Šta je novo?

Ugovor na 12 meseci, ko ce prvi?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sigi

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2007
Poruke
21
Poena
304
Dok je u zemljama u blizem i daljem okruzenju sa dalako vecim standardom i licnom materijalnom sigornoscu postpejd ugovor doasao do obaveze od 12 meseci.U nasoj zemlji u kojoj se nezna bas uvek sta donaosi dan a kaomoli sledece jutro :D , provajderi mobilne telefonije i dalje ljude obavezuju za ugovor od predugackih 24 meseca to jest dve pune godine ,nudeci im telefone koji za manje od 3 meseca nevrede ni polovinu svoje vrednosti a one koji su i bili nesto kada se potpisivao ugovor debelo i uz ne bas prihvatljive pakete zaracunavaju :( ,umesto da ih dele uz sve tarife jednako kad je vec ugovor na dve neizvesne godine .
Hoce li mt:s ,Telenor ili vip spustiti ugovornu obavezu na 12 meseci ili ce to ostati pusti snovi nasi dok nedodje neko cetvrti ili ce se desiti do kraja ove godine ?
 
Kod Telenora vec neko vreme postoji opcija ugovora na 12 meseci. Naravno, cena telefona je veca u poredjenju sa ugovorom na 24 meseca. Naravno, niko te ne tera da kupis telefon uz postpaid, bez telefona si slobodan ko ptica na grani...;)
 
a dobro ali kako ja sa svojom karticom sa pri predjem na post necu da manjam telefon eto imam neku nokia 1600 i meni je dobar opet moram da budem 24 meseca znaci za sve bez obzira ,mozda cak kad se prelazi sa post pejda da to bude i kao neka nagrada pogotovo za telenor jer ima ljudi koji imaju isti broj vec skoro 10 godina :)
 
U zabludi si.

Ako samo prelaziš sa pri na post, i ne uzimaš telefon iz Telenor ponude ne obavezuješ se ni na kakav period. Možeš ugovor da raskineš kad kod ti je volja.

Ako uzimaš telefon (što ponavljam nisi obavezan) možeš da potpisuješ ugovor na 24, 12 ili da ne potpisuješ ugovor.

Naravno to će se odraziti i na cenu po kojoj ćeš telefon kupiti :D
 
U zabludi si.

Ako samo prelaziš sa pri na post, i ne uzimaš telefon iz Telenor ponude ne obavezuješ se ni na kakav period. Možeš ugovor da raskineš kad kod ti je volja.
znam ja za to bio sam ja zadnjih dana mobtela i prvih dana teleonra pa kad je trebalo raskinuti muke zive nedaju pa bilo je par meseci kamate kamata na kamtu za neplacanje racuna zadnja kamata je bila verovao ili ne 0,79 para od strane telenora a postarina je bila 15 dinara rec je o tarifi pro 30 jedvo sam raskinuo ugovor :rtfm:
 
Sta je problem pokretaca ovog topica u stvari? :)
 
Hoce da uzme telefon uz ugovor na 12 meseci a ne zna da to ima. Ima. Problem rešen. Hajmo sada svi na ćevape i pivo mirno.
 
Sta je problem pokretaca ovog topica u stvari? :)

kad ce omoguciti ugovor na 12 meseci i ko ce to biti prvi ,inace nemam problem :D ,za ugovor od 12 meseci sa telefonom po paprenoj ceni to znam da ima rekao sam da mi to netreba pogotovo ne telenor ,eto mislim da sam resio nejasnoce
 
Telekom varijanta..

Uzmi ugovor na post paid br, na godinu dana, i kupi sebi zeljeni telefon, nezavisno od njih. Been there, done that, josh davne 2002..
 
kad ce omoguciti ugovor na 12 meseci i ko ce to biti prvi ,inace nemam problem :D ,za ugovor od 12 meseci sa telefonom po paprenoj ceni to znam da ima rekao sam da mi to netreba pogotovo ne telenor ,eto mislim da sam resio nejasnoce

bice kad bude bilo i u hrvatskoj. tamo vidim da ima na 18mes.


