Šta je novo?

UltraDMA2 mod

MIB

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2006
Poruke
774
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam bas ovaj "problem". HDD je iz potpisa, znaci MAXTOR 6E040L0. Zanima me kako da prebacim na UltraDMA6 - Ultra133 mod, jer kod mene nikako nece, pa cak i kod ortaka koji ima identican HDD, sa kojeg trenutno kucam, a koji radi bas u ovom rezimu.
Znaci, i kod ortaka i kod mene radi u UltraDMA2 modu, a njegov isti HDD radi u UltraDMA6 modu.
Kako da ispravim ovo, ako ste razumeli sta sam napisao :bottle:
 
Poslednja izmena:
Kazes tvoj i njegov hdd su isti, njegov radi udma6 a tvoj na udma2 i kod tebe i kod njega.... Jedva skontah.
A njegov kod tebe????
 
Jel na istom ide kablu sa rezacem?
Verovatno je to uzrok :)
 
@__zevs__: Dobra ideja, nikada ne bih pomislio na to.
Tacno, moze biti do ata33 kabla. Nista mi nije padalo na pamet.
 
Dosta prodavaca racunara voli da ustedi na tom kablu ;)
 
@__Zevs___
Na mom kompu je prikacen na istoj grani na kojoj je i CDRW, verovatno je to uzrok, kako si rekao.
E sad, kod ortaka kod koga sam sada, je na samostalnoj grani kao slave master pa je opet UltraDMA2 mod. Njegov HDD nisam kacio na moj komp.
@Luckies
Ja sam svoj nosio na njegov komp zbog prebacivanja fajlova.

Da nije mozda zbog tipa grane pa radi kao UltraDMA2.
Na njoj pise ovo, nema nikakve oznake da bi znao da li je ata133 ili neka druga

"HUNG FU AWM 2651 E97252-H VW-1 105*C 300V 28AWG 11CA2O-O781"(ovo je moja a ne njegova grana, negova je ata133)
 
Poslednja izmena:
@MIB: Kakav je kabal na koji kacis hdd? da li je gust ili redak (broj zicica na kablu(ne na konektoru)).
 
41. zicica, osim ako sam se zabrojao :smash:
 
Tako je __zevs__, Ata 133 kabal je 80to pinski.
@MIB: Kupi Ata 133 kabal, i resices problem i povecati performanse.
 
Tako je __zevs__, Ata 133 kabal je 80to pinski.
@MIB: Kupi Ata 133 kabal, i resices problem i povecati performanse.

Rezultat je ATA100 interfejs :S:
Kupio sam 80-pinski kabl pre neki dan, KOLINK C.A. IDE FLATCABLE ATA66/100 45mm, item no: KKTID66D. Iako ovo pise na pakovanju, proverio sam na sajtu proizvodjaca gde stoji da je ipak u pitanju ATA100/133 kabl, a valjda i jeste jer je on 80-pinski :trust:
Kao sto sam rekao nece u ATA133 mod vec samo ATA100. Masina je iz potpisa, da se razumemo. Jeste da je malo starija konfa u pitanju ali bi trebalo, "valjda", da radi, cip na ploci je ipak KT133A. Drajveri su najnoviji moguci za plocu. Sta da radim, da li da potrazim bolju granu, onu sto je bas za ATA133 interfejs, mada bi trebalo da moze i sa ovom i da li postoji neki softwerski nacin da je poteram da radi brze.
 
Poslednja izmena:
Lep slogan, LOL :d
samo mene zanima moze li brze :)
 
Sve i da ti pishe UDMA133, realno ne bi primetio nikakvu razliku u odnosu na UDMA100 ;)
 
Poslednja izmena:
Nema veze sto ne mogu "osetiti ubrzanje" i "realnu razliku" izmedju ATA100 i ATA133 standarda, pitanje je zasto ne prebacuje u ovaj drugi mod, da nije zbog kabla, mog hardvera ili neceg treceg. U cemu je problem.
 
Nece da radi, zato sto ploca nema podrsku za ATA133, nego za ATA100. Razlike u brzini nema.
 
Poslednja izmena:
Inace KT133 je nije oznaka da ploca ima ATA133 nego da ima 133FSB. ATA100 je max koliko podrzava a to je ujedno i max brzine kao sto su i ostali pre mene rekli...ATA133 je marketinski trik,tek SATA donosi neko malo ubrzanje...
 
Isti djavo, tj. cist marketing je izmedju Ultra DMA 5 i Ultra DMA 6 moda. Apsolutno nikakve razlike u performansama nema. Valjda je bitno sta je brze a ne sta pise!?!
 
Mator ti je bre taj hdd, da li on uopste podrzava ATA133!?
 
@kovica
Podrzava, a cak i pise na njemu.
 
nema veze da li mator ili ne...

Jedino Maxtor odavno podrzava taj mod....

Drugi ne....
 
MOTHERBOARD MODEL: Chaintech 7AIA5E
CPU SUPPORT:
CPU AMD Socket A.
CHIPSET:
VIA KTE133 + VT82C686B
FSB:
Up to 200MHz
SYSTEM MEMORY:
Memory (2) PC100/133 SDRAM DIMMs (1GB)
EXPANSIONS SLOTS:
(3) PCI slots
(1) AGP slot
(1) CNR IDE bus
ON BOARD AUDIO:
AC97 CODEC
ON BOARD IDE:
Two UltraDMA-66/100 IDE Ports
Embedded USB Controller:
UHCI compliant USB host controller with Root hub
Two USB ports (UHCI v1.0 compliant) with over-current protection
Optional USB adapter for additional USB ports

Ploca ti ne podrzava ATA133 standard, koji svejedno nishta ne donosi, moja bisha plocha ASUS A7V266c je imala ATA133, a ovaj MSI ima ATA100 i nema razlike u performansama. svejedno taj standard je izmislio maxtor i jedino su njihovi diskovi imali podrshku za ATA133, od kako ih je kupio Seagate i Maxtorovi diskovi su ATA100,
:wave:
 
Ploca ti ne podrzava ATA133 standard, koji svejedno nishta ne donosi, moja bisha plocha ASUS A7V266c je imala ATA133, a ovaj MSI ima ATA100 i nema razlike u performansama. svejedno taj standard je izmislio maxtor i jedino su njihovi diskovi imali podrshku za ATA133, od kako ih je kupio Seagate i Maxtorovi diskovi su ATA100,
:wave:

Svaki dan nesto novo saznas :)
 
Jesi probao da uninstaliras u Device Manageru tu IDE granu! Ja sam ranije imao slicnih problema sa cini mi se LG CDRW! Uninstal i posle samo jedan restart i to je to!
 
Nazad
Vrh Dno