Šta je novo?

TV+FM skretnica

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
926
Poena
170
Imam TV FM karticu sa samo jednim ulazom. Zna li neko kako mogu da spojim dva koaksijalna (od kablovske i FM antene) u jedan kako bih istovremeno imao i TV i FM bez da menjam kablove svaki cas?
Mislim da se to zove skretnica, ali nisam strucan. Moze i uputstvo za neku home-made varijantu.
 
Burazeru mislim da ni ti ne znas sta si napisao. Procitao sam ti post nekoliko puta i ne razumem ga.

Aj kreni od toga da napises koja je karta u pitanju.
 
Znam ja o čemu se radi. Ta "Skretnica" je adapter sa filterima za frekvencije. Tv. antena je 75 Ohma a FM je 300 Ohma. Na kontaktima imaju navojnice i eventualno kondenzatoor da se pobrinu za razliku u impendanci. Razlika nebi bila velika ni da povežeš antene preko "T" razvodnika, sumljam da će da se pokvari signal mnogo.
Takve stvari nisam vide oš od starog Comodore kompjutera koji je ima takvu "Skretnicu" za antenu i ulaz od kompjutera da nebi stalno morao da se menja kabl.
Neznam koja je to TV karta ali na mojoj Kworld, FM prima sasvim dobro i preko TV antene sa pojačalom.
 
Leadtek winfast palmtop dtv 200h. Kartica ima samo jedan ulaz za antenu/kablovsku. Kad utefterim samo TV ili FM radi sve OK. Medjutim ne mogu stalno da menjam kablove ako hocu TV odnosno FM, pa reko ako ima neko homemade resenje ili ako ima da se kupi ta skretnica negde...
 
Nazad
Vrh Dno