edit: a i nista pre mogucnosti prenosenja broja
 
Poslednja izmena:
Ajde sad polako procitajte pre nego sto nesto napisete prvi deo mog posta sa pocetka teme ,netreba mi telefon Very Happy imam ga kakav je takav meni je dobar nego malo da divanimo na temu ovog smanjenja ugorvorne obaveze na 12 meseci dal ce se to desiti kod nekog od sadasnja tri operatera i oce to biti do kraja godine ili ce se to desiti tek dolaskom 4
znaci netreba meni telefon :D ali ipak vam fala na tim zeljama videcu da zamenim ovu nokia 1600 :)
ja vas pozivam znaci samo na divan o ovoj temi i sta bi jos mogli da urade pogledajte malo okruzenje pa cete videti sta recimo isti taj telenor nudi u madjarskoj ili cg ,ili vip kakav je sa ponudom u makedoniji a sta nudi i kako nudi kod nas a pre je poceo sa radom itd ,znaci divan :D
 
Pročitaj ti svoj prvi post :d
Kako da divanimo na temu smanjenja ugovorne obaveze na 12 meseci, kada takva ponuda postoji. To što nije povoljna je druga tema, ali imaš mogućnost da uzmeš telefon sa ugovornom obavezom na 12 meseci, ili opet nismo dobro razumeli šta si hteo ?
 
Poslednja izmena:
e blago nama trebali bi svi na 3 godine obavezno da nameste pa davidim onda jel bi svatitli mozda temu
 
Bolje bi bilo da te muci ZASTO su ljudi lakomi na te telefone a posle kukaju kako je previse 24meseca...

Inace, jos uvek nisi jasan sta si zeleo ovim topicom... :)
 
vidim da ste srecni i zadovoljni sa tih 24 meseca ,sto se mene tice ponistite ovu temu ili zakljucajte i dok ima ko da potpise a kasnije posle prvog racuna da kuka kako su ga prevalili oni ce to da rade ,ja nerazumem sta ima da vam bude nejasno u temi

Dok je u zemljama u blizem i daljem okruzenju sa dalako vecim standardom i licnom materijalnom sigornoscu postpejd ugovor doasao do obaveze od 12 meseci.U nasoj zemlji u kojoj se nezna bas uvek sta donaosi dan a kaomoli sledece jutro , provajderi mobilne telefonije i dalje ljude obavezuju za ugovor od predugackih 24 meseca to jest dve pune godine

rekoh da je ta telenorova obaveza samo uz par telefona i znam za to
 
Ti mora da zajebavas ove ljude ovde. Dakle:
1. Ako ne uzmes telefon ugovorna obaveza NE POSTOJI tj. ona je 1 (slovima: JEDAN) mesec
2. Ako uzmes telefon ugovorna obaveza je:
-1 (slovima: JEDAN) mesec ako platis punu cenu telefona
-24 (slovima: DVADESETCETIRI) meseca ako platis najnizu cenu za taj telefon
-12 (slovima: DVANAEST) meseci kod Telenora ako odaberes takav vid ugovora

E ako ti sad nije jasno onda nista.
 
Poslednja izmena:
Ama covece jel ti neshvatas da nemoras da uzmes telefon (kao sto i neces) i tada ugovor mozes da raskines kada hoces (doduse tesko kako neko rece)!!! Nekontam sta svi presipate iz supljeg u prazno vec 20 postova :wall:
 
Ti mora da zajebavas ove ljude ovde. Dakle:
1. Ako ne uzmes telefon ugovorna obaveza NE POSTOJI tj. ona je 1 (slovima: JEDAN) mesec
2. Ako uzmes telefon ugovorna obaveza je:
-1 (slovima: JEDAN) mesec ako platis punu cenu telefona
-24 (slovima: DVADESETCETIRI) meseca ako platis najnizu cenu za taj telefon
-12 (slovima: DVANAEST) meseci kod Telenora ako odaberes takav vid ugovora

E ako ti sad nije jasno onda nista.
ja nikoga nezajebavam niti imam nameru da to igde radim ,ja sve ovo znam nisi se trebo truditi :D
 
ja nikoga nezajebavam niti imam nameru da to igde radim ,ja sve ovo znam nisi se trebo truditi :D

Ma jesi li ti nepismen?
Pa u celom topicu nisi uspeo dve recenice da sklopis, ovo su najvece gluposti ikad napisane, niti te iko razume, niti treba da razume!
 
ma da trebalo bi da povecaju na vise od 24 meseca pa da jos vise deru nego dosada uvatili se telenora ko pijan plota i nepustaju telenor pa telenor zbogom i uzivajte ,brisite ovo ili zakljucajte bas me briga :p
 
:laugh: znao sam (loco za lock)... realno. :beat:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno