Šta je novo?

Ukraden telefon

Zanimljiva tema pa cu i ja da podelim od skoro jedno iskustvo, malo duzi post ide...

Pre mozda 2 meseca su mojoj curi ukrali mob na Zelenom vencu. s20 note je u pitanju.

Nema je da odg, nema nema, i zove me sa nekog brojai place ukrali joj telefon.. Kaze stavila u dzep od jakne i uzela da pije vodu iz torbe, dok je vratila flasicu vode u torbu i za dzep, telefona nema. Uzela od neke cure tu telefon da okrene sebe da vidi da ga pronadje, nema nista, nije tu telefon vise. Ok ja je smirujem, tesim, jebes telefon, bice sve ok... Kazem joj da zove policiju da prijavi, ona kaze u taksiju sam ka tamo, u Savski venac u stanicu ide. Zove me kad je zavrsila prijavu, i prica kako je sve bilo, da je uredno sve prijavila i da joj je rekao spektor da telefon ide na merenje i da vide ko ga koristi, pracenje itd.. Neko je pisao u temi vec kako ide procedura ta.
Trazim njen google nalog, mail i sifru da pokusavam da lociram telefon, inace telefon nije ugasen i zvoni zvao sam 50x fazon, samo zvoni do kraja i to je to. Daje mi google nalog i pokusavam sa kompa da se ulogujem, ne moze, ip adresa druga, treba da se potvrdi sa mob telefona da je sigurna ova nova adresa, ironija. Ona pojma nema od maila sec quest i ostalo, klasika. Setim se i kazem joj pali u stan i zovi me kad stignes, tu je poznata ip adresa odatle moze. Zove ona ja kazem pali laptop, dajem link preko fb njoj i da se uloguje da vidim gde je telefon i voilà, lociram ga i nalazi se u Borci.

21h, palim auto i za BG odmah (iz Valjeva sam), znam da ga ujutru nema i da je to jedina sansa da povratimo telefon. Znam da ga ujutru nema, da je preko negde ili u delovima ili sta vec oni rade. Pokupim 3 drugara iz BG i curu i direktno u Borcu. E da, pre toga sam pokusao da lociram svoj telefon cisto da vidim kako radi i sta ima od opcija. Da vidim koliko precizno odredjuje lokaciju, vidim da moze i da se stisne da telefon zvoni iako je na silent modu, procenat baterije. Uglavnom, vidim po svom da je lociranje mog telefona je precizno u +- 10m, dosta dobro. Uzmem i laptop za svaki slucaj, da mogu sve vreme lepo da vidim sta se desava.
Pokazuje da je telefon izmedju dva dvorista tacno, pogledam na google earth sta je tu, klasika plac do placa i kuce sa prednje strane. Stizem tacno na adresu i tamo nisu dve kuce, vec kuce u stvari, dve napred na placu, dve nazad. Sad razmisljam onako besan sta cu i kako cu, razmisljam vec kome cu ruke da polomim tu, palim ono sranje da zvoni da vidim da li ce da se trigeruje svetlo u nekoj kuci, da ustane neko ili nesto, nista. Mrak, negde oko pola 12 je vec tad bilo. Ovi ortaci obigravaju okolo, prolaze gledaju ima li sta, cuje li se sta, nista.
Udjem u prvu kucu desno, ona mi izgledala onako najskuplje, pokucam i predstavim se, lepo objasnim coveku sto je otvorio sta se desava i sto sam tu, da mi je telefon u jednom od ova dva dvorista. Pitam ga da li ima tu neko sumnjiv, ko stanuje u dvoristu iza, da li ima stanare neke i kakav je komsija ovaj do njega i to, pokuavam neki info da dobijem. Kaze covek, sa ovima iza u nasem dvoristu ne govorim, oni imaju sina 30ak godina, jedan nema nogu invalid, roditelji su matori ljudi bas, ali mi sa njima nemamo nikakav kontakt.
Pitam za ovu kucu pored, inace u tom dvoristu su isto 2 gajbe kao sto sam rekao, prva napred ima ispred gomilu krsa, bicikle, trotinete, kuca raspad.... dok kuca iza sredjena u full jebeno, ima i kamere a sve isto dvoriste, nista mi nije jasno. Kaze covek da u toj kuci zivi covek, ima fazon 7 dece i da je policija cesto kod njega, pokaze mi onako rukom kao da voli da MANDRKNE, ako znate na sta mislim. OK, nista, zahvalim se ja i izadjem iz gajbe tok coveka.
Pricam ortacima sta se desava, ortak u medjuvremenu zvao nekog pandura i objasnio mu da smo locirali da smo ispred i to sve, i da ga meni na telefon. I sad on meni tu objasni celu proceduru, kako to ide, da ide kod sudije da treba nalog, da ide na pracenje da se vidi ko koristi tacno telefon par dana... Ja mu kazem da smo nasli tacno gde je, da znam u kom je dvoristu, on kao: "ma dolazili su nama razni sa tim lokacijama, pa ga lociraju u livadi negde nema nikog, to nije precizno, to masi par stotina metara bla bla bla...". Pitam ga ja sta da radim, ja odavde bez telefona ne idem. Kaze mi pandur, zovi ti patrolu i reci im da si tu, da si locirao telefon i da ste ispred, oni ce morati da izadju, pa vidi onda sta sa njima, ali kao - nema nista od toga.

