Šta je novo?

TV kartica i open IPTV

zoranc67

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2008
Poruke
49
Poena
309
Pozdrav,
može li mi neko reći da li se može povezati IPTV (konkretno Telekomov), sa nekom TV karticom i kojom? Da li može sa bilo kojom?:trust:
 
Bilo koja, samo povezi stb i karticu obicnim koaksijalnim (ANTENSKIM) kabelom.
 
Kod svakog povezivanja preko antenskog kabla slika je najlošija moguća, kako bi dobio bolji kvalitet slike poveži STB i TV karticu preko kompozitnog ili s-video ulaza (sve u zavisnosti šta STB ima od raspoloživih izlaza i šta tvoja TV karta ima od ulaza). U slučaju kompozitnog/s-video povezivanja za sliku neophodno je još povezati STB na Line-IN zvučne karte kako bi imao zvuk. Znam da deluje kao komplikovana varijanta sa kojim kablom i konektorom više ali isplati se jer se dobija primetno bolji kvalitet slike i zvuka.
 
Ja mislim da ce biti zadovoljan kvalitetom slike. Nego hoce li skoro neko provaliti ovaj stb da mozemo da gledamo i na kompu nezavisno od tv-a?
edit:
i koliko kosta taj kabel posto meni bi trebalo 11m?
 
Poslednja izmena:
cao,ja se izvinjavam ali ne razumem se bas najbolje u to ,,stb,,pa ako moze neko da mi malo bolje objasni sta to znaci.?.imam iptv ali mi se pokidao audio visual out kabl,a ne mogu nigde da ga nabavim i kupim,pa sam hteo da spojim iptv na komp posto imam tv katicu. u napred hvala..
 
set-top box (STB)

Imas veliki izbor povezivanja, ali daj sliku stb-a i tv karte pa onda dalje...
 
Ćao imam IPTV STB motorolin sa sledećim izlazima, Digital audio, scart, hdmi, digital audio aut.

Koju kombinaciju mogu da napravim da gledam tv na monitoru preko TV kartice?

p.s. hteo bih eksternu tv kartu, da mi bude nezavisno od racunara.

Jel postoji neki scart koji izlazi sa ona tri RCA ili šta?
 
Poslednja izmena:
IPTV se po konceptu razlikuje od kablovske TV - ne moze se pratiti program bez tjunera, tj. STB-a. Dakle, kako god da se poveze, moci ce da se prati samo ono sto se odabere preko STB-a, nema svrhe kupovati TV kartu.
 
IPTV se po konceptu razlikuje od kablovske TV - ne moze se pratiti program bez tjunera, tj. STB-a. Dakle, kako god da se poveze, moci ce da se prati samo ono sto se odabere preko STB-a, nema svrhe kupovati TV kartu.


Ако си мени рекао, ја сма хтео да са СТБ од монитора направи тв, зато бих узео стандалоне тв карту. Не знам како другачије да пошаљем сигнал са СТБ на монитор са оним излазима које имам јер немам ДВИ нити ХДМИ на монитору.
 
Sta imas od ulaza u monitor, samo VGA?
 
izmedju STB i PC monitora,bi moglo ovo da ti zavrsi posao....
p.s. ne prodajem ja.....
35chqio.png

http://www.kupujemprodajem.com/VGA-...o-signala-3361134-oglas.htm?filter_id=6621220
 
Pa ovo i nije srecno resenje, kosta koliko i tv karta, a nema audio out.
 
to da....a ako ti nema ni Monitor audio In...????:)
p.s....imam ja jedan koji ima i audio In..out...moram da ga probam
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno