Šta je novo?

Uncharted 3

Zivlja da , ali sta znam , kriza nije ista kod nas i u nekim drugim zemljama , pa ti drugi ne moraju da sabiraju i oduzimaju od plate ne bi li videli da li mogu da priuste neku novu igru koja koncepski , nije mrdnula od originala tj. prethodnih delova.

Sto se mene tice , momenat koji je odlucio da ni ne razmatram U3 (a vec je bio gotovo otpisan zbog neih drugih stvari) je onaj kada su , valjda vise u cilju postizanja potencijalnih kupaca nego sto ih je to stvarno zanimalo , postavili anketu da li Drake i ona likusa treba da se vencaju. Mislim , jbt , wtf , napravise latino seriju od interaktivnog filma!

Ali ne , prica i uvlacenje u istu je ono sto neke od vas uvlaci dublje i drzi prikovane za ekrane... Pa ok , samo mi recite - koja prica?
U prva dva dela je template za pricu bio : Drake dolazi do mape zakopanog bogatstva/blaga ...Woooow Drake krece po zakopano blago (koje sada ima i emotivnu vrednost , jer mu je to ostavio njegov praprapraprapra-pecinski-covek-deda Ooooh , ain`t that cute.. ).
Da bi bilo zanimljivo , Drake ima protivnike sa kojima se trka do zakopanog blaga (najcesce iz razloga da ono ne bi palo u pogresne ruke... Oooh Indiana Jones.. ). Desava se (ne)predvidiv obrt jer to blago , je ukleto i obicno je najbolje ostaviti ga na miru , jer hej... pa to daje prostor za bezbroj novih avantura sa nasim beloved smekerom ;)

Tu i tamo padne koja zanimljiva opaska , moram priznati . Ali svakoj akcionoj cutsceni koju sam gledao bih mogao da nadjem par nelogicnosti koje su toliko ocigledne da ne bih ni morao da cepidlacim i trudim se da zagledam da bih primetio. Mislim , jeste to je igra , ne mora sve da bude super logicno , ali mene recimo ne moze nesto da uvuce zbog cega svakih 15 sekundi reagujem "ma da , jeste.."

Tako da, mnogi ce igrati, mnogima ce se svideti ali moramo uvek traziti dlaku u jajetu! Na kraju krajeva, uzmite pa igrajte Demons Souls/Dark Souls! :p


A za DS se nadam da nisi bio sarkastican , jer to jeste igra... nije keep pressing X x X x X ... good ... now keep pressing O o O o O ... good .. now watch cutscene :p
 
Poslednja izmena:
Zivlja da , ali sta znam , kriza nije ista kod nas i u nekim drugim zemljama , pa ti drugi ne moraju da sabiraju i oduzimaju od plate ne bi li videli da li mogu da priuste neku novu igru koja koncepski , nije mrdnula od originala tj. prethodnih delova.

Sto se mene tice , momenat koji je odlucio da ni ne razmatram U3 (a vec je bio gotovo otpisan zbog neih drugih stvari) je onaj kada su , valjda vise u cilju postizanja potencijalnih kupaca nego sto ih je to stvarno zanimalo , postavili anketu da li Drake i ona likusa treba da se vencaju. Mislim , jbt , wtf , napravise latino seriju od interaktivnog filma!

Ali ne , prica i uvlacenje u istu je ono sto neke od vas uvlaci dublje i drzi prikovane za ekrane... Pa ok , samo mi recite - koja prica?
U prva dva dela je template za pricu bio : Drake dolazi do mape zakopanog bogatstva/blaga ...Woooow Drake krece po zakopano blago (koje sada ima i emotivnu vrednost , jer mu je to ostavio njegov praprapraprapra-pecinski-covek-deda Ooooh , ain`t that cute.. ).
Da bi bilo zanimljivo , Drake ima protivnike sa kojima se trka do zakopanog blaga (najcesce iz razloga da ono ne bi palo u pogresne ruke... Oooh Indiana Jones.. ). Desava se (ne)predvidiv obrt jer to blago , je ukleto i obicno je najbolje ostaviti ga na miru , jer hej... pa to daje prostor za bezbroj novih avantura sa nasim beloved smekerom ;)

Tu i tamo padne koja zanimljiva opaska , moram priznati . Ali svakoj akcionoj cutsceni koju sam gledao bih mogao da nadjem par nelogicnosti koje su toliko ocigledne da ne bih ni morao da cepidlacim i trudim se da zagledam da bih primetio. Mislim , jeste to je igra , ne mora sve da bude super logicno , ali mene recimo ne moze nesto da uvuce zbog cega svakih 15 sekundi reagujem "ma da , jeste.."




A za DS se nadam da nisi bio sarkastican , jer to jeste igra... nije keep pressing X x X x X ... good ... now keep pressing O o O o O ... good .. now watch cutscene :p
Ovaj serijal defitivno nije za tebe :d ,kada bih ovako analizirao svaku igru verovatno bih svoj ps3 bacio kroz prozor :crash: .Sve u svemu ja igre delim na "meni" zanimljive i nezanimljive i po tom rangu ih i kupujem,nije bitno dali su ps3 ekskluzive ili multiplatformske.Recimo u BF2/3 nisam mogao uopste da se pronadjem ne znam zasto a to ne znaci da igra nema kvalitet niti je nesto spustam sa komentarima u za to predvidjenoj sobi.
 
A za DS se nadam da nisi bio sarkastican , jer to jeste igra... nije keep pressing X x X x X ... good ... now keep pressing O o O o O ... good .. now watch cutscene :p

Naravno da nisam, DS je genijalna igra...igrao sam prvi deo ali ne nesto puno jer tada nisam imao vremena da se posvetim takvoj igri! :)
 
@Marko - onda nisi shvatio sustinu , zbog koje moras igru da predjes barem 2 puta :d

@fain - Niko ti ne brani ;) uostalom ko zna , mozda tvoji argumenti i kritike toliko budu na mestu da pocnu da se citiraju na nekoliko foruma i na kraju dospu i do samih developera.

A i na nekoj od prethodnih strana je neko spominjao kako se konzolaski deo foruma stishao i kako fale komentari i td. Ja sada doprinosim svojom kritikom i opet nije dobro :d

Nije da igra nije za mene , u prvom delu sam uzivao , u drugom me je vise vodio svet (onaj deo kada ste u zgradi koja se rusi :zgran: i td... ) ali sam vec tada primetio veci broj cutscene-a. U ovom delu , sve sto sam maltene video je potpuno isto , samo sa jos boljom grafikom.
Malo pocne da me vredja kada u igri u kojoj je sustina kreativnost , humor , atmosfera , oni pocnu da mi prodaju "nove likove , bolju grafiku ,multy content.." :p
 
Poslednja izmena:
Ovaj serijal defitivno nije za tebe :d ,kada bih ovako analizirao svaku igru verovatno bih svoj ps3 bacio kroz prozor :crash: .Sve u svemu ja igre delim na "meni" zanimljive i nezanimljive i po tom rangu ih i kupujem,nije bitno dali su ps3 ekskluzive ili multiplatformske.Recimo u BF2/3 nisam mogao uopste da se pronadjem ne znam zasto a to ne znaci da igra nema kvalitet niti je nesto spustam sa komentarima u za to predvidjenoj sobi.

+1
Mislim da se nisam ovoliko udubio u neku igru ... ikada. Valjda ih ne dozivljavam toliko ozbiljno vec kao priliku za razonodu.
 
Poslali su mi neki kod na mail posto sam ucestvovao u beti. Da li neko zna sta se dobija sa njim?
 
Poslali su mi neki kod na mail posto sam ucestvovao u beti. Da li neko zna sta se dobija sa njim?

Moguce je da je neki PSN network pass,mada meni nista nije stiglo na mail ali ja sam uz igru dobio voucher code "psn net pass" kako bih mogao da pristupim MP'u. LINK
 
Kad gledam ovakvu igru (kao i u slučaju dva prethodna Uncharteda), skapiram koliko su ostali programeri nesposobni. Igra koja nema loading screen, ima fantastičan dizajn i ultra-detaljne teksture koje rade na 256MB video memorije?? Sve bih mogao da progutam, ali da ima toliko detaljne teksture - to mi pokazuje šta skoro 6 godina stare konzole mogu da prikažu. I onda mi dođe Carmack ili neki tamo baja iz EA i priča kako im trebaju jače konzole i da su teksture eto lošijeg kvaliteta zbog ograničenosti arhitekture... Igra izgleda fenomenalno! I pored toga, sjajna je kao igra. Možda nije onoliki wow kao što je bio kad je izašla dvojka, ali opet se dobro drži i donosi neke nove epic scene za koje nekad imamo WTF momenat i zapitamo se kako ovo radi u real-time-u na PS3... Svaka čast naughtijevcima, opet su pokazali kako se pravi video igra!
 
Kad gledam ovakvu igru (kao i u slučaju dva prethodna Uncharteda), skapiram koliko su ostali programeri nesposobni. Igra koja nema loading screen, ima fantastičan dizajn i ultra-detaljne teksture koje rade na 256MB video memorije?? Sve bih mogao da progutam, ali da ima toliko detaljne teksture - to mi pokazuje šta skoro 6 godina stare konzole mogu da prikažu. I onda mi dođe Carmack ili neki tamo baja iz EA i priča kako im trebaju jače konzole i da su teksture eto lošijeg kvaliteta zbog ograničenosti arhitekture... Igra izgleda fenomenalno! I pored toga, sjajna je kao igra. Možda nije onoliki wow kao što je bio kad je izašla dvojka, ali opet se dobro drži i donosi neke nove epic scene za koje nekad imamo WTF momenat i zapitamo se kako ovo radi u real-time-u na PS3... Svaka čast naughtijevcima, opet su pokazali kako se pravi video igra!

Uf to sam dugo vremena cekao da netko kaze tko je dovoljno kompotentan za te stvari sta je prava istina.
 
Kad gledam ovakvu igru (kao i u slučaju dva prethodna Uncharteda), skapiram koliko su ostali programeri nesposobni. Igra koja nema loading screen, ima fantastičan dizajn i ultra-detaljne teksture koje rade na 256MB video memorije?? Sve bih mogao da progutam, ali da ima toliko detaljne teksture - to mi pokazuje šta skoro 6 godina stare konzole mogu da prikažu. I onda mi dođe Carmack ili neki tamo baja iz EA i priča kako im trebaju jače konzole i da su teksture eto lošijeg kvaliteta zbog ograničenosti arhitekture... Igra izgleda fenomenalno! I pored toga, sjajna je kao igra. Možda nije onoliki wow kao što je bio kad je izašla dvojka, ali opet se dobro drži i donosi neke nove epic scene za koje nekad imamo WTF momenat i zapitamo se kako ovo radi u real-time-u na PS3... Svaka čast naughtijevcima, opet su pokazali kako se pravi video igra!

Pa da, ali to je igra u kojoj ne mozes da odes vise od 10 metara sa leve i desne strane uglavnom..
 
Pa nisi ni mogao ni ranije pa nam to nije falilo u samim igrama...

Mene ponekad i smara i demoralise da igram sandbox igre gde ne znam gde cu pre. Eno stoji mi kuci RDR i igram ponekad, jer jednostavno ne znam odakle da krenem. A kad krenem onda naidjem na nesto sasvim trece, tako da ono zasto sam krenuo i zaboravim! :d

Ako uopsteno mislimo na istu stvar. :D
 
Ne mislim to, vec ako pricamo o grafici onda ne znam cemu cudjenje da Uncharted moze tako da izgleda na konzolama a ne GTA ili tako nesto.
 
