Šta je novo?

TypeC monitor - Kako na hdmi out?

mirop

Cenjen
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
607
Poena
195
Da li neko ima ideju kako da nakačim monitor koji ima type-c input (display port over type-c) na uredjaje koji imaju hdmi izlaz?

Hvala :)
 
a postoji i neznatno (pet puta) jeVtinija (dole nato) opcija
 
Hm, imam jedan slican kao taj iz istajla ali nije radio, probacu ga ponovo…

Sto se ovog drugog tice, taj kabl je type-c na hdmi… meni treba obrnuto… mislim da taj nece raditi?
 
Ovo neće raditi.
Taj kabl bi radio da OP želi da recimo Macbook Pro sa Type C (thunderbolt) izlazom poveže na monitor koji ima Type C ulaz. Takvih kablova ima dosta jer je u pitanju pasivna, prosta konverzija.

@mirop
To što tebi treba se zove aktivna konverzija sa HDMI na tip C, tj ti kablovi/adapteri koštaju dosta više u odnosu na prostu DisplayPort-Type C konverziju.
Obrati pažnju na sekciju HDMI na tip C.

Postavlja se pitanje, zašto ti treba baš ovaj tip konekcije (laptopovi obično imaju tipC pored hdmi). Ali ako mora (recimo riknuo tip C), znaš da postoji način.
 
Imam monitor koji ima MHL. Uvek sam se pitao kako mogu da ga povežem sa mobilnim i da gledam forografije ?
 
Podržava li telefon mhl?

U pitanju je Asus vx239 (23 in, Full HD, IPS, Flicker Free, Blue Light Filter, MHL)

Na šta mogu da ga povežem sa MHL ? Predpostavio sam da mogu sa mobilnim. U pitanju su iphone i xiaomi.
 
evo o cemu se radi u detlajima :) imam HP mobilni monitor, 14'', koji ima samo 2x Type-c... koristio bih ga da kacim na njega uredjaje kao sto je Raspberry Pi, razni ruteri i slicno (bazirani na thin clientinma i slicnim mini desktop PC racunarima)...

Nekako je izuzetno lak za nosenje na teren i kad treba da se zavlacim po nezgodnim mestima :)

videcu da nadjem negde ovo sto je @vatrogasac53 predlozio...

Hvala!
 
samo da se zahvalim @vatrogasac53 :) uzeo sam ugreen model sa linka koji si poslao (sa bangood-a, na aliju ga nisam nasao a i shipping ugreen radnje je izuzetno skup). Sve radi odlicno :) IMG_1028.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno