Šta je novo?

TV LCD ili CRT

drtroad

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.06.2006
Poena
16
Sta je trenutno best buy? Zelim da kupim novi tv pred svetsko prvenstvo. Sony 32 inch ili Panasonic oba su na 100 Hz i u wide slici. Razlika oko 20000 dinara. Da li ce neki od njih biti HD ready upotrbljiv za par godina?:wave:

The_Grunf

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2004
Poena
18
LCD ako je HD ready u svakom slucaju... Vec postoje HD satelitski kanali a u iducih par godina ce ih biti sve vise!!! CRT nikako (moje misljenje)
Pozdrav

drtroad

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.06.2006
Poena
16
Mnogo mi se vise svidja slika na CRT, dimenzije samog tv, sto se tice tezine mi nisu mnogo bitne. Moze da tezi i 70 kg.

dbaja

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.02.2001
Poena
16
Sve dok ne budu (mnogo) povecali rezoluciju, samo CRT dolazi u obzir (naravno, Trinitron).
Ovi koje sada nude po gradu ne bih kupio nikad. Pre par dana sam prokomentarisao da je slika jednog modela od preko 130000 dinara losa i da i najgori Divx koji sam gledao mnogo bolje izgleda od slike na tom TV-u, a trgovac je odmah imao svoje objasnjenje: "to nije TV za manju prostoriju". Ma jok, kupicu ga i okaciti na komsijin zid, pa cu ga gledati kroz prozor;)

Ivan®

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poena
63
Kod nas programi nisu prilagodjeni za widescreen, pa ti preporucujem da ga zaobidjes. Ja bi' uzeo SONY-a , ali 4:3

Prosto mi je tuzno kad razmislim koliko je nas tv program daleko od HD-a... :)

Poslednja izmena:

Apostol

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.12.2005
Poena
18
CRT. LCD nije jos uvek na nivou dobrog CRT-a, bez obzira na prednosti u velicini.

Lappy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.04.2005
Poena
48
Problem je sto u prodavnicama uglavnom na LCD ekranima puste neki sugavi zemaljski kanal jadne rezolucije i to izgleda katastrofalno.
Pogledajte negde LCD sa nekim adekvatnim HD izvorom i promenicete misljenje :)

Zasto je ova tema u Bench Clubbing? :trust:

dbaja

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.02.2001
Poena
16
Lappy je napisao(la):
Problem je sto u prodavnicama uglavnom na LCD ekranima puste neki sugavi zemaljski kanal jadne rezolucije i to izgleda katastrofalno.
Pogledajte negde LCD sa nekim adekvatnim HD izvorom i promenicete misljenje :)

Cekaj, ti mislis da je to sto kad se slika malo vise pomera po ekranu (a nije pretezno staticna) dodje do "iskockanosti" karakteristicnoj za stare divx-e nije do TV-a vec do kanala? Sumnjam...
Slika nije iskockana samo u slucaju kada se pojavi spiker ispred jednolicne pozadine i ne mrda glavom mnogo (samo mu/joj se usta pomeraju). Tada TV malo ispegla sliku. Jos uvek to ne zavredjuje paznju nekoga ko voli kvalitetnu sliku.
U ostalom mislim da mnogi jos uvek daleko vise prate "zemaljske kanale jadne rezolucije" nego satelitske (digitalne).
Dobro bi bilo onda imati i CRT TV kad hoces da gledas jadne kanale;)

drtroad

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.06.2006
Poena
16
Ipak sam se odlucio za Sony 32, jeste wide. Kanali sa kablovske ga ne podrzavaju ali filmovi koji su radjeni u 16:9 su fantasticni. Jedino sto nisam na vreme razmisljao o mogucnosti slike u slici ili zamrzavanje.
U svakom slucaju gledam World Cup sa kratkim nogama.

Vrh Dno