Šta je novo?

Mobilni telefon Tražim bolju alternativu za Xiaomi 13T, u domenu kamera, ali u sličnom cenovnom rangu

Koji mobilni telefon kupiti

LinaNBGD

Poštovan
Učlanjen(a)
12.05.2015
Poruke
106
Poena
80
Društvo,
Molim vas za pomoć da nađem bolju alternativu, pre svega u domenu kamera (da zadnja kamera u punoj rezoluciji nema toliko ograničenja, da snimanje 4K videa bude bez ograničenja, da postoji makro kamera, ako je ikako moguće, i da prednja kamera bude kvalitetnija), mom Xiaomi-ju 13T (obično T, bez onog Pro), po mogućnosti u sličnom cenovnom rangu (ispod ili oko 500 evra maksimum).
Modeli telefona svih proizvođača dolaze u obzir, uključujući i Xiaomi, uz jedini uslov da telefon kupim nov, u regularnoj prodavnici, sa dvogodišnjom garancijom.
U pitanju je Srbija, Beograd.
Hvala najlepše svima koji odgovore.
 
Моја препорука би била било који Гугл Пиксел, пошто је за фоткање како једна од најбољих тако и најлакших камера за фоткање на мобилним телефонима. Проблем је што се не продаје легално код нас у радњама већ на КП - у зависиш од милости/немилости препродаваца што се тиче гаранције. Оно што испуњава све од наведених захтева је Самсунг А55 и још је испод те цене,и плус је што је то нов модел па ће му софтверска подршка трајати дуго.
 
Baci pogled i na S23FE. Za video i slike i dalje ide klasika, Pixel i iPhone, ali ispadaju iz tvog izbora, prvog nema zvanično, drugi je preskup.
 
Моја препорука би била било који Гугл Пиксел, пошто је за фоткање како једна од најбољих тако и најлакших камера за фоткање на мобилним телефонима. Проблем је што се не продаје легално код нас у радњама већ на КП - у зависиш од милости/немилости препродаваца што се тиче гаранције. Оно што испуњава све од наведених захтева је Самсунг А55 и још је испод те цене,и плус је што је то нов модел па ће му софтверска подршка трајати дуго.
Da, A54 je bio jedna od opcija prilikom kupovine Xiaomi 13T. A55 je valjda još bolji. Šteta što seriju 7 Samsung više ne razvija. To bi mi, verujem, bila prava mera.
Hvala za izneto mišljenje i voljom za pomoći.
Baci pogled i na S23FE. Za video i slike i dalje ide klasika, Pixel i iPhone, ali ispadaju iz tvog izbora, prvog nema zvanično, drugi je preskup.
Gledala već. Nije me oborio s nogu čitajući specifikaciju (na kamere mislim), mada "papir" je jedno, a praksa drugo, što sam kod Xiaomi 13T na teži način naučila, a i u zvaničnoj prodaji teško da se može naći ispod 80.000 dinara.
U svakom slučaju, hvala na sugestijama i voljom za pomoći.
Ako se još nekog dobrog modela setite, tu sam.
 
Od makro kamere na A55 i A54 ne očekuj puno, nemaju autofokus i tu su više da popune broj.
A evo neko poređenje A55 i S23fe
 
Od makro kamere na A55 i A54 ne očekuj puno, nemaju autofokus i tu su više da popune broj.
A evo neko poređenje A55 i S23fe

Da, to za makro kameru pošteno reče čovek i u recenziji Benchmark-a: "Bolje da su ostavili praznu rupu ili ti ćorak," i ubi me u pojam.
Predstavu nemam koji telefon da kupim umesto ovog (Xiaomi 13T), a da kamerama i lakoćom njihovog korišćenja budem zadovoljnija.
 
Da, to za makro kameru pošteno reče čovek i u recenziji Benchmark-a: "Bolje da su ostavili praznu rupu ili ti ćorak," i ubi me u pojam.
Predstavu nemam koji telefon da kupim umesto ovog (Xiaomi 13T), a da kamerama i lakoćom njihovog korišćenja budem zadovoljnija.
Iphone 13/13mini, ima ih na oglasima malo starih sa 2godisnjom garancijom.
13 zna nov da izleti za oko 550e
Ono sto je bitno je sto iphone gde god da kupis imas 1g garanciju bez obzira na racun i uz to mozes da uplatis apple care koji je smesan mesecno i da budes mirna dokle god da imas.
 
Prati ovu temu: https://forum.benchmark.rs/threads/motorola-edge-50-pro.501762/#post-7178519
Vest: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/posebna-motorola-akcija-edge-50-pro-jeftiniji-je-za-10-000-rsd/

https://www.gsmarena.com/motorola_edge_50_pro-12909.php

Kamere nisu u rangu najboljih, npr. Google Pixela ali prema GSMA testu deluju sasvim ok. Glavne prednosti su cena i dobar hardver za te pare, dvogodišnja garancija, a to se uklapa sa uslovom iz prvog posta.
A i izbor boja je ženski (možda ti je i to bitno), mada je pitanje koja će verzija biti na sniženju.
 
Poslednja izmena:
Na tom Motorola telefonu najviše mi bode oči video snimak koji deluje lošiji nego A55/A54 a telefon skuplji, ostalo nije loše. I da, Motorola nije baš dobra po pitanju redovnog ažuriranja.
 
Prati ovu temu: https://forum.benchmark.rs/threads/motorola-edge-50-pro.501762/#post-7178519
Vest: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/posebna-motorola-akcija-edge-50-pro-jeftiniji-je-za-10-000-rsd/

https://www.gsmarena.com/motorola_edge_50_pro-12909.php

Kamere nisu u rangu najboljih, npr. Google Pixela ali prema GSMA testu deluju sasvim ok. Glavne prednosti su cena i dobar hardver za te pare, dvogodišnja garancija, a to se uklapa sa uslovom iz prvog posta.
A i izbor boja je ženski (možda ti je i to bitno), mada je pitanje koja će verzija biti na sniženju.
Sve izneto u tom najavnom tekstu baš obećava.

Prati ovu temu: https://forum.benchmark.rs/threads/motorola-edge-50-pro.501762/#post-7178519
Vest: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/posebna-motorola-akcija-edge-50-pro-jeftiniji-je-za-10-000-rsd/

https://www.gsmarena.com/motorola_edge_50_pro-12909.php

Kamere nisu u rangu najboljih, npr. Google Pixela ali prema GSMA testu deluju sasvim ok. Glavne prednosti su cena i dobar hardver za te pare, dvogodišnja garancija, a to se uklapa sa uslovom iz prvog posta.
A i izbor boja je ženski (možda ti je i to bitno), mada je pitanje koja će verzija biti na sniženju.
Ne nalazim ga u redovnoj prodaji :( .
 
Piše da je akcija od 10. do 21. maja, čudno što ih još uvek nema u ponudi ali valjda će se pojaviti od ponedeljka.
 
Na tom Motorola telefonu najviše mi bode oči video snimak koji deluje lošiji nego A55/A54 a telefon skuplji, ostalo nije loše. I da, Motorola nije baš dobra po pitanju redovnog ažuriranja.
Videla sam i ja to u recenzijama.
A ako su tako spori sa softverskim poboljšanjima, kako da se nadam da će to seckanje video snimaka uskoro ispeglati.
Uz to, ni prikazane fotografije u recenzijama me nisu oborile s nogu (boje ko isprane, duhovi...), osim makro fotografija koje su izuzetne.
A inače, sam telefon, ako govorimo o estetici i činjenici da preferiram oborene ivice ekrana, je prelep. Mislim da dosad lepši nisam videla. No, ne kupujem telefon da bih mu se divila, već da ga koristim :) .
 
Da, Motorola nema dobru istoriju sa ažuriranjima. Pretpostavljam da mogu da se srede ti nedostaci na kamerama koji mi bodu oči samo ko zna kada i da li će to Motorola da uradi.
Meni je izgled onako ok, ali mi oborene ivice ekrana nisu omiljene, ali to je neka druga priča 🙂.

