Šta je novo?

Upgrade ili ne?

Rax13

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
674
Poena
319
Masina iz potpisa. Da li da apgrejd sad na i5 ili da cekam sledecu generaciju cpu-ova? Hvala unapred. Da, onda bi i graficka isla tipa 7850 ili neka od ovih novih ati do 150e.
 
Poslednja izmena:
Da, ali za kada su planirani next gen cpu+ovi i platforme?
 
sacekaj novogdisnje popuste i uzmi ono sto je sad trenutno a sledeca generacije procesora nece doneti nista novo i revolucionarno mozda malo bolje performanse od 5 do 10%
 
Da, ali za kada su planirani next gen cpu+ovi i platforme?

Novi procesori sledece godine, ali koliko sam upoznat nikakvo specijalno poboljsanje.

E sada ta prica o novim konzolama koje imaju procesore od osam jezgara te moze odvlaciti od kupovine.
Ali mislim da jos bar dve godine konzole nece iskoriscavati sve svoje mogucnosti.
 
Ja bih na tvom mestu isao na neki Q6600 ili Q8400, jeftini su sad dosta, ne bi te doplata izasla vise od 30-35e, a osetio bi dosta u novijim igrama. Pod uslovom naravno da uzmes i novu grafiku.
 
Jesi razmisljao da prvo ubacis grafu novu, pa onda vidis ima li potrebe za daljom nadogradnjom? A i dobices na vremenu do sledece generacije procesora.
 
Padalo mi je i to na pamet, ali imam nekog extra kesha pa gledam kakvo je stanje i sta cu... Mislio sam I5-4400, 7850 (koja je best-buy?) ili onu novu ati u tom rangu. E sad nzm oko ploce, koju preporucujete do 150e. I 8gb kog rama? OC je pod obavezan. I da, koji kuler? :-D

Hvala svima na odgovorima. ;)
 
Da ne otvaram novu temu.Da li je bolje da nadogradim komp na amd fx6300,nova ploca i ddr3 8gb ili da kupim graficku AMD Radeon R9 290?Moju gtx660 bih prodao pa taman imao za razliku para.Masina je iz potpisa
 
Ja tu tvoju graficku ne bih dirao. Bolje zameni platformu, predjes na DDR3 i FX6300 i vozis.
 
ako vec hoce da menja bolje da uzme FX-8320, u ceni razlika nije velika a tamo kasnije kada bude hteo da uzme R9-290 nece mu procesor biti mrljav :)
 
Poslednja izmena:
A 4670K?
Koja ploca za njega i koji ram?
 
Samo jedan savet, kupi pre nego li sto dignu porez na 20%. :)
 
Od prvog januara bi trebalo da bude.
 
Koju plocu preporucujete za i5-4670k, koji ram 2x4gb i da li ici na 7850 polovnu? Koji cooler takodje.
 
Pogledaj plocu i grafiku iz potpisa. Ako ipak ides na K varijantu onda uzmi slicnu plocu samo sa Z87 chipsetom Npr Gigabyte Z87X-D3H. Umesto polovne 7850 znatno bolja varijanta je R9 270X, malo je skuplja a dosta brza.
 
Hvala. Z87 onda i naravno 270x. Samo koliko je zaista brza od 7850?
 
Poslednja izmena:
Brza je i od 7870, cak moze da se nosi i sa 7950 tako da je odogovor dovoljno da se isplati ici na nju za tu cenu.
 
Samo napomena da uzmes K procesor i Z87 chipset samo ako zaista nameravas da overclockujes masinu. Ako ne, onda ti je H87 chipset i obican i5 potpuno ista stvar, samo 30-40 EUR manje (ukupno manje za plocu + procesor).
Za Cooler bi ti preporucio Hyper 212 EVO, odlican cooler za srednje pare.
 
Hocu da Oc. Koja memorija?

Jel moze gemini ii?
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ima Gemin kacenje za taj socket. Trebalo bi da mozes da ga prodas za nekih 2000 dinara koliko kosta Hyper 212 Evo u oglasima.
Inace R9 270x je blago overklokovani 7870, nemoj da se zavaravas da je bilo gde blizu 7950.
 
Pa nalazi se izmedju te 7870 i 7950 u nekim igrama je blizi jednoj, a nekim je blizi drugoj. Sto ga u odnosu na 7850 2Gb cini svakako isplativijim za razliku u ceni.
 
Poslednja izmena:
Resio sam samo graficku da upgrade-ujem. Kupujem zvucnike za 200e. 2.0 hifi. Jel ima neko neki predlog da ne otvaram novu temu.
 
Sve jedno je sa tim procesorom. R9 260X ili GTX650Ti Boost.
Eventualno R9 270 kad dodje kod nas(to je opet 7870, ali ovog puta downclockovan i sa samo jednim konektorom za napon).
 
Resio sam samo graficku da upgrade-ujem. Kupujem zvucnike za 200e. 2.0 hifi. Jel ima neko neki predlog da ne otvaram novu temu.

Novo nema, tj. za te pare možeš da kupiš samo zvučnike, ali ti treba i stereo pojačalo. Ili da ideš na neki Microlab.
Polovno već može.
U svakom slučaju trebaće ti i neka solidna zvučna karta.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno