgrade ploca, proc, graf, ram, mozda jos po nesto

nikornla

Uticajan
Učlanjen(a)
17.12.2004
Poruke
2,340
Poena
1,605
daklem, odlucio se na upgrade koji je jos malo pa komplet nova konfiguracija.
stanje je da za sada ne bih menjao kuciste, hdd, optiku i po mogucnosti napajanje koje mislim da moze da pogura sve sto cu navesti, al me vi mozda opovrgnete.

prvo sam mislio da prodjem jeftinije sa (slabijom) amd varijantom, pa da mozda nadogradjujem kad izadju novi amd procesori, ali s obzirom da sam trenutno u mogucnosti, odlucih da se mozda malo vise isprsim i odma uzmem neki intel, al ako vi imate neke predloge koji bi me vratili na amd, samo napred, mozda se i predomislim.

ovo sam izdvojio, a vi ako imate bolji predlog za veoma slicne ili drasticnije nize pare, molio bih vas da me uputite :D

i5-3450 (ako je potrebno za njega jos neki kuler)
asus P8H77-V
8GB RAM 1600MHz kingston/mushkin/geil/neka druga - ima gomila varijanti, pa neku predlozite, al da je do 50e, mozda npr OVA
ati 6850/6870 powercolor/sapphire?! znaci ako je OVA powercolor ok onda o 6850 ne bih razmisljao s obzirom na cenu ove, samo me plasi da nije mozda malo bucnija i da se pregreva, pa bih onda uzeo ili sapphire 6850 ili 6870, u nju nekako vise verujem, samo mi jos tih 30ak evra kod 6870 preko vec prelazi planirani budzet, pa se veoma premisljam, al ako bas bas vredi pregrmecu nekako :D

e sad, moje napajanje je LC5550, a s obzirom da ne planiram OC ni jedne od komponenti, mislim da nema potrebe da ga menjam...

to bi bilo to, pa ocekujem sugestije za sve komponente
hvala unapred :D

PS MSI mi je od davnina nekako odbojan, pa bih ga ipak ovde izbegavao iako je mozda neopravdano :D
 
za proc i plocu mislim da je izbor ispravan. hladnjak mozes da pojuris neki, cisto da malo smanjis buku i jos ga malo ohladis(leto je tu), a to bi najjeftinije bilo nesto polovno... neki hyper, ili sta vec naleti, 20-ak eura ce raditi posao.
od memare moj glas ide mushkinu, provereno stabilna, 1.5v, hladna... dobra memorija.
za grafiku potrazi jos necije misljenje...
napajanje ce deff moci da gura tu masinu, ako nije prestaro i previse gazeno.
pozz
 
Nazad
Vrh Dno