Šta je novo?

U toku je povećanje brzine za ADSL korisnike?

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
Clanak sa naslovne strane


Korisnici 4Mb/s (4096/256) medju kojima sam i ja najvise gube, dobijaju samo veci upload a download ostaje isti, kod svih drugih grupa povecava se brzina downloada i uploada. Najbolje prolaze 2Mb/s (2048/192) na 4096/512.
Suludo :wall::crash:

gledam ovaj shit i mislim, se*** se na Telekom, sa 1Mb/s (1024/128) na 1536/256. Ne secam se kad je bilo zadnje dupliranje od strane njih, ali mislim prosla je neka godinica, i oni se , kao napravili Dzekovi, i resili da naas pocaste ... kao sto rekoh SE*** im se na to ....
 
gledam ovaj shit i mislim, se*** se na Telekom, sa 1Mb/s (1024/128) na 1536/256. Ne secam se kad je bilo zadnje dupliranje od strane njih, ali mislim prosla je neka godinica, i oni se , kao napravili Dzekovi, i resili da naas pocaste ... kao sto rekoh SE*** im se na to ....


Bilo je valjda pre 25 meseci.

Sto se ne s***s na juzno korejski telekom? Oni ni nemaju povecanje :D :D :D
 
Ja bih ovo pre nazvao usporenje, net losije radi nego sa sporijim paketom od ranije. Sto bi se reklo medvedja usluga, p2p losije radi a o surfu da i ne govorim.

i radice tako jos sigurno narednih 20 dana dok se svima brzina ne poveca i dok se sve ne stabilizuje. kao sto je neko reko dali u ovoj temi ili nekoj drugoj oduvek je bilo tako da kada je povecanje net radi losije zbog svih ti cackanja na centralama ali se kasnije sve dovede u red. tako da budi strpljiv jer kasnije ce sve biti ok.
 
Poslednja izmena:
I Orion povećao brzinu. Najzanimljivije je što taj paket je u stvari home1024 koji je pre nekoliko meseci dupliran na 2048 za džabe narednih 6 meseci a danas sasvim slučajno pokrenem neki DL kad ono imam šta da vidim.


Evo šta piše u ruteru:


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Eunet, danas. Dakle, onaj osnovni 1mbit/128 paket, plus Loyalty 2 i ovo ubrzanje

y0au.jpg


To je to:)
 

Eunet 2speed...ali ova brzina u 14:40 radni dan?
I na zvanicnoj strani ima o ubrzanju standardnih paketa i Loyalty ali nigde se ne spominje 2speed? Podignuta je up sa 256 na 512 i to je to...Jel ima neko informacije u vezi toga?
@nex999 i ti koristis tp-link ako se dobro secam....koji db ti prijavljuje SNR Margin za upsteam? Meni od kad je pocela cela ova prica oko ubrzanja ne prelazi 15db a pre nije padala ispod 30db... Desava se cesto da puca net od tada....
 
22.5 db kaze ruter. Ako ti puca veza cesto, kapiram da treba vremena da se sve ovo sredi i stabilizuje
 
Ma znam, uvek je tako bilo, bar ovde cim telekom nesto radi na mrezi... Interesantno da je najgore bas onda kad se ubrzava net...adsl ledica na ruteru, moze bez problema da zameni sijalicice na jelci :D
 
gledam ovaj shit i mislim, se*** se na Telekom, sa 1Mb/s (1024/128) na 1536/256. Ne secam se kad je bilo zadnje dupliranje od strane njih, ali mislim prosla je neka godinica, i oni se , kao napravili Dzekovi, i resili da naas pocaste ... kao sto rekoh SE*** im se na to ....

Pa kako nista, smanjena je cena.
 

Sad sam testirao. Inace sam na Sezamu tj, Orionu. Ne razumem se puno u ovo ali jel ovo znaci da sam usao u legendarni adsl na 4096 Kbs?
 
Za moje trenutne potrebe - ODLICNO :banana:

Samo, sta ce biti kad Telekom dobije novog vlasnika? Poskupljenje? :S:
 

Eunet :D
Osnovni paket+Loyalty 2,treba da bude 3/384,malo je i jace...
 
Ima li neko iz Mirijeva @ Beotel da je doživeo ubrzanje?
Meni u router-u već par dana piše 1.5Mbit/256Kbps ali o toj brzini ni traga ni glasa, i dalje sam limitiran na 1Mbit/128Kbps?

Ovo su podaci iz router-a, jel ok SNR i ostali parametri?

Mode:...ADSL2+
Line Coding:...Trellis On
Status:...No Defect
Link Power State:...L0
.....................................Down......Up
SNR Margin (dB):...............31.6......36.9
Attenuation (dB):...............22.5......10.6
Output Power (dBm):.........19.1.......12.2
Attainable Rate (Kbps):...14856.....1193
Rate (Kbps):..................1536.......253
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iz Mirijeva @ Beotel da je doživeo ubrzanje?
Meni u router-u već par dana piše 1.5Mbit/256Kbps ali o toj brzini ni traga ni glasa, i dalje sam limitiran na 1Mbit/128Kbps?

Ja sam na Beotelu iz Kruševca i pošto sam bio na maxi paketu prvo mi je telekom pre nedelju dana promenio u ruteru sa 4/256 na 4/512 a danas je vidim prebačeno i na 6/1 međutim beotel i dalje softverski ograničava moju brzinu 4/256 pa se adsl ponaša kao da je kod telekoma uključen speedup.
Iz mog iskustva kad sam prošli put menjao brzinu očekujem da će beotel povećati brzine tamo negde 30. ili 31.
Telekom je svoj deo posla odradio i ostaje da neko u Beotelu stisne enter...
 
Ljudi ja aj sto i dalje nemam povecanje, to mogu naravno da razumem, nego vec nekoliko dana unazad imam smanjenje.. :( Pre 3-4 dana imao sam normalan click1 koji inace koristim, onda se odjednom povecalo na 150 kb/s.. A od tada poslednjih par dana nemam vise 105 kb/s kao obicno mesecima unazad, nego maksimalno 85 kb/s.. Pricam naravno o dolazecem saobracaju, a upload nisam proveravao.. Zna li neko sta moze da bude? :(
 
Sacekaj jos par dana pa ako se ne popravi zovi tehnicku podrsku
 
nista mi drugo ne preostaje.. Verovatno je nesto do njih, jer se i modem cudno pali prvo uspostavi vezu pa se izgubi (sam se resetuje) pa ponovo uspostavi.. Nadam se da moze biti samo do njih?
 
Ljudi place mi se, sada ne ide download preko 47 kb/s.. Ne znam sta da radim, ceo dan zovem ove smradove iz telekoma ali se ne javljaju.. :( Sta moze da bude jel zna neko? da mi nije nesto do kompa? mada ne verujem..

Trenutno menjam poruku jer se stvari pogorsavaju ne prelazi 38 kb/s..
 
Poslednja izmena:
Ocekujem da posle prodaje Telekoma uvedu kao u Hrvatskoj, ostvaren protok se posebno naplacuje :d

Koliko vidim, imaju i FLAT ponudu:

http://www.t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/int_adsl.asp

Kod mene je ovakva situacija, paket 4Mbit kod Beotel-a, uz promociju dupla brzina (u mom slucaju 1 mesec platim a sledeci besplatno jer nisu imali vecu brzinu u ponudi), sada download ide odo 470KB/s (ranije je bilo oko 410KB/s najvise), a u routeru sledece:

Line Rate - Upstream (Kbps): 1023
Line Rate - Downstream (Kbps): 8191

Sada mi tek nista nije jasno posto na Beotelovom sajtu stoji da 4Mbit prelazi na 6Mbit...
 
Poslednja izmena:
Kad nece niko da odgovori da odgovorim sam sebi :)

Za D@H korisnike oriona nema nikakvog povecanja. :mad:
 
Nazad
Vrh Dno