Šta je novo?

Turistička sim kartica sa 500gb/1tb neta

Compadre91

Poštovan
Učlanjen(a)
30.11.2020
Poruke
486
Poena
95
Da li neko zna postoji li u Srbiji ovakva sim kartica, samo data, po mogućstvu 500gb ili 1tb, bez ugovorne obaveze. Potrebna za 4g ruter u vikendici.

Hvala unapred!
 
Koliko znam, ne. Do 28. februara postojala je mogućnost na mts prepaid da se uplati 1TB za 3500 dinara koji se do istog datuma naredne godine produžavaju uplatom od 500 dinara narednih 30 dana. Postoje i turističke Welcome 10 ili 4 tarife, ali sa abnormalnim cenama.
A1 ima Vikend net koji se kupuje sa MiFi ruterom. Opcije obuhvataju neograničen internet na određen broj dana. Potrebno je barem jednom u godinu dana uzeti dodatak da bi se izbeglo plaćanje naknade za uključenje od 1200 dinara.
Yettel nudi turističku karticu sa 50GB po ceni od 1000 dinara, a dopuna je 600. S obzirom na to da i kredit se troši za data, preporuka je isključiti uređaj pa iz Yettel aplikacije aktivirati dodatak.
 
Mislim da ne postoji.

U A1 imaš
ili

u MTS

za Yettel ne znam, ali ne verujem da i oni imaju bilo šta slično.

Ja u Grčkoj kupim za 12eu karticu koja važi mesec dana sa neograničenim netom. Ali našima s eočito ne ispalti.
 
Ima u Yettelu turistički prepaid. 50GB 600 dinara, može više puta da se aktivira.
 
Ima i ovo:
photo_2023-08-06_00-54-55.jpg
1200RSD 100gb valjda vazi 15 dana.Treba videti jel moze se ponovo aktivira dodatak nisam imao ovu karticu kod sebe ako neko uzme molio bih da napravi nalog na moj yettel i slika moguce opcije samo nek zamrci broj telefona.
 
Aman ljudi, čovek je pitao za 500Gb ili 1 Tb, a vi mu dajete neke pakete po deset puta manje.
Jedino rešenje za tako veliku količinu podataka je vikend net kod a1 koji nema ograničenje u količini podataka. Mana ovog paketa je što se mora kupit njihov ruter (oko 4000 din)
 
Hvala vam svima...bojao sam da nema ni priblizno slicnog kod nas kao recimo u svim ostalim zemljama, pa i u okruženju:/
 
  • Like
Reagovanja: uji
Bilo je u početku i sa regionalnim karticama (crnogorski mtel sa 1000GB ako se ne varam i to je moglo kod nas), ali nisu ni oni veverice, te nema više tih većih količina podataka u romingu.
Edit: Neki operatori su uskladili opšte uslove pa navodno postoji opcija testiranja usluga na 30 dana uz nadoknadu (prim. aut. koristiti samo 1 mesec bez ugovorne obaveze i platiti taj račun po punoj ceni) u skladu sa zakonom o elektronskim komunikacijama, ali to bi trebalo dodatno proveriti.
 
Poslednja izmena:
Bilo je u početku i sa regionalnim karticama (crnogorski mtel sa 1000GB ako se ne varam i to je moglo kod nas), ali nisu ni oni veverice, te nema više tih većih količina podataka u romingu.
Edit: Neki operatori su uskladili opšte uslove pa navodno postoji opcija testiranja usluga na 30 dana uz nadoknadu (prim. aut. koristiti samo 1 mesec bez ugovorne obaveze i platiti taj račun po punoj ceni) u skladu sa zakonom o elektronskim komunikacijama, ali to bi trebalo dodatno proveriti.
Mtel bi odradio posao verovatno ali je minimalno 10 eura za sim plus 17 eura dodatak.
A tačno je samo deo saobraćaja može da.se iskoristiti od tih 1TB inicjalnog saobraćaja. Tipa 15GB. U teoriji ne bi trebalo da ima limit sa dodatkom. Ipak je to mtsova mreža. Ako neko voli da se pokazuje to su oni... Kod mene u krugu 500 metara imaju 10 baznih stanica... Sigurno 50 antena imaju nacickanih...
 
Hvala, kupio sam na kraju eSIM Orange FR za 2200 RSD, 8GB data, 30 min. razgovora svet, 200 SMS poruka svet, neograničeno EU...14 dana.
 
Imaš sve detaljno na linku.
Plaćanje karticom, aktivacija preko qr koda koji ćeš dobiti na mail.
Od trenutka kada uradiš prvi poziv, pošalješ prvi sms ili počneš da koristiš internet počinje da otkucava rok od 14 dana.
Aktivirao sam je ovde u Srbiji, sve je prošlo glatko, odmah sam se zakačio za mts, a na iPhone se vidi da je aktivan i drugi provajder.
 
Mana ovog paketa je što se mora kupit njihov ruter (oko 4000 din)
Konkretno 4200 RSD, ali može da se podeli na 12 rata, tako da izađe po 350 RSD mesečno...

U vikendici koristim taj A1 Vikend net, radi bez problema, brzina je odlična (doduše zavisi od lokacije), s tim što sam uzeo na oglasima onaj "fiksni" ruter koji su davali uz Kućni net.
 
Nazad
Vrh Dno