Generalno mi se čini da iz godine u godinu sve manje imamo izbora u toj nekoj srednjoj klasi telefona.
Meni se recimo sviđaju kamere na Piksel telefonima ali te neke meni bitne stvari kao (dobra) baterija i zvanična podržanost kod nas me koči da uzmem neki od njihovih modela.
 
Ako hoces dobru kameru, a da tel nije skup onda jedino pixel. Iphone 13 isto moze da prodje, ali je on malo skuplji od toga koliko bi ti dala. U srednjoj kategoriji je bas zeznuto sta uzeti.
Kolega je prodavao s23 256gb pre neko vreme za malo manje od 500e sa vise od godine dana garancije. Mozes da postavis post na forumu da kupujes s23 256gb, sa obaveznom garancijom i da tel bude bez ostecenja, pa mozda se neko javi. Sa s23 bices mirna dosta dugo, a veoma je dobar tel.
 
Videla sam i ja to u recenzijama.
A ako su tako spori sa softverskim poboljšanjima, kako da se nadam da će to seckanje video snimaka uskoro ispeglati.
Uz to, ni prikazane fotografije u recenzijama me nisu oborile s nogu (boje ko isprane, duhovi...), osim makro fotografija koje su izuzetne.
A inače, sam telefon, ako govorimo o estetici i činjenici da preferiram oborene ivice ekrana, je prelep. Mislim da dosad lepši nisam videla. No, ne kupujem telefon da bih mu se divila, već da ga koristim :) .
Motorola možda ima spora ažuriranja, ali je generalno u softverskom smislu pouzdaniji izbor od Xiaomi-a.
Ako se ne varam, tema je i otvorena da bi se izbegli Xiaomi telefoni u tom cenovnom rangu, a uslov je kupovina u legalnoj prodavnici, sa dvogodišnjom garancijom, pa Pixel 7 telefoni otpadaju iz tog razloga (svakako imaju najbolje kamere).
Uz to, ni prikazane fotografije u recenzijama me nisu oborile s nogu (boje ko isprane, duhovi...), osim makro fotografija koje su izuzetne.
Ne znam kako si došla do tog zaključka? Kamere su zapravo sa malo ''napucanijim'' bojama i kontrastom, instagram-ready fazon. Moguće da ne deluju tako ako se gledaju preko nekog ''ispranijeg'' monitora ili displeja.
To se odmah vidi: primer 1, primer 2

A naveli su i kao zaključak u GSMA testu:
Daylight photos from the Moto's main camera are solid. They have plenty of contrast (perhaps a touch too much, even) and expressive color presentation (but not excessively so) making for an overall likable tonal rendition, particularly in outdoor shots. Detail is very good, unless you stare too long at grass, which can be a little artificial looking.

Kamera i u low light uslovima deluje ok, čak i prednja, jedino dinamički raspon nije baš za pohvalu (na svim kamerama).
Kvalitet video snimaka nije nešto preterano dobar ali je ok za tu klasu.

Ne vidim neki mnogo bolji telefon za te pare (u domaćim prodavnicama). I ja merkam telefon u ovom rangu, jer će mi trebati krajem godine kao poklon, i mislio sam da će to biti Pixel 7 Pro ali ova Motorola se ozbiljno nameće kao dobra opcija, pre svega zbog kompaktnijih dimenzija, pouzdanijeg čipseta i bolje autonomije baterije.
 
Poslednja izmena:
Motorola možda ima spora ažuriranja, ali je generalno u softverskom smislu pouzdaniji izbor od Xiaomi-a.
Ako se ne varam, tema je i otvorena da bi se izbegli Xiaomi telefoni u tom cenovnom rangu, a uslov je kupovina u legalnoj prodavnici, sa dvogodišnjom garancijom, pa Pixel 7 telefoni otpadaju iz tog razloga (svakako imaju najbolje kamere).

Ne znam kako si došla do tog zaključka? Kamere su zapravo sa malo ''napucanijim'' bojama i kontrastom, instagram-ready fazon. Moguće da ne deluju tako ako se gledaju preko nekog ''ispranijeg'' monitora ili displeja.
To se odmah vidi: primer 1, primer 2

A naveli su i kao zaključak u GSMA testu:
Daylight photos from the Moto's main camera are solid. They have plenty of contrast (perhaps a touch too much, even) and expressive color presentation (but not excessively so) making for an overall likable tonal rendition, particularly in outdoor shots. Detail is very good, unless you stare too long at grass, which can be a little artificial looking.

Kamera i u low light uslovima deluje ok, čak i prednja, jedino dinamički raspon nije baš za pohvalu (na svim kamerama).
Kvalitet video snimaka nije nešto preterano dobar ali je ok za tu klasu.

Ne vidim neki mnogo bolji telefon za te pare (u domaćim prodavnicama). I ja merkam telefon u ovom rangu, jer će mi trebati krajem godine kao poklon, i mislio sam da će to biti Pixel 7 Pro ali ova Motorola se ozbiljno nameće kao dobra opcija, pre svega zbog kompaktnijih dimenzija, pouzdanijeg čipseta i bolje autonomije baterije.
Očigledno je da moram još recenzija da odgledam. Nego, tek se pojavio, nije baš da je ponuda recenzija toliko bogata.
 
Ne znam kako si došla do tog zaključka? Kamere su zapravo sa malo ''napucanijim'' bojama i kontrastom, instagram-ready fazon. Moguće da ne deluju tako ako se gledaju preko nekog ''ispranijeg'' monitora ili displeja.
Recenzije gledam sa YouTube-a na LG smart televizoru novije generacije, koji podržava i 4K. Tako da valjda do ekrana na kojem gledam nije. Naglasak je na tom "valjda", jer se u tu tematiku baš i ne razumem.
Većina onih koji su dali primere onoga što kamere Motorole Edge 50 Pro mogu, uključujući i srpskog recenzenta iz Benchmark-a, fotografisali su ono što ih je okruživalo na prezentaciji upriličenoj u Maroku, a tih dana tamo izgleda nije bilo puno sunca, te fotografije, uglavnom, osim makro-a, zaista ne prijaju očima, barem ne mojim. Kvalitet video snimaka bolje da i ne komentarišem.
E sad, nađoh još recenzija, uglavnom iz Indije, čini mi se, u kojima jedva razaznajem šta recenzenti izgovaraju, iako kao govore na engleskom. No, to je manje bitno. Bitnije je da mi i njihove fotografije pretežno izgledaju isprano, osim kad baš sine sunce, pa obasja zelenilo i cveće. Nebo je konstantno belo-sivo ili svetlo plavo, što kvari utisak. Kvalitet video snimaka opet ne bih komentarisala.
Znam da se većina tih, nazovimo ih, mana, može ispraviti nekim prethodnim podešavanjima (pre fotkanja) ili naknadnom obradom, a i video snimci se naknadno mogu propustiti kroz programe za stabilizaciju. No, ja želim u korišćenju kamera telefona da uživam, a ne da se mučim.
Ako vi koji budete učestvovali u ovoj temi zaključite ono što mi većina bliskih ljudi govori, a to je da su mi očekivanja od kamera telefona prevelika i da ću samo sa foto-aparatom dobiti to što želim, sasvim je u redu, neću se ljutiti. Meni je foto-aparat nekomforan za korišćenje, preglomazan, nije mi uvek pri ruci, nije ni bezbedno da sa njim "lutam" sama i dr., te sam zato poželela telefon čije će kamere koliko-toliko moći da mu pariraju, ali ne nalazim takav, barem ne u ovom srednjem cenovnom rangu.
 
To je otprilike to, što može da se očekuje od foto i video kvaliteta u toj cenovnoj klasi (iz domaćih prodavnica). Nema ni Samsung A55 nešto mnogo bolju kameru od Motorole.
Jedino da se pozdraviš sa dvogodišnjom garancijom i da kupiš Pixel 7 (Pro) ili Pixel 8 (Pro), od tih kamera bolje point and shoot nećeš naći. Ima prodavaca na KP koji su navodno korektni, i daju 12 meseci kakve-takve garancije.
 
To je otprilike to, što može da se očekuje od foto i video kvaliteta u toj cenovnoj klasi (iz domaćih prodavnica). Nema ni Samsung A55 nešto mnogo bolju kