Šta je novo?

Treperenje ekrana

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
Pozdrav gospodo, jedan problem mi ne da mira a google ne pomaze nesto preterano.

Naime, pazario sam laptop Lenovo Y40-70 (i7-4510U/r9 275) za uglavnom klasicne stvari i pikanje igara kada sam van gajbe. Iskreno, super se pokazala masina, mnogo bolje nego ocekivano, gotovo sve igre pikaju na max i tako to...nego da predjem na problem.

Uglavnom ga drzim na punjacu kada nesto radim(ili kada devojka igra nesto) i sve je super. Medjutim, ako ga skinem sa punjaca i pokrenem neku igru ekran pocne da treperi. Ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=dueYzl8T_sk


Istog momenta pocne da se cuje neko pistanje kada oslusnem nad tastaturom, i cuje se kao kada kuler kaci jednom lopaticom o nesto, pa tako se vrti u nedogled taj zvuk. Kako gurnem strujni kabl sve je ok, svo pistanje/kacenje nestanu, ekran prestane da treperi i sve je ok.
Napominjem da se ovo javlja samo u igrama i benchmarcima, kada se desktop koristi na bateriji sve je ok(cenim jer koristi intelHD). Zezao sam se sa silnim podesavanjima oko potrosnje energije, i ocigledno nisam uspeo da sredim problem.
Opet, laptop mi je svakako na kablu kada se pokrecu igre, ali me kopka ovaj problem - tj sta ga prouzrokuje i da li moze da se sredi.

Zahvalan na svakoj pomoci!
 
Često ti problemi koji nastanu po vađenju punjača imaju veze sa podešavanjem power plana, namesti best performance i kada je na bateriji, može da bude do toga a i ne mora. Ako ti je u garanciji to je svakako za servis.

Edit: pola posta sam pročitao kroz san, vidim da si se zezao sa tim podešavanjima, uglavnom ponesi ga na reklamaciju, izvinjavam se zbog bespotrebnog postovanja :X
 
Poslednja izmena:
ma nije ovaj lap poreklom odavde, a i da jeste vise volim da sam peglam probleme.

u medjuvremenu sam ga otvorio da vidim sta tacno pisti, i zvuk je dolazio i dela gde je baterija. takodje, skontao sam da kada je na "balanced" power planu sve je ok, kako upalim "high performance" nastaju problemi. i dalje sve sljaka savrseno dokle god je na punjacu
 
Nazad
Vrh Dno