Šta je novo?

Transcend Storejet problem

ed209

Poštovan
Učlanjen(a)
23.02.2021
Poruke
295
Poena
75
Imam problem sa Transcend Storejet eksternim hardom od 1TB. Relativno retko ga koristim, da prebacim tu i tamo ponesto sa kompa, knjige, muziku, filmove i sl. Danas sam nesto prebacivao i dosao do svega 2,5GB preostalog slobodnog prostora (od 930GB koliko ima), i nakon toga vise ne mogu da pristupim disku. Racunar ga prepozna i otvori, ali onda ona plava lampica prestane da blicka vec samo svetli i nista se vise ne desava, folderi i fajlovi se ne otvaraju, ne mogu da uradim ni checkdisk. Da li je to moguce nekako srediti?
 
Takodje bih molio i za preporuku nekog servisa u NS koji bi mogao da se pozabavi ovakvim problemom i eventualno povratkom podataka sa harda.
 
Probao si sa drugim kablom za početak?
Da li si ga uredno odjavio pri isključenju? To hoće da napravi problem ako nisi. Poremeti se fajl sistem i slično.
Restart kompjutera, chkdsk iz cmd... Ne znam šta još da probaš.
 
Sve sam to probao, problem je sto posle 20 sec vise nista ne mogu da uradim, ni chkdsk ni da mu pristupim, samo not responding iskoci i to je to. Izvadio sam ga redovno pre nego sto se to desilo, jedino sto sam prebacio na njega pre toga fajlove da ostane slobodno samo oko 2,5GB.
 
Drugi USB port, drugi PC?
Da li si probao da mu pristupiš iz komandne linije preko Diskpart-a?
 
I drugi komp i treci, i drugi kabl i svi nacini pristupa, sve sam probao. Da li je moguce da je neki kvar na disku tj glavi koja cita, on vrti disk, ali kao da radi samo to, i posle kratkog vremena se ugreje. Sta god da pokusam sa racunara ne moze se uraditi, samo prvih 10ak sekundi on otvori disk i pokazuje u my computer da ga vidi i koliko je popunjen. Sve dalje je nemoguce, kroz bilo koju opciju.
 
Da ga izvadis iz kucista i direkt nakacis?
 
Pa on je povezan sa onim USB kablom samo, nema druga mogućnost povezivanja.
 
Može da se rasklopi. Imaš na Youtube kako. Nije nešto komplikovano. Unutra je 2,5" HDD sata.
Onda probaš sa sata kablom.
 
Ma kakvi, samo taj usb priključak nalepljen na ploču, i sa te ploče dobija napajanje.
 
Nemam ovakav nego onaj drugi ljubičasti ali slično je.
 
Aaa, nisam znao da može da se odvoji, ali džabe, sve isto. Kao da glava ne može da pročita disk koji se vrti. Pitaću u servisu da li je to popravljivo.
 
Disk se nikada ne puni vise od 85% kapaciteta, nakon toga slede problemi koje imas.
 
Ma jasno, preterao sam, mada sam dosta stvari preselio na novije diskove, ali bolid nisam pobrisao sa ovog.
 
Može biti da ima loš sektor ili postoji problem sa kontrolerom.

Naročito ako uređaj nije pod garancijom trebalo bi ga probati kao sata disk na nekom računaru.
 
Nazad
Vrh Dno