Mene ponekad i smara i demoralise da igram sandbox igre gde ne znam gde cu pre. Eno stoji mi kuci RDR i igram ponekad, jer jednostavno ne znam odakle da krenem. A kad krenem onda naidjem na nesto sasvim trece, tako da ono zasto sam krenuo i zaboravim! :d

Offtopic:

I ja imam problem sa tim, previse izbora imam u takvim igrama, ne znam sta cu pre. Nisam bas za klasicne "on rails" stvari, ali ni za previse slobode. Lose se snalazim kad mogu da radim bilo sta i idem bilo gde u svakom trenutku, mada postujem i taj koncept. Vrlo cesto ne stignem dalako u takvim igrama. Definitivno imaju neku posebnu vrednost zbog toga, ali sta vredi ako ja osecam da sam zatrpan kojekakvim glupostima i prosto "ne znam sta da radim".

Cak i nevezano za sandbox, danasnje igre previse "traze" u odnosu na ono koliko sam ja spreman da dam, predugi su uvodi, predugo traje da se bilo sta zapocne u igri, predugo da se nastavi. Mnogo nekih glupih sitnih "misija" koje te kao uvode u pricu. Nemam vise vremena, a jos manje zivaca za to, treba mi pure fun odmah, ali na dobar nacin, ne neki glupavi. Sve manje toga dobijam, nije tesko zakljuciti. Nadam se odstupanju od tog bloatware-a u igrama u narednom periodu...
 
Ideš iz jedne krajnosti u drugu. Niti je u Unchartedu toliko ograničeno, niti je sandbox tip igara porediv sa njima... pun je bagova i u poređenju sa draguljom kakav je igra o kojoj pričamo, izgleda za 3 klase lošije...
 
Inace, mislim da Uncharted izgleda kako izgleda pre svega zbog znanja Naughty Dog-a, manje zbog snage PlayStation-a. Ima i to veze, ali oni ocigledno imaju neki ludacnki pristup i mnogo znanja, verujem da bi i na xbox-u napravili nesto sto izgleda neverovatno.
 
Ideš iz jedne krajnosti u drugu. Niti je u Unchartedu toliko ograničeno, niti je sandbox tip igara porediv sa njima... pun je bagova i u poređenju sa draguljom kakav je igra o kojoj pričamo, izgleda za 3 klase lošije...

Pa sad dragulj, meni je GTA mnogo veci dragulj i vise sam zahvalan sto postoji nego Uncharted :) Ali neosporavam genijalnost Naughty Dog-a, daleko od toga.
 
Ponekad moram da stanem u igri i da dobro razgledam jer kvalitet tekstura je neverovatan, negde procitah da to rade rucno crtajuci iste.
 
Imaju znanje da izvuku poslednji atom iz PS3, kad se samo setim kako je izgledao sneg u U2... A tek kada zamislim kako li izgleda pesak! :D

Ima jos dosta snage u PS3ci, kada bi barem 50% developer-a koristilo snagu i kapacitete PS3 na pravi nacin ne bi nam sledeca generacija padala na pamet pre 2015. :)
 
Paa.. slazem se donekle :)

Po meni, sledeca generacija konzola je vise potrebna zbog 1080p. Ok, meni na 32"@3m i ne smeta toliko, ali na vecim ekranima ipak se to lepo vidi.

A mogu da zamuslim kako je ovima koji gledaju na monitorima, broje pixele pa imaju glavobolje i vrtoglavice.. :d
 
Naravno da je sve to zasluga game dizajnera i nema veze sa snagom playstationa koji je danas osrednja masina. Igre se prave genericki, to je jedan od razloga zasto mi nedostaju rucno crtane 2D avanture, i zasto igre kao sto su Uncharted i God of War toliko strce iznad ostalih.
 
Grafika je dobra za PS3, ali ništa posebno za današnje standarde. Pre svega je u pitanju dobar dizajn.
 
