Šta je novo?

Ukraden HP Elitebook laptop

Kucaj na google "how to find stolen laptop with mac address" mozda nadjes nesto zanimljivo!
 
Samo mu nedostaje mac adresa.
 
find-my-mac-screen.jpg


kupi MacBook 2012+ godiste ;) - lopovi ne bi mogli nista sa laptopom osim da ga:
a) bace*
b) vrate uz dogovor
c) ako su dovoljno neupuceni - mogao si im doci na vrata :d

btw nisam ga video u Rumi na vasaru iako je bilo bas dosta laptopova... :/


*vidim da se prodaje 4 pass digit usb dongle za provaljivanje firmware locka (koji ne dozvoljava promenu harddiska) ali je pitanje vremena kada ce apple zameniti 4 digit lock za nesto kompleksnije.
 
Poslednja izmena:
Mozda to nekad i naprave na PCu da radi po default-u ;)

Setio sam se sta bi me sigurno spasilo taj dan, pa sad primenjujem na novom laptopu. Nije bas skroz theft-proof, ali sigurno sprecava da lopovi na brzinu pokupe laptop sa stola...
IMG_20150505_094853.jpg

Jedina svetla strana u celoj prici je sto sam opet uzeo osvezenu Elitebook makinu, pa mi sad sve nesto cudno kako sve "leti" brzo na njemu.

P.S.
Kako ruka kovacm ? Jel su jakuze zadovoljne sa prstima? :)
 
hvala na pitanju :) ruka je kao Robocop ili Terminator ali onaj T-800: vec sam se navikao na metal; bice mi zao kada ga izvade :D


btw zasto trazis MAC adresu uopste? Kako mislis pomocu nje da nadjes laptop?
 
Standardna procedura u policiji, kada se trazi ukradeni laptop racunar, je da to ide po MAC adresama LAN i WLAN kartice.
Pretpostavljam da provajderi dobiju nalog da im prijave ako se takav racunar sa tom i tom MAC adresom nakaci na net preko njih.
Verovatno po slicnom principu i kod tvojih sektasa radi onaj softver Find My Phone i Find My Mac, tako sto se telefonu pali GPS lociranje, cim se zakaci na net bilo preko Wifi ili mobilne mreze.

Tako da famozna MAC adresa kartice (a ne serijski broj laptopa), koju ne znam da li iko ikad zapisuje, moze da koristi policiji da pronadje laptop na mrezi, i to citiram reci inspektora sa kojim sam pricao.
Iz ovog proizilazi da ako lopov ukrade neciji laptop, zameni mu WiFi karticu za drugu, realne su sanse da ga nikad nece uhvatiti :)

U svakom slucaju, male su sanse da ga nadju - a astronomski male da ce i ako ga ikad nadju, naleteti na svoje stare podatke na njemu.

Naravoucenije cele price za one sa jeftinim ulaznicama je: HIDE YOUR KIDS, HIDE YOUR WIFE, & radite bekap na bar tri razlicita mesta ;)
 
...ne mora ni da menja wifi karticu: MAC adresu mozes i u windowsu da promenis.
 
Ne mora nista da se menja, LAN MAC adresu je nemoguce otkriti preko interneta a WLAN jako tesko, jedino preko onih gradskih i provajderskih hot-spotova.
 
samo kazem da je MAC adresu moguce promeniti bez zamene hardwarea.
 
Naravno da je moguce, ali onda bi vec ocekivao od lopova da bude pravi 'aker :D

Secam se da je pre par godina Snouden izjavio kako NSA ne prati korisnike po IP adresama koje su dinamicke, vec bas po MAC adresi koja je "hardverska" i za koju malo ljudi zna da moze da se promeni softverskim alatom.

Drugar mi je svojevremeno koristio bas slican alat na Androidu kad je morao da prebleji celu noc u hotelu, gde je postojao limit od 25minuta besplatnog WiFi-ja.
Posle pola sata ocistis kukije, spufujes MAC adresu i VOILA opet dodje net za Dz. Ali opet on je geek, ne verujem da ovi brzoprsti lopovi znaju za te sve cake.
 
Nazad
Vrh Dno