Upgrade kartica za HTPC setup

Solesoslav

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poena
48
Molim predlozite mi polovnu video karticu do 40EUR za HTPC komp koji trenutno ima sledece komponente:

Ne znam da li za 40e mozes da nadjes ista sto bi bilo bolje od integrisane graficke u tom procesoru. Najbolje bi ti bilo da uzmes GT1030, jer je to najjeftinija kartica koja ima HEVC i VP9 akceleraciju. Takodje bi pomoglo da eventualno kupis neki quad core procesor.

dostanov

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.03.2020
Poena
1
Hvala, to je dobra preporuka, ja sam malo istrazio i naleteo na istu karticu.
Dodatno je sto ima pasivno hladjenje, sto se uklapa u koncept moje silent masine.

Pitanje, kako ce se GT1030 uklopiti u HTPC po pitanju potrosnje struje?
GT1030 trosi minimalno 30W, a preporucen PSU je 300W
Moj HTPC sa konfiguracijom od gore, trosi 30W struje na idle, 120W na max, a napaja se eksterno pasivnim punjacem od 150W.

Da li ce ovo biti dovoljno da kartica korektno radi?
Jasno mi je da bi bilo bolje da ima jace napajanje, ali ovo napajanje trenutno imam, a bitan faktor mi je da je masina silent, ili sto je tiša moguće.

Solesoslav

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poena
48
Hvala, to je dobra preporuka, ja sam malo istrazio i naleteo na istu karticu.
Dodatno je sto ima pasivno hladjenje, sto se uklapa u koncept moje silent masine.

Pitanje, kako ce se GT1030 uklopiti u HTPC po pitanju potrosnje struje?
GT1030 trosi minimalno 30W, a preporucen PSU je 300W
Moj HTPC sa konfiguracijom od gore, trosi 30W struje na idle, 120W na max, a napaja se eksterno pasivnim punjacem od 150W.

Da li ce ovo biti dovoljno da kartica korektno radi?
Jasno mi je da bi bilo bolje da ima jace napajanje, ali ovo napajanje trenutno imam, a bitan faktor mi je da je masina silent, ili sto je tiša moguće.
Kako ti racunar trosi 120w? Sta je to max? Taj procesor bi trebalo da trosi ~60w u gamingu(poslu koji zahteva napor i od CPU i GPU dela), sto znaci da 60w ti nekako trose ostale komponente, sto je nemoguce. Ne bi trebalo da trosi toliko. Elem ta graficka trosi 30-40w pri najvecem opterecenju. Tehnicki bi trebalo da moze da ti radi quad core CPU na toj platformi i ta graficka na tom napajanju, mada obrati paznju na napone, vidi da to undervoltujes ako mozes.

dostanov

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.03.2020
Poena
1
Verovatno si u pravu, potrosnju sam pogledao na nekom review, ali je na ploci bio uboden jaci AMD A10 6800K.
Probacu sa tim resenjem, gt1030, idem sa postojecem napajanjem, investicija nije velika, a ima mesta za upgrade.
Thanks.

Vrh Dno