Šta je novo?

trend: Microsoft’s Downfall

Meni je u celoj toj priči LinkedIna najužasnije što stotine hiljada Grimi Crvjezika širom sveta (ili, kako to angli kažu, HR osoblje) plati 5k dolara (ili koliko je već sada) za premium account, i onda ima pristup svim tvojim podacima i informacijama, koga briga šta si ti tamo štiklirao, podesio, uradio, i onda još svoje agitprop aktivnosti koje maskiraju pod nimalo slučajnim militarističkim nazivom regrutovanja predstavljaju kao ko zna kakvu mudrost i selekciju.

Rezultat toga jeste da svaka iole veća firma dobija potpuno random kadar jer se nekom Grimi Crvjeziku učinilo da je taj i taj kul. Što je najgore, meni deluje da se Grime Crvjezici postavljaju sistematski i metodično u sva iole ozbiljnija preduzeća, ali bi me to odvuklo u priču o sveprisutnoj 16-pointed star obaveštajnoj službi...
 
Drago mi je da jos neko deli moj animozitet prema psiholozima koji nisu uspeli naci posao u zdravstvu i skolstvu.
 
^^ +1
 
Nadelin rezultat:

Microsoft's annual revenue worldwide, from FY 2002 to FY 2016 (in billion U.S. dollars)

f4rc5y.png
 
Misliš rast dve godine, i pad kad su morali da otpišu milijarde na Nokia Balmer gluposti? Nije da ga nešto posebno volim, ali nije ni toliko loš. Imam utisak da ljudi leče komplekse zbog njegovog porekla. Svakako radi bolje od predhodnika.
 
Nadelin rezultat je sav taj rast koji su imali godinama, on im je pravio profit a ne Xbox divizija i slicne gluposti. Zato su ga i postavili na celo, jer je drzao Microsoft relevantnim. Bez njega i sa Balmerom na celu bi danas bili pola kompanije nego sto jesu.

@Dark Magician
Kupovina Nokije je za njih bio mast hev potez. Verovatno su ih svi proizvodjaci i provajderi oduvali kada su imali spreman WP7, pa su morali da krenu Apple putem a to nisu mogli bez nekoga ko ce da im radi te telefone. Iz ovog ugla gledano, te silne milijarde koje su pukli na Nokiju nisu velike pare. E sad sto oni nisu napravili nista sa tim, to je delimicno njihova zasluga a delimicno lose okolnosti na trzistu. Cak i da su sve uradili kako treba pitanje je da li bi uspeli da se izbore sa Androidom.
 
Poslednja izmena:
Android ne bi postojao da je Microsoft dobro odigrao to, kao što nije. Kao što i Nokia nije.
 
Kada je Jobs predstavio prvi iPhone, neko se smejao, a neko drugi je rekao "back to the drawing board".
 
Da, i Android je bio BB klon, koji su brže bolje pretvorili u iOS blizanca nakon predstavljanja iPhone.
 
android je win 6.5 klon. sto se interfejsa tice sve je uzeto. Ima ikone ima razne animacije sve kao sto je i on imao.

evo
 
To je Sense UI.
 
WM 6.5, dear god. Android se pojavio 2008 godine, wm6.5 2010.
 
Poslednja izmena:
Kada je Jobs predstavio prvi iPhone, neko se smejao, a neko drugi je rekao "back to the drawing board".

Prvi iPhone je zaista i bio ******, jedino što je na tom telefonu valjalo je ekran i app store. Da ga je izbacio recimo Sony, bio bi promašaj potpuni, tome su se drugi proizvođači i smejali. Telefon je bio težak, a domet, trajanje baterije i kvalitet poziva ispod proseka. Ubogi iOS je imao tek najosnovnije funkcije, a umeo je i da se zakuca. Jednom rečju, to je bio nakit, a ne telefon i ljudi su ga kao nakit i kupovali jer je Apple već imao reputaciju fancy brenda, bar u Americi. Kasnije su stigle bolje verzije.

Konkurencija je u tom trenutku bila u rasulu. Nokia je bila sasvim izgubila kompas, Microsoft ga nikad nije ni imao, Blackberry je uvek bio samo izvikani 'one trick pony', a Google je kasnio na žurku.
 
Koji app store na iPhone-u iz 2007.?!?
 
Koji app store na iPhone-u iz 2007.?!?

Ispravljam se, ni app store nije bio stigao još godinu dana. Totalni jad od telefona. Da nije bilo tih aplikacija, ne bi zasluživao ni da se nazove pametnim telefonom. Doduše, jailbrake je od njega pravio uslovno rečeno solidan telefon, ko je hteo da se pomuči.
 
Ocigledno nisi nikada koristio ni win mobile 6 niti 6.5 da kazes tako nesto. To sto si postavio je htc sense UI sa hd2, touch pro i slicni htc telefoni su imali touch flo 3D UI, sense ui je prvo izasao na htc hero-u a kasnije je izasao hd2 sa njime. U svakom slucaju to nema nikakve veze sa ms i njihovim sistemom.

