Šta je novo?

Ukupan iznos narucene robe

ivanlik

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2016
Poruke
50
Poena
59
Da li zna neko koliko ce sve ukupno sa carinom + pdv kostati tablet cija je trenutna cena 158€ na popustu, a bila je (391€), konkretno preko GearBesta
 
114e+300 za otvaranje paketa.
 
Na cenu kupovine dodaš cenu transporta pa pomnožiš sa 10%. Dobijenu sumu pomnožiš sa 20 % PDV i dodaš 300 din i to je to.
U grubo to mu dođe oko 34% na kupovnu cenu sa transportom dakle ako ti je nabavka plus transport oko recimo 200 evra to mu dođe da platiš oko 68 Evra plus 300 din. Sve to ako ide preko pošte ako ide preko ekspers kurira (to je siva oblast ali je na žalost ima) onda ima i traškovi špedicije koji iznose bar oko 3-4 hiljade dinara.
 
A postoji li mogućnost da mu carinik carini robu po prvobitnoj cemi od 391evra?
 
I to mene zanima da li u carini gledaju prethodnu vrednost ili sa popustom, mozda je potrebno da bude uz posiljku i racun gde ce se ustanoviti da je na popustu, a ako ga ne bude carinici mogu da nadju taj proizvod na internetu i vide da mu je cena 390€ i na osnovi toga ce cariniti proizvod?
 
Niška carina - kupim na sniženju stbar od 120 usd za oko 80. Kinezi napišu vrednost 20. Zovu me s carine i pitaju koliko sam platio jer je razlika između navedene na izvoznoj deklaraciji i na internetu poveća (20 - 120). Ja im kažem da sam na popusti uzeo za 80 dolara i on kaže ok. I ocarini me na osnovicu od 80 usd.

©klaTapaT
 
Ako na paketu polise koja je vrednost, carini se ta vrednost. Procenu mogu da vrse samo ako je nepoznata vrednost paketa ili ako cena koja je navedena nije bas dostojna vrednosti robe, da neka karta ili laptop ekstremnih performansi kosta 10e.
 
Na sve ovo imate već odgovoar ali ajde opet. Carina ima diskreciono pravo da ne poveruje računu, deklarisanoj vrednosti ili nečemu sličnom ali vi imate pravo da se žalite...žalba je nekih 500-1000 din (nemam pojma koji je tačan iznos) i ključ je da ne preuzimate paket već da se prvo žalite. Ukoliko podignete paket mislim da nije više moguće da se žalite. Imate sve u temi o cearini bar 10 puta napisano.
 
Nazad
Vrh Dno