Šta je novo?

Ukraden telefon

Jeste, pametno je to raditi u kafiću, ali samo zamisli tu postavku u sred kafića gde brojiš pare, i kontrolišeš novčanice, hah... Tako nešto može skrenuti pažnju okoline i ko zna, možda izazvati neku sumnju da je posredi ko zna šta. 😆

Meni je tu jedina opcija preko oglasa, oglasiš telefon sa što više slika, što detaljnije, šalješ poštom, nema šta da se ti nalaziš oči u oči sa nepoznatom osobom. Ako nekome ne odgovara, odgovaraće nekome drugom.
 
Meni je tu jedina opcija preko oglasa, oglasiš telefon sa što više slika, što detaljnije, šalješ poštom, nema šta da se ti nalaziš oči u oči sa nepoznatom osobom. Ako nekome ne odgovara, odgovaraće nekome drugom.
Baš tako, lično samo ljudima koje poznajem.
 
Ja cu samo da napisem da su mi u prevozu pre nekoliko godina ukrali 6S (moj prvi smart telefon). Nikada nije pronadjen. Prijavio sam policiji koja je samo rekla da od toga nema nista.
 
Ne tretiraju oni ni svaku krađu isto... Verovali ili ne, pre koju godinu prijateljici razbili staklo od vrata na kolima i uzeli joj torbu u kojoj joj je bio telefon, novčanik, dokumenta, i njihova reakcija je bila u fazonu pa nije vam bilo pametno da ostavljate torbu u kolima tako, slabe su šanse da se tu nešto uradi.

Tako i te krađe u autobusu, često budu u fazonu ok, pokraden si, ali da si bio pažljiv, onda ne bi, pa im je to kao neka krađa drugog reda. I onda su male šanse da oni to jure, eventulano čekaju da negde ispliva.
Međutim, ako se desi kao autoru, to več mogu da tretiraju ozbiljnije jer je sama priroda krađe beskrupolozno izvedena, s obzirom da je čovek otuđio čoveka njegovog dobra na njegove oči i pribegao bekstvu.
 
Naravno da nije isto kada neko ukrade, obije, otme, ili opljacka...i razlicito se tretira.

Sve u svemu covek je imao neuobicajeno iskustvo, tesko da se to dogadja previse cesto, i sto se tice otimanja i sto se tice zamene ukradene stvari za drugu.
 
Sve sam razumeo, hvala na savetima, slicne informacije sam dobio i kad sam se raspitivao. Konkretno osoba koja je donela telefon na servis nije ista osoba koja je ukrala (imam insider podatak od drugara iz pro mobija). Greska sto nisam zvao apple podrsku odmah. U sustini nadao sam se posto nema icloud nalog na sebi da ce se prodati i zavrsiti kod nekog treceg lica, to je najbolja opcija bila da povratim telefon.
Naravno da je neko iz servisa "provukao" telefon, jer nije moj jedini od ove grupe, ali to ne mogu dokazati nikako. Opis "kvara" je telefon nece da se pali. Povremeno sam radio provere da vidim da li telefon ima nalog na sebi, posto posle tri meseca i dalje nije imao nalog nijednom, palo mi na pamet da nema nalog zato sto ne postoji, ili je u delovima ili je zamenjen.
Ako sam lepo razumeo, na sudjenju sudija me je pitala da li se pridruzujem tuzbi, i pitala za vrednost uredjaja. Da li trebam cekati presudu i onda privatna tuzba ili je ovo dovoljno sto sam se pridruzio tuzbi i trazio odstetu u vrednosti uredjaja?
 
Da li trebam cekati presudu i onda privatna tuzba ili je ovo dovoljno sto sam se pridruzio tuzbi i trazio odstetu u vrednosti uredjaja?

Pa kad si se već pridružio tužbi, onda čekaj ishod toga... Pa kad bude. Čisto da ne upadaš paralelno u privtanu tužbu i izlažeš se troškovima.

Mada opet, kao što rekoh, probaj sa kanalom Apple podrške. Objasni detaljno situaciju, objasni kako ti nisi kriv što telefon nije blacklistovan iako si ga momentalno prijavio policij, i iznesi zaključak kako ti je apsurdno da se tvoj telefon našao u ovlašćenom kanalu Apple podrške i da zbog tebi nejasnog razloga tvoj telefon nije uhvaćen u tom momentu i tebi vraćen, i ne samo to nego je i zamenjen za novi.
Možeš i da priložiš dokumentaciju koju imaš od strane policije.

Da si kontaktirao Apple podršku odmah, vrlo moguće da bi taj telefon bio flagovan u sistemu i to jeste tvoj propust, s sad da li je greška, nisam siguran jer je opet u neku ruku taj telefon od strane policije trebalo da bude označen. No opet, s obzirom na efikasnost rada i njihove prioritete, ko zna kako to ide, koliko brzo tj. sporo.

No, opet, pokušaj, ne košta te ništa.
 
Sačekaj konačnu presudu i u rešenju će ti pisati sve, samo da ne bude i tebi neka kazna zbog ulične prodaje i sl. Što se tiče odštete načekaćeš se jer lik verovatno nema izvore prihoda pa kako naplatiti?
Kakva black lista otudjenih telefona dostupna svima, ko zna koliko ih ima pa bi možda bila i sa više pisanije nego što ga ima na celom forumu i niko ne juri telefon već počinioca a to da li je uključen telefon je samo pomoć da se dodje do počinioca i aparat se pojavljuje ako je učinilac zatečen sa njim. Da si prijavio podršci odmah možda bi nešta bilo, to ti je kao i sa operaterima maknu ti telefon sa karticom i javljaš operateru da blokiraju broj a do trenutka prijave se računaju svi troškovi.
 
Postoji blacklista dostupna svima, preko onih poznatijih IMEI check sajtova, i to je prilično pouzdana rekao bih.

Preko tih baza možeš da vidiš da li je na telefonu prisutan nalog ili ne, pa čak možeš i da vidiš polucenzurisan broj telefona korisnika, vidiš poreklo telefona. Te liste koriste ovi obični servisi, samo plaćaju preimum članstvo za dostupne sve info.

Tako i ja kada sam u nekom servisu prodavao svoje telefon, video sam da ga proverava na IMEI info...

A verujem da ovlašćeni servisi imaju i interne baze.
 
To je druga stvar, zato sam i napisao da je prijavio odmah podršci možda bi nešta i bilo a to što je prijavio otudjenje imovine organi ne jure telefon već počinioca.
 
Pa ne bih rekao...

Mnogo se puta čulo da je policija kontaktirala nekog nesretnika koji je pazario telefon na KP da se javi u stanicu jer je došao u posed kradenog telefona. Dakle, očigledno da policija juri i predmete koji su predmet krivičnog dela i to krađe najčešće, što je i sasvim normalno.

Samo je pitanje zašto od momenta prijave do momenta pojavljivanja tog telefona u servisu, ili u posedu te treće osobe koja je odnela telefon u servis taj telefon nije uhvaćen.

I ono što meni nije jasno, autor je rekao da su njemu iz policije rekli da je njegov telefon završio zamenjen u servisu. Dakle, policija je došla to tog saznanja, ali kako, ako su oni ispratili taj telefon do servisa kako je onda telefon prošao legitimno kroz sistem zamene u servisu.

Jednostavno neko je tu omanuo.
 
Koliko sam čitao nisam uspeo da vidim da mu je policija rekla da su ispratili telefon a to što kontaktiraju one što su pazarili ukraden telefon je verovatno da bi došli do počinioca (ako je priznao delo) a u ovom slučaju je verovatno počinilac nadjen a tek nakon toga se pojavio telefon u servisu (3 meseca nakon učinjenog dela).
 
