Šta je novo?

TV 32LG5000 HDMI problem, pomoc molim!

kuman

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2008
Poruke
163
Poena
319
Ne mogu da povezem doticni tv sa kompjuterom, imam hdmi kabl i graficku kartu ati 4870 gainward gs, kada povezem on mi prijavljuje da nema signala, dok monitor blago treperi!? u ati control centru mi uopste ne vidi tv!

Molim za pomoc!:wall:
 
Poslednja izmena:
Koju rezoluciju puštaš na TV?
 
Nijednu, ne mogu ni da je pustim!
 
jel to sa hdmi i display port-om kartica?

na tv-u imaš tri hdmi ulaza, menjaj. ugasi komp i spoji u neki drugi ulaz i tako dok se ne pojavi slika.
a ako se ne pojavi možda je do kabla.
 
E to mi reci matori sve sam pokusao moguce kombinacije, probao da skinem i najnovije
drajvere ama bas sve, sve moguce kombinacije.... NISTA?!
Reci mi samo ako znas kako to ide sa kablovima moj hdmi kabl je 1.3? koji bi trebalo
ili kako to vec ide ako moze neko objasnjenje??!
 
da utvrdiš da je do kabla bi najbolje bilo kad bi nabavio neki od onih skupiljih pozlaćenih HDMI-jeva.
ako ni tad ne bude hteo onda je grafička u pitanju, dešava se i to. može ona u igrama da radi bez problema a da ima problem sa hdmi i display port konektorima. to za hdmi nije bitno koja je verzija.

p.s. jesi možda instalirao AVIVO, jer ako nisi probaj i to.
 
Ja sam bio u istom rebusu sa modelom 32LG3000 i ispalo je da treba da se poveze na HDMI3. Na portu HDMI1 nisam dobijao nista a na portu HDMI2 sam dobijao uzasnu sliku. Na portu br. 3 je sve proradilo istog trenutka a već sam bio očajan i pred odustajanjem sumnjajući u tek kupljenu graf. kartu i kabl. Prosto mi je neverovatno da to treba tako (da radi samo na nekom od ulaza) ali nisam imao vremena da se raspitram a i ovo je moje prvo iskustvo sa HDMI povezivanjem.

Inače moja konf. je iz potpisa (grafička ima native HDMI), a HDMI kabl je kupljen u BG Elektronik, u suštini je noname a oni ga prodaju kao kvalitetan kabl jer nemaju bolji od tog a imaju i neki jeftiniji od 800din. Konkretne specifikacije: 5m dučine, 1.3 standard, pozlaćeni konektori, 1400din.

Ono što mene zbunjuje je što na nekim kablovskim kanalima od tog trenutka imam smetnje u slici tj. smetnje nestaju kada isključim HDMI kabl?
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio u istom rebusu sa modelom 32LG3000 i ispalo je da treba da se poveze na HDMI3. Na portu HDMI1 nisam dobijao nista a na portu HDMI2 sam dobijao uzasnu sliku. Na portu br. 3 je sve proradilo istog trenutka a već sam bio očajan i pred odustajanjem sumnjajući u tek kupljenu graf. kartu i kabl. Prosto mi je neverovatno da to treba tako (da radi samo na nekom od ulaza) ali nisam imao vremena da se raspitram a i ovo je moje prvo iskustvo sa HDMI povezivanjem.

Inače moja konf. je iz potpisa (grafička ima native HDMI), a HDMI kabl je kupljen u BG Elektronik, u suštini je noname a oni ga prodaju kao kvalitetan kabl jer nemaju bolji od tog a imaju i neki jeftiniji od 800din. Konkretne specifikacije: 5m dučine, 1.3 standard, pozlaćeni konektori, 1400din.

Ono što mene zbunjuje je što na nekim kablovskim kanalima od tog trenutka imam smetnje u slici tj. smetnje nestaju kada isključim HDMI kabl?

Cekaj a kakve veze ima smetnja sa HDMI-jem.
U pitanju je efekat zvan ground loop, a desava se zato sto preko hdmi-ja spajas masu LCDtv-a
sa masom racunara koji je uzemljen u tvojoj uzemljenoj uticnici, a posto je tacka uzemljenja kablovske udaljena podosta, pojavljuje se ground loop na 50hz.

Na zalost resenje je da oslabis kablovski signal tako sto ces potpuno odvojiti masu sa prvog splitera sa koje ti dolazi kablovski signal, i time ce smetnja nestati, ili je resenje da nabavis galvanski odvojen spliter koji kosta oko 10E.
 
Pa kupio sam neki spliter u Dual koji mnogi preporučuju ali očigledno nije galvanski odvojen... Smetnje sa javljaju na pojedinim kanalima (5-6 od preko 50).
 
Heh citam ljudi vase komentare i hvala svima puno,
da mnogo ne pricam i kazem da mi nisu uopste radili portovi po meni
treba neki skuplji hdmi kabl jer sam ja probao sve moguce solucije
cak sam nosio i svoj komp do drugara, pa tri razlicita hdmi kabla, da ne
nabrajam sve! Doticni tv nevalja nizasta tako da je moja preporuka da ga niko ne uzima
menjao sam ga odmah sutradan za Samsung!
Tv jednostavno nije nizasta, samsung mi je odmah prebacio sliku bez pitanja!

Pozz svima!
 
Poslednja izmena:
A jel zna neko kakva je situacija sa istim modelom samo plazmom? Da li je i ona krs?
 
Ne znam za plazmu ali moguce isti problemi oko ulaza tako da BJEZI od njega :D,
veruj mi ne zezam se! Samo pokusavam svima da vam pomognem.
 
Pa ne bih se slozio da je televizor krs. Sama cinjenica da ti komp nije detektovao TV ukazuje da je moguci problem do ispravnosti konkretnog primerka. Meni je detektovao TV i na portovima 1 i 2 kada nisam dobijao adekvatnu sliku. Sa druge strane sam vrlo zadovoljan slikom ns doticnom televizoru.
 
Heh citam ljudi vase komentare i hvala svima puno,
da mnogo ne pricam i kazem da mi nisu uopste radili portovi po meni
treba neki skuplji hdmi kabl jer sam ja probao sve moguce solucije
cak sam nosio i svoj komp do drugara, pa tri razlicita hdmi kabla, da ne
nabrajam sve! Doticni tv nevalja nizasta tako da je moja preporuka da ga niko ne uzima
menjao sam ga odmah sutradan za Samsung!
Tv jednostavno nije nizasta, samsung mi je odmah prebacio sliku bez pitanja!

Pozz svima!

ja sam planirao da uzmem taj lg još letos kad se tek pojavio, ali nije bio po realnoj ceni kod nas pa sam uzeo toshibu. kad je izašao taj lg čitao sam dosta testova u stranim časopisima i baš su ga hvalili, a evo sad u poslednje vreme ga ocrnjuju neviđeno. sad mi je baš drago što nisam čekao da mu padne cena.

@kuman
koji si samsung uzeo?
 
Najvise volim one ljude koji hvale televizore koje nikada nisu videli! :D heh....
 
hajde, ne pljujte toliko po LG...ja sada imam 47lg6000 i ima stvarno dobru sliku....pre toga sam imao samsung plazmu i nisam bas bio nesto odusevljen....naravno govorim o generacijskoj usporedbi....sto bi rekla bivsa braca;) Dakle, kada upalim HD kanale ubija sky sport i sl.......total tv i dg tv i nemaju neku rezoluciju ali je slika vrlo ok..Hrvati rade perfektno, na sliku mislim...;) kablovska je katastrofa, ali to je Ikom i nije do tv... u mojoj zgradi na svakom televizoru je katastrofa:type:
slika sa dvd-a je isto znatno bolja nego samsung-a a i nego kod komsije:banana: koji ima samsunga iste generacije kao i moj lg....
Dakle nije perfektan tv, ali po vama je samo EI NIS model ambasador gori od njega:D
 
Matori taman smo svi lepo zakljucili temu i ti nam kvaris HARIZMU tvojim negativnim
postom po nas, molim te da nas zaobidjes! :p
 
Mihailo ima top model od 47", nije ni čudo što je zadovoljan :)
 
Mihailo ima top model od 47", nije ni čudo što je zadovoljan :)

tvoja poruka mi je samo šlagvort...gledam po našim prodavnicama kako se kupci vaćare...pusti se neki promo HD materijal i naravno da ce slika da otkida i da je superiornija nego na običnom izvoru...s obzirom da ogromna većina ne zna ni sta je digitalni a kamoli hd izvor, mi smo ovde ipak mala populacija,hehe, a i mi mnogo toga nemamo pojma...logicno je da se svi opredeljuju za sto vece, kao i da bude najnoviji model, ono, kao, ovo je fullHD, sta god to značilo.... naravno da usledi razočarenje...na analognom, kablovskom izvoru, sklepanom pomoću štapa i kanapa slika je jadna...pored toga mnogi misle da sbb preko D3 emituje hd signal...realno, samo dvd, sony ps3, i hd satelirski risiver, mada je i tu vidljivo kada nije native hd, opravdavaju kupovinu...
retke su prodavnice koje daju isti signal na više televizora, moja preporuka je Megastore elektroniki ili nesto tako u Dunavskoj ulici....
Takođe, po onome što sam ja video, ukoliko kinta nije problem Sony X serija, bi bio moj izbor....na zalost ja sam imao problem:wall:
 
Poslednja izmena:
neznam kod mene je na LG sve odma proradilo cak i sa lapa-topa preko HDMI istina LG je onaj 47lg5000.
 
Hehehhe najjace je videti u radnjama full hd tv sa kablovskom ;), smekerski nema sta!
 
Nazad
Vrh Dno