Ih sad, tu je pitanje sta je "grafika" i sta su danasnji standardi. Grafika u PC verzijama konzolnih igara postignuta dizanjem image quality-a ili nesto drugo? Jedini primer koji mozes da navedes je BF3 na PC-u, ostalo se svodi na ovo sto sam rekao, tako da ne znam bas sta je to "standardno" na visokom nivou danas kad je grafika pc igara u pitanju. AA, AF i slicno. Eto to. Ako pricamo o nekim standardima. Izuzeci postoje.


Ali kod Uncharted-a jeste dizajn u pitanju, to je tacno...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo je koliko su mi bile bolje tuche sa likovima kad sam igrao na crushing bas iz razloga sto nema one ikone sa strane na koju moras da skreces pogled sa akcije, kad toga nema lako primetis da je jako fino uradjen taj set animacija, mozda ne tako bogato kao Batman ali jako jako dobro sto dodaje raznovrsnosti igre.
 
Izvinjavam se, nijesam citao a mozda je neko spomenuo - je li ko probao 3D na U3? Citah nedje da je odlican... Inace moj utisak je da je izvanredan U3, grafika je odlicna ali
je ipak veci skok bio sa U1 na U2 cini mi se. A i ona sekvenca sa vozom i helikopterom u U2 nema bas pandan u Uncharted 3. Kao sto scena pada helikoptera iz COD4 se nije
ponovila tog intenziteta dalje u serijalu, iako je MW2 imao par dobrih momenata. Inace vidio sam da su koristili scene iz Bourne's Ultimatum filma za scene jurnjave u Yemenu:)
 
Ne znam bas, meni je ceo segment sa gusarima i brodom upecatljiviji nego scena sa vozom znajuci da to nisu predefinisane animacije vec bukvalno postoji simulacija okeana koja utice na taj brod.
 
Ne znam bas, meni je ceo segment sa gusarima i brodom upecatljiviji nego scena sa vozom znajuci da to nisu predefinisane animacije vec bukvalno postoji simulacija okeana koja utice na taj brod.

Jeste mozda tehnicki jache...ali ja govorim vise o osjecaju, emociji koju izaziva neki efekt. Brod jeste super odradjen ali tek me mozda scena sa lusterom fascinirala pomalo kao ono sa vozom ili helikopterom. Nije mi bio ono bas intenzivan momenat. A onda, cini mi se da su malo brod zavrsili suvoparno - ako su ulozili toliko truda u simulaciju okeana i citav taj nivo falilo mi je malo neke vece drame na kraju nivoa. Iskakanje sa broda je malo pretrcano, tu bih vise cijenio da su uradili kao sa onim avionom iznad pustinje. I da, po meni, vrhunski domet je ono kada ide kroz pustinju, bas je dobro odradjeno vizuelno. Isto mi je jako inovativno ona scena kada drogiran trci kroz onaj grad, pjacu onu. Ali snijeg u U2 je neprevazidjena stvar sto se tice likovnosti.
 
Jel igra neko ovo?
Dobio sam igru juce i malo sam nesto igrao, koliko sam uspeo pored ucenja da izdvojim vremena. I moram da kazem da je splasnulo ono odusevljenja posle tri nastavka. Mislim uncharted je i dalje na nivou, izgleda bolje nego dvojke, ali sam ocekivao da ce gejmplej da promene i da ubace vise novina. Ok je rvanje sa protivnicima, to je sada dosta zanimljivije, bolje su animacije, zagonetke su za sada okej, ali sam ocekivao neke novine. Ok, tek sam na cetvrtini igre... Nadam se samo da nece opet biti nekih stvorenja na kraju, a sve mi se cini da hoce. I ne mogu da zamislim sta je ce biti sa narednom generacijom ps. trojka je odavno dala svoj maksimum, ovo je sad samo kupovina vremena za sonijeve inzenjere.
 
Nazad
Vrh Dno