Šta je novo?

UFO:Afterlight

i postaju sve opasniji i opasniji... pazite se granata...
 
Ima vise nacina da dobijes resurse:
1. zauzimanjem teritorija i pravljenjem rudnika
2. trgovinom sa nekom od alienskih rasa
3. izgradnjom warehouse-a u bazi
4. upgrade-om postojecih rudnika (poprilicno kasnije u igri)

To je ok sto si predlozio, pojavilo mi se u bazi da izgradim zgradu i povecam proizvodnju ali da bi je izgradio treba mi proizvodnja na 4, ali proizvodnje mi je limitirana na 3(Limited), i koliko god rudnika da zauzmem i izgradim proizvodnja metala i chemicals mi ostaje na 3. Nemogu da proizvodim polovinu oruzja i odela, a osvojio sam pola planete, vojnici su mi na max levelima. Ima li neko ideju kako da povecam proizvodnju. Inace nije lose imati jednog vojnika sa bacacem granata, dosta moze da pomogne, a reticulanca imam u ekipi i vise mi smeta nego sto pomaze, nepotreban je, mada sam mu dao lasersku pusku i odvaljuje robote jako brzo, ali mu je slab armor :(
 
To je ok sto si predlozio, pojavilo mi se u bazi da izgradim zgradu i povecam proizvodnju ali da bi je izgradio treba mi proizvodnja na 4, ali proizvodnje mi je limitirana na 3(Limited), i koliko god rudnika da zauzmem i izgradim proizvodnja metala i chemicals mi ostaje na 3. Nemogu da proizvodim polovinu oruzja i odela, a osvojio sam pola planete, vojnici su mi na max levelima. Ima li neko ideju kako da povecam proizvodnju. Inace nije lose imati jednog vojnika sa bacacem granata, dosta moze da pomogne, a reticulanca imam u ekipi i vise mi smeta nego sto pomaze, nepotreban je, mada sam mu dao lasersku pusku i odvaljuje robote jako brzo, ali mu je slab armor :(

Evo stavio sam ti u attachmentu sliku kako to kod mene izgleda. Problem je u tome sto ti za jedan level nekog materijala treba vise od jednog rudnika, dok ti trgovina i warehouse daju ceo jedan level.
Sto se tice Reticulanca kog koristis, daj mu Mind Controller i Psionic Healing Device i povecaj mu PSI skillove pa ces da vidis sta mali ume :D. Da bi dobio armor za njega trguj sa Reticulancima (Offer Equipment) dok ti ne ponude Battle Armor.
 

Prilozi

  • proizvodnja.PNG
    proizvodnja.PNG
    15.9 KB · Pregleda: 66
vrlo koristan skill kod vojnika je scout, jer em sto vam omogucava da vidite neprijatelja sa vece distance em njima otezava da vas vidi...

takodje od treninga mislim da su obavezni minor athletic i stability pored jel te vec onih za koriscenje armora snipera i sl....

smaraju napadi beastmena jer nisam na vreme pravio radare i taj fazon, sad kad god pokusham da napravim oni me napadnu i interruptuju pa moram iz pocetka, meh...
 
da... to se i meni deshava... kad krenete u upgrade teritorija na strateskoj mapi, vodite racuna da ce skoro svaki upgrade da izazove Beastmen attack.

nego, jel neko probao da zarati sa Zhutima kako bi se uortachio sa Ljubichastima... nesto sam se zeznuo i nisam dobro ischitao prichu... koje su beneficijie i sta se desava sa Tabbie i Oggiem u tom slucaju?
 
ne znam sta bude sa ortacima raticulancima ali znam da bude vrlo zeznuto jer mali zuti forsiraju psiattack na koje su samo dronovi imuni... a ko su ljubichasti? ja ih jos nemam na mapi? dal to ne budu laputanci koji poshalju misiju sa zemlje na mars? pretpostavljam da je tako :)
 
toliko ste nahvalili igru da cu morati i ja da odigram taj demo, igrao sam sve delove ali sam nesto posustao u zadnje vreme
 
zna li neko gde moze da se skine kompletan technology tree sa svim potrebama za izucavanje i sta se dobije izucavanjem?
 
Poslednja izmena:
Elem, presao sam igru. It was nice... Pocelo je da se matori, cim trazim nesto da me podseti na detinjstvo

Ljubichasti su Expedition i ista su rasa ko Zuti, nalaze se levo od Homebase, i meni su nudili savez ako objavim rat Zhutima. ja to nisam uradio, tako da ne znam razvoj te priche. zato i pitam da li je neko krenuo u tom pravcu, da mi ispricha sta se desilo...

u mom slucaju, primenio sam taktiku spaljena zemlja i osvojio sto je moralo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno