Šta je novo?

ubee evw3270 pomoć

marenwo

Poznat
Učlanjen(a)
19.12.2020
Poruke
9
Poena
32
Da li neko mozda zna, da li ovaj ruter moze da primi signal od drugog rutera preko lan kabla? Treba mi radi 5g wi fi mreze.
On ima ulaz za koaksijalni kabl preko koga dobija internet i 4 lan izlaza.
 
Objasni detaljno sta imas a sta tacno zelis da postignes.
 
Imam sbb internet neki ciskov ruter koji su mi oni dali. Nabavio sam ovaj ubee zbog 5g wi fi signala. Hteo bih samo da ga povezem na ovaj sbb-ov ruter.
 
Zanima me samo da li moze neki od ova 4 lan izlaza da bude ulaz jer ne mogu da koristim ovaj za koakijalni kabl.
 

Prilozi

  • 20210426_061631.jpg
    20210426_061631.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 22
@marenwo Ne.

Ubee EVW32c je isključivo kablovski modem i nema mod "WiFi access point", koji neki modemi, najčešće za 4G, imaju. Dakle, odgovor je Ne. Da je Ubee malo manje osakaćen sa opcijama, mogao bi da nabudžiš to tako što bi ugasio DHCP server i uključio kabl u LAN port, ali je problem što Ubee to ne podržava, odnosno LAN uplink se ne vidi na WLAN interfejsima.
 
@marenwo Ne.

Ubee EVW32c je isključivo kablovski modem i nema mod "WiFi access point", koji neki modemi, najčešće za 4G, imaju. Dakle, odgovor je Ne. Da je Ubee malo manje osakaćen sa opcijama, mogao bi da nabudžiš to tako što bi ugasio DHCP server i uključio kabl u LAN port, ali je problem što Ubee to ne podržava, odnosno LAN uplink se ne vidi na WLAN interfejsima.
Gospodine Milane,
Uspeo sam! U podesavanjima sam iskljucio dhcp i proradilo je. Sad mi ubee salje 5g!
Pozdrav
 
Gospodine Milane,
Uspeo sam! U podesavanjima sam iskljucio dhcp i proradilo je. Sad mi ubee salje 5g!
Pozdrav
Cao, kako si ugasio DHCP na ubee ip adresi ( koristio sam cisco do sada) i da li ti radi i dalje? Kupio sam isti modem jer EPC3925 svaki drugi cvili pregreva se i gasi internet...
 
Nazad
Vrh Dno