Sve sam razumeo, hvala na savetima, slicne informacije sam dobio i kad sam se raspitivao. Konkretno osoba koja je donela telefon na servis nije ista osoba koja je ukrala (imam insider podatak od drugara iz pro mobija). Greska sto nisam zvao apple podrsku odmah. U sustini nadao sam se posto nema icloud nalog na sebi da ce se prodati i zavrsiti kod nekog treceg lica, to je najbolja opcija bila da povratim telefon.
Naravno da je neko iz servisa "provukao" telefon, jer nije moj jedini od ove grupe, ali to ne mogu dokazati nikako. Opis "kvara" je telefon nece da se pali. Povremeno sam radio provere da vidim da li telefon ima nalog na sebi, posto posle tri meseca i dalje nije imao nalog nijednom, palo mi na pamet da nema nalog zato sto ne postoji, ili je u delovima ili je zamenjen.
Ako sam lepo razumeo, na sudjenju sudija me je pitala da li se pridruzujem tuzbi, i pitala za vrednost uredjaja. Da li trebam cekati presudu i onda privatna tuzba ili je ovo dovoljno sto sam se pridruzio tuzbi i trazio odstetu u vrednosti uredjaja?
У пресуди суд ће да одлучи о твом имовинско правним захтеву у износу који си га определио (вредност уређаја ) па уколико ниси задовољан досуђеним (суд може да смањи вредност ) суд ће те у образложењу пресуде упутити да преосталу суму коју сматраш да и даље потражујеш можеш да оствариш у парничном поступку. Да будем јаснији не целу суму већ онај део који ти кривични суд није досудио .
 
Ne bih da te razocaravam sa naplatom ali ja sam bio u slicnoj situaciji, nasli su prevaranta koji je priznao krivicu. Osudili su ga naravno uz sudske troskove da vrati sav novac koji je stekao prevarama( negde oko 300000) inace ide zatvorska kazna. Meni je legla uplatnica sa nekom sitnom uplatom, verovatno mu je to bila karta samo da zapali iz zemlje. Nikad nisam dobio kes nazad i ako je pocinilac nadjen i osudjen.
 
A sta bi sa onim "mogu da lociraju kad je ugasen, mogu da slusaju okolinu kad je ugasen" ? Da si imao vezu, verovatno bi ga nasli... Tako stvari funkcionisu kod nas. Znam par slucaja kad se murija cimala za telefone koji ne vrede ni 100e, al su dobili posle rucak u kafani. Znaju da je osteceni baja imucan, da verovatno ima ko zna kolko bitnih kontakta u telefonu i vec pocinju da im krce creva dok razmisljaju u koju ce kafanu na klopu.
 
A sta bi sa onim "mogu da lociraju kad je ugasen, mogu da slusaju okolinu kad je ugasen" ? Da si imao vezu, verovatno bi ga nasli... Tako stvari funkcionisu kod nas. Znam par slucaja kad se murija cimala za telefone koji ne vrede ni 100e, al su dobili posle rucak u kafani. Znaju da je osteceni baja imucan, da verovatno ima ko zna kolko bitnih kontakta u telefonu i vec pocinju da im krce creva dok razmisljaju u koju ce kafanu na klopu.
Davnih dana ja uzeo od poznanika (koji je bio treci u nizu preprodavaca) Nokiu 6600. Cim sam ubacio karticu, verovatno me pratili koji sat i onda samo pozvali da dodjem u 29ti. Sve su imali s kim sa kad pricao, sto sam i koga zvao u medjuvremenu (jer sam se us`ao :D ) i tako to. Telefon tad nije bio ni 100e, ne secam se, ali je neki debil valjda prebio neku zenu na buvljaku kada ga joj je oteo, i jos jedno delo valjad i to je bilo dovoljno da se pokrene pracenje. Kad hoce oni - mogu i te kako.
 
Da nisam ovo procitao mislio bi da je tako samo na filmu 😆
 
Da cujete tek desavanja iz 29og :D
 
go for it :D
 
Well, ukratko, docekani k’o da smo masakr napravili. Sedimo drug i ja, drug inace poznanik sa posrednikom i osoba koju sam prvu pozvao posle drugara u plavom, pa valjda pomislili da je on osumnjiceni. U kancelariju ulazi jedan po jedan inspektor i kao pogledaju nam LK, i onda ona faca kao, pu pi*** vam m… pu..i tako njih nekoliko u prvih sat-dva. Tog druga uveli u onu sobu s ogledalom i naglas pricaju iza ogledala, kao jel ovaj bako, jel ovaj i neko imitira baku i kao potvrdjuje, a ja sedim ispred i slusam😁 drug zamalo batine nije dobio od smejanja. Sedimo tako satima u hodniku, ne smemo rec da razmenimo, odmah izlaze iz kanc i vicu, prete 😁 Pustili nas da jedemo, ja vadim neku prepotopsku motorolu mpx220 da se javim na posao da ne dolazim, kad skocise da proveravaju odakle mi jos telefona, sta, kako, a tel onako raspadnut niko da uzme ni da mu platim. Srecom bio jedan normalni inspektor koji nam posle par sati rekao da ce sve biti ok, da su nasli krivca, ali krastavac..dok ga ne navataju, mi smo glavni osumnjiceni. Posle par dana su nas opet presekli sa pozivom da se javimo na NBG (inace smo iz mesta blizu BG) u PS, zbog istog slucaja pa sam im objasnio sve i kao ok. Valjda nisu syncovani bili pravovremeno 😂
 
Samo da javim, dobio sam presudu od suda. Poslali su me na privatnu parnicu da bih ostvario imovinskopravni zahtev. U presudi pise da su finog imovinskog stanja roditelji, malo je problematican ali "upao u lose drustvo". Uspeo nekako da iskopam kontakt od oca, seli na pice, bez problema isplatio vrednost telefona. Tako da na kraju i nije lose ispalo :)
 
Meni i dalje ne ide u glavu da apple menja zakjučan telefon bez dokaza o kupovini. Zamisli dođeš u servis i doneseš telefon koji ne radi i nije tvoj i oni ti daju novi... Suludo
 
A bio je zaključan?
 
Nije bio zakljucan, napisao je lepo covek da je "kupac" postao Usain Bolt cim je video da je otkljucan
 
Da, znam. Zato mi nije jasan @HAD~ ov post.
 
Nema šta da nije jasno. Ne mogu da zamislim radnju koja menja neispravan telefon za nov bez ijednog dokaza o vlasništvu i kupovini... Ne kažem da ne može, ali dok svojim očima ne vidim ne mogu da poverujem u to.
I nema ti otključan zaključan, svaki iphone je zaključan kad vlasnik to poželi. Čim ti ga ukradu sa nekog drugog fona odeš na find mu phone i klikneš na Lock i taj telefon je završio svoju karijeru.
 
Koji dokaz imas o kupovini da prilozis kada kupis nov telefon vakum pakovanje preko oglasa?
 
Nemaš nikakav i takav ni ne možeš da reklamiraš. Možda možeš neku međunarodnu garanciju. Ali kako da prihvate zaključan telefon? Da li to može neko da mi objasni?
 
Samo da javim, dobio sam presudu od suda. Poslali su me na privatnu parnicu da bih ostvario imovinskopravni zahtev. U presudi pise da su finog imovinskog stanja roditelji, malo je problematican ali "upao u lose drustvo". Uspeo nekako da iskopam kontakt od oca, seli na pice, bez problema isplatio vrednost telefona. Tako da na kraju i nije lose ispalo :)
Drugim recima, uspesno si prodao telefon po ceni po kojoj si zeleo :ROFLMAO::ROFLMAO:
Ali, koliko bi bolja prica bila da se cale pretvorio u jusein bolta i ostavio tebe da platis pice
 
Nazad
Vrh Dno