Šta je novo?

Ubuntu, windows remote desktop, i štampanje

Worf

Čuven
Učlanjen(a)
04.03.2004
Poruke
732
Poena
619
Е овако, инсталирао сам Ubuntu и апсолутни сам почетник што се тога тиче.
Треба ми само једна ствар па да могу скроз да се отарасим Windows-а. Треба да се повежем преко ремоте десктоп конекције на Windows сервер 2003 и да директно са сервера на мој штампач штампам документа. Нашао сам неки програм "Remotedesktop Client" и успео да се повежем на сервер. На серверу не могу да мењам ништа али од драјвера има "HP Universal Printer PCL 6". У Windows 7 који имам такође имам тај драјвер и ту је ремоте десктоп конекција све аутоматски сама препознавала јер се имена драјвера поклапају и код мене и на серверу.
Ја не знам како сад то фунцкионише из Ubuntu-а. Како да инсталирам тај драјвер? Да ли има неко друго решење? Штампач ми лепо ради овако али ништа преко конекције не могу да штампам јер ми се штампач не види тако. Ubuntu је препознао штампач који јесте неки HP LaserJet 2015 и има дривер баш за њега али не знам како то да променим.
Помагајте добри људи :) Хвала Вам унапред :)
(Ако ми ово проради не треба ми Windows уопште).
 
Milenko, pa kako ces na steam bez wina? :)
 
Ионако немам времена да се играм. А није мој комп једини у кући :) Ћале, сестра и жена не дају да им дирам Windows на њиховим комповима :p
 
Probaj Terminal Server Client (tsclient), to je GUI za rdesktop, ali ne mogu da setim da li ima podrsku za printer, ako ne, onda rdesktop preko komandne linije.
Trebalo bi da mozes obe aplikacije da instaliras iz Ubuntu repo-a.
 
Poslednja izmena:
edit: nvm greska
 
Poslednja izmena:
Још само да видим шта је то "repo" па да се бацим на посао кад дођем кући. :beat:
 
repo = repository, bar mislim :))

probaj preko sambe, instaliraj je iz Ubuntu software center -a
 
Не смем ништа да дирам на серверу, ако зезнем нешто у фирми има газда да ме катапултира. Већ сам данас добио ментални секс зато што сам нове гаранције одрадио на ћирилици. (Није специфицирао које писмо жели али испоставило се да се код мене подразумева ћирилица а код њега латиница тако да... Добро да није видео да су нам декларације на ћирилици скоро годину дана хехехе)

Покушаћу сутра на послу да одрадим овај део што се односи на Ubuntu у упутству.
 
Ништа ми није успело са "rdesktop" програмом. На крају сам инсталирао "Remmina Remote Desktop Client" који је у себи имао опцију дељења штампача која је радила како треба.
Хвала свима за труд :)
 
Nazad
Vrh Dno