Da ti pojasnim posto vidim da si zbunjen

windows mobile 6
https://postimage.org/

windows mobile 6 sa htc touch flou UI
https://postimage.org/

windows mobile 6.5
https://postimage.org/

windows mobile 6.5 sa htc sense UI
https://postimage.org/app.php

Android 1.5
https://postimage.org/

Android 1.5 sa htc sense UI
https://postimage.org/app.php
 
Poslednja izmena:
Taj wp6.5 izgleda bolje nego w10m danas.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
HD2 je gurao sta hoces. Drugar je furao android na njemu, ne secam se koju verziju
 
Omiljeni telefon zajednice, imaš najnoviji Android za njega :D
 
Nešto se nadam da će neko baciti par nedelja (meseci) svog života i portovati Android na L950 modele.
 
Video sam, to nije ni blizu upotrebljivog. Ogroman je to posao da bi se neko tek tako lako prihvatio portovanja.

Sećam se kada sam pre gotovo 6 godina uspeo da nabavim ZTE Blade (Orange San Francisco) iz Švajcarske i mesecima nakon toga upucavao custom ROM-ove i zezao se sa njim.
Nije da žudim za tim vremenom sada ali bih voleo da postoji neka alternativa.

Inače, izgleda da jedan deo problema na L950 meni pravi flip cover sa Nillkin futrole. Doduše ne cover nego proximity senzor u kombinaciji sa Glance screen-om.
Testiram kako se ponaša telefon bez njega od jutros. Neki od skorijih update-ova je izgleda nešto promenio oko toga...
 
http://www.theverge.com/circuitbrea...omputer-announced-features-price-release-date

Upravo odgledao event. Nisam se priključio na vreme da pogledam i ostale uređaje, ali ovaj studio mi je brutala... a brutalna je i cena. Jedino što mi deluje da je moglo biti bolje je GPU.
Staviše 980M kraj 1070 koja je bolje a ne troši više, mada kontam već dugo je u pripremi ovaj PC, pa nisu mogli da računaju na novi GPU, možda bude refreshed verzija u bliskoj budućnosti.
 
Pitam se jel moze da parira najboljim tablama i ekranima za crtanje? Jer ako ne moze onda bas i nema puno smisla. Jako je skup, iMac 27 bese ima za ispod 2000 dolara? Graficka je i prejaka za namenu, sumnjam da ce sluziti za rendering (postoje farme za tu namenu), a za dizajn ne treba tako jaka graficka. Ekran je velika stvar, 3:2 odnos je veci plus nego rezolucija.

U svakom slucaju niche produkt. Obzirom na prirodu Windows 10, ne bi ja ovo kupio za posao pa da mi se apdejtuje u pola radnog vremena...
 
@ G@W
Ako znaš koliko koštaju wacom monitori sa touch opcijom, onda verovatno znaš i da tvoja opaska za cenu nema baš previše smisla. Sam monitor bi koštao preko 2500 dolara. IMac ne može da služi za poređenje, čim ubaciš wacom digitajzer u monitor to je sasvim druga klasa.
Mada sad vidim da oni više ne rade sa Wacom, nego imaju neke svoje koji im prave olovke. Onda je pitanje kako ovo radi opravdano.
 
Poslednja izmena:
Znam da touch ekrani za crtanje kostaju jako puno, zato i pitam jel ovo uporedivo. Jer ako jeste onda je jako povoljna naprava. Isto pitanje sam postavio kada je izbacen iPad Pro.

Meni je inace hardver super, brinu me W10 bubice. MacOS je ipak stabilniji OS sa manje problema od desetke. Mada je moguce da i Studio radi odlicno ukoliko ga koristis za ono cemu je namenjen.

Verzija sa i7 i 980M je 4200$.
 
Ja kao Mac user moram da kazem da su uboli premiju sa ovim, ali i dalje je drawback Win10. Postoji dosta aplikacija koje su namenjene dizajnerima poput Sketch, Affinity i sl koje ne postoje na Windows-u... U svakom slucaju mislim da Microsoft krece u dobrom pravcu :)
 
Ne zanima me microsoft ni najmanje niti pratim sta rade, ali danas mi iskoci ta vest o surface studiu i pojavilo se dosta preview klipova...ovo deluje vrhunski.
Probao sam malo rad na Cintiq QHD 27 (na poslu ih imamo vise komada), pa se vratio na intuos, a kuci posedujem Cintiq 13 HD i bas mi je drago da Wacom konacno dobija ozbiljnog konkurenta sa ovim. Ono sto je najbitnije da ispostuju jeste lag-free osecaj, hw je sasvim adekvatan nameni (ovo je maltene isti spec kao asus rog laptop 32GB ram, 980M) i naravno 4K 28" monitor - pobeda. Jos kad bi ovo imalo vesa mount ispod kucista da moze da se nakaci komplet na gimbal za sto bilo bi top. E sad, naravno ostaje pitanje softvera...Wacom recimo na svom top modelu 27QHD Touch ima bug sa - touch opcijom koja je beskorisna u photoshopu i to jos nisu ispeglali (vise problematicnih faktora: wacom-microsoft-adobe). I najzad inovacija na necemu sto bi moglo da zameni upotrebu tastature a da nisu dodatni dugmici na samom uredjaju. Ako photoshop budu adekvatno prilagodili ovome, tj ako nateraju adobe da poradi na touch podrsci, napravice bum na wacom-ovom terenu.

Sto se cene tice, Wacom 27QHD touch (koji je samo eksterni monitor, i to dolazi bez nosaca) kosta 3000$. Wacom Mobile Studio Pro sa i7 jos nema cenu (al ima 404 eror) je druga kategorija...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno