Šta je novo?

trablshuting Radeon 4670

dot9

Slavan
Učlanjen(a)
11.05.2006
Poruke
6
Poena
301
Pozdrav svima.

Dakle, pre par dana sklopih konfiguraciju sa Gigabyte R467D3-512I kartom sa pomenutim cipom. Ostatak je: Intel Pentium E2200, 2GB RAM, Gigabyte P31 ploca, LC napajanje od 430 W. Koristim Windows XP SP2.

Problem je sto kartica prikazuje flickering graficke glicheve. Zasad sam probao:
-Fallout 3 - modeli ljudi su u nekom konstantnom flicker efektu. 3D model se, u nedostatku boljeg izraza, 'kruni' pa ti komadici flickeruju oko njega. Na pojedinim zidovima slicno 'trepcu' crne tackice.
- Bioshock - ovde 'trepcu' najcesce podovi, ali crvenim ili zelenim tackicama, a relativno cesto neka povrsina bude prepuna plavih ili zelenih zvezdica!!!

Evo ga i screenshot
bshock.jpg

- Spore - opet flickr neke teksture, tu i tamo.

Nijedna komponenta nije clockovana, temperatura procesora je oko 30, idle graficka 32-33, nakon igre graficka 42-43. Koristim poslednje, Catalyst 8.10

Molio bih za objasnjenje/pomoc. Nisam se susreo ni sa cim slicnim ranije.

EDIT: zaboravih... u falloutu 3, glitchevi su nestali nakon sto sam iskljucio HDR.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Def cekam te neke sledece. I sa 8.11 je prepun zvezda. Smor :/
 
kad nabavim te igrice probacu na istoj grafi. Inace nemam takvih problema u ostalim igricama
 
Mislim da je problem do tvog primerka graficke, kod mene je shto se toga tice sve ok sem ovog bucnog kulera koji ne reaguje na smanjivanje obrtaja!
 
Meni ovo smrducka na neispravnu memoriju na grafickoj, mada ne mora to biti. Savetujem ti da napravis ghost sistema (da posle vratis sve nazad bez problema), instaliras svez i probas tako. Ako ne bude radilo kako treba, nosi graficku na reklamaciju
 
Takodje...Na sapphire modelu nemam tih problema a bash evo gazim Fallout...Reklamacija graficke...
 
Da, bio je defektan primerak. Sad vozim Asus 4670, sve kul a i tisi je 2x :)
 
Vrh Dno