Sad razmisljam, mozda me je ovaj covek sto sam dobio info samo navukao, mozda je bas kod njega, jebeno ima 4 kuce u 2 dvorista, sve je ocigledno odvojeno, da upadam nekome nocas ovde i jos ako se zajebemo bice haos. Nece sigurno da mi kaze e kod mene je, izvoli, vec ce da me navuce kao majmuna.
Zovem ja patrolu u Borci, kazem sve lepo sta se desilo, oni odmah isto: " MORA NALOG, NE MOZE TO TAKO, AKO STE VEC PRIJAVILI TO JE U RUKAMA POLICIJE...", ja kazem lepo gospodinu da sam ja dosao nocas iz Valjeva i da sam ispred dvorista gde se telefon nalazi, ja odavde ne idem bez telefona, ako vi necete da dodjete onda cu ja sa ortacima lepo da ovde napravim haos i nadjem sam telefon, pa ako izbije neko vece sranje vi vidite sta cete i sto niste dosli.
Vidi on da ja necu da odustanem i da se ne zajebavam, odmah on promeni pricu: "ajde dodji molim te do stanice pa cemo da resimo nesto, ne mozemo tek tako tu patrolu poslati, ajde dodji do stanice...".
Mi tamo, opet ispricam sve redom, vadim laptop pokazujem live lokaciju telefona i sve sto ima od opcija, oni zinuli kao da sam izvadio vasionski brod, u cudu skroz kako to tako moze. woah!
Objasni on meni opet tu lepo da su oni bukvalno nemocni tu, da jednostavno ne smeju bez naloga nista. Kazem ja lepo, aj lepo u sistem i proveri mi u toj kuci ko zivi (u kuci gde mi je rekao da je dolazila murija cesto i gde je krs), receno mi je da je taj problematican i da dolazi tu policija cesto. Proverava on nesto po sistemu, ko tu zivi i tako dalje, kao imao je nekih prekrsaja, nasilje u porodici valjda, nisam to bas dobro razumeo sta je zgundjao, i dalje on vidi da ja necu odustati i da ako oni ne izadju u susret nekako da cu sam da resim.
I na kraju pristanu da pomognu, ali na njihov nacin. Posto nalog nemaju oni ce da idu sa nama, pa cemo da probamo da se sunjamo oko kuce i da slusamo da li zvoni telefon kad aktiviram preko laptopa, ako ga nadjemo moramo na fin nacin da obradimo tog kod kog je telefon, da se postavimo da je on "NASAO" telefon i da ga vrati, jer jednostavno oni nemaju nalog i nikakav dokaz i lopov uvek moze da kaze nasao sam ga malopre tu i to je to, pravim samo njima probleme ako hocu da ga teretim ili nesto. Kazu mi, dobijes telefon nazad, tebi je to najbitnije. Ja se slozim sa njima, idemo tamo, taj jedan iz stanice i dva klinca pandura.
Hotspot na telefonu i laptop i za njima u dvoriste. Idemo oko prednje kuce i ja sve vreme trigerujem telefon da zvoni preko laptopa, nista se ne cuje. Idemo do kuce iza u tom dvoristu, kuca sredjena tiptop, kamere, golf 5 parkiran, kontrast od prve gde ima zavezana neka dzukela za bravu od vrata bukvalno i gde ima gvozdja, krsa, smeca, a isto dvoriste, neverovatno!
Nista se ne cuje ni kod kuce iza, kaze klinac pandur u onom mraku: "jebace nas ovi sutra sto im idemo po dvoristu (pokazuje na kamere), ima da zovu da prijave", drugi odgovara: "znas koliko me to boli ***** nesto, nek zovu" :ROFLMAO: Kaze ovaj najstariji pandur: " nista sad cu da lupam ovom prvom na vrata i da ga uradimo na foru, vi samo pratite mene".

Jedva pridje on da lupa na vrata od kera, i vice po imenu lika (nek bude Zarko); "Zarko, policija je, otvaraj!", pali se svetlo i otklucava neko bravu pandur meni pokazuje da ukljucim telefon da krene da zvoni. Otvara lik neki, mator ima cc 60god, sed i procelav, i pandur mu kaze: " Zarko, gde si bio danas? - U Krusevcu. - Kad si dosao kuci? - Oko 20h, sto? - ova dva momka u civilu su iza inspektori iz Beograda (pokazuje na mene i ortaka), lociran je telefon ovde, da nisi NASAO neki telefon danas? - Jesam jesam, nasao sam neki telefon..."
Otvara vrata sirom i ode unutra i cujem telefon da zvoni i donosi ga i predaje panduru, on ga odmah daje meni i ja odmah curi nosim do kola ispred, a ona samo sto se ne upisa od srece :sneaky:

Uglavnom, morao je taj sto je "nasao" telefon da ode i da samo da izjavu da ga je nasao, isto kao i moja devojka da da izjavu da da joj je vracen uredjaj.
Popricah jos malo posle sa pandurima tu o svemu ovome, ali uglavnom njima su vezane ruke, cisto njihova volja i sto sam ja bio uporan. Izgleda da sam ih i saterao u cosak malo jer sam sve imao crno na belo i sve im predstavio na vasionskom brodu, a nisam sigurno prevalio 120km uvece da bih poljubio kapiju u Borci.
Mogu oni da lociraju telefon i u zgradi gde ima 50 stanova tacno da znaju u kom je, ali to su ozbiljnije procedure i radi se samo u ozbiljnim slucajevima. Za ovakve kradje gde nemas ni ko ni sta, bez otimanja i povreda, nema nista od telefona u vecini slucajeva. Kupih im 4 pljeskavice i 2l kole i nesto slatko u znak zahvalnosti i to je to. Najbitnije da mi je cura zadovolja na kraju dana, ne mogu da opisem srecu kad je videla svoj telefon.

Eto, raspisah se, neke detalje sam preskocio slucajno, neke namerno, mozda nekom bude znacilo ovo iskustvo u potrazi. Ako ja odustanem i ne cimam se, nece ni murija sigurno, tako je izgleda za sve u ovoj drzavi.
 
Da li bi mogao tako da locira telefon i da ga je Žarko samo ugasio?
 
Zanimljiva tema pa cu i ja da podelim od skoro jedno iskustvo, malo duzi post ide...

Pre mozda 2 meseca su mojoj curi ukrali mob na Zelenom vencu. s20 note je u pitanju.
Napiši još neku priču ako imaš molim te, ovu sam zgutao u minutu
Da li bi mogao tako da locira telefon i da ga je Žarko samo ugasio?
Ne znam da l ima na drugim uređajima. Na Ajfonu je, mislim baš skoro, stigo update da možeš da uključiš i lociraš uređaj čak i ako ga ugase
 
Napiši još neku priču ako imaš molim te, ovu sam zgutao u minutu
Nemam nista vise, ne daj Boze i da ih imam :D

Bila je u stanici jedna wtf scena dok je cura na spratu davala izjavu.

Kad smo stigli u hodniku stanice sede na klupi zena srednjih godina i covek neki pored nje. Pogledah u prolazu i vidim mucenicu izubijanu skroz, prebijena nacisto...
Prva pomisao mi bila da ju je muz prebio i da je taj pored nje tu brat, rod neki ili prijatelj. Kad je patrola krenula po telefon, spakovase i njih u auto da ih usput ostave negde i negde u Borci stade patrola, to dvoje izadju iz kola ispred nekog marketa i to je to, ja za patrolom do adrese i desava se radnja ta sa telefonom od cure.
Kad smo se vratili cura je otisla na sprat da da izjavu, a ortak i ja sedimo sa ovim dezurnim pandurima dole i razgovaramo.
Zvoni telefon dezurnom i ovaj se javlja se i posle 5 sekundi sa 300% glasa: " ti ces nama da kazes kako da radimo svoj posao? TI CES NAMA DA KAZES? NARKOMANCINO RASPALA JEDNA, NEMOJ DA TI DODJEMO TAMO DA TE NAUCIMO KAKO SE RADI POSAO, MAJMUNE JEDAN, MARS BRE U *****!!!" i bam baca slusalicu od telefona i prekida vezu.
Ja se zaprepastio, wtf pandur se ovako javlja na urgentni poziv :eek::LOL:. I on prica nama posle sta se desilo sa to dvoje... Muz i zena, ovaj je prebio skroz i bio na treznjenju, pa onda valjda promenila pricu sta vec, i proslo to vreme zadrzavanja i morali da ih puste oboje. Oni otisli direktno u prodavnicu i kupili piva jos pa kuci posle i sad zove sin i kenja pandurima sto su ovog pustili, dosao je kuci i kupio jos alkohola... A po prici pandura i sin je raspad neki, dzanki, zove i **** policiju sad, a oni ne mogu nista da urade.
Tri krkana sede u dezurstvu dole i bole ih brige za sve izgleda, gledaju TV i blejica.

Inace jedan od ta tri je isao sa nama i to je taj "glavni" pandur, rekao nam taj kolega njegov iz dezurstva da mora neko od njih trojice da ide sa nama jer su ovi klinci iz patrole novi jaki u picku materinu :ROFLMAO: Kaze pandur: "ne znaju nista, zeleni, deca jos uvek, plasljivi, zamanes rukom na njih oni se sklanjaju, oni ti nece naci telefon nikad, mora ovaj kolega moj da ide i da on to resi, nema druge, oni nek idu sa vama da vide kako se radi i nek sticu iskustvo".
 
Da li bi mogao tako da locira telefon i da ga je Žarko samo ugasio?

Make sure your device can be found​

To find, lock, or erase an Android phone, that phone must:
  • Be turned on
  • Be signed in to a Google Account
  • Be connected to mobile data or Wi-Fi
  • Be visible on Google Play
  • Have Location turned on
  • Have Find My Device turned on

@Gavrela odlicna reakcija, to se resava dok je sveze. Kasnije uglavnom bude kasno.
Imas srece sto ti je cura pedantna pa zakljucava telefon - BILO KAKVA zastita pocetnog ekrana je bolja nego nikakva.
I sto zna sifru G-naloga, vecina to zaboravi :D
 
Nemaš nikakav i takav ni ne možeš da reklamiraš. Možda možeš neku međunarodnu garanciju. Ali kako da prihvate zaključan telefon? Da li to može neko da mi objasni?
Ne znam kako si to zaključio da je telefon bio zaključan? Telefon nije bio zaključan kada je ukraden a nije bio uključen ni FMI.
Kada se reklamira iphone u zvaničnom servisu treba bude isključena šifra i i sključen FMI.
 
Nazad
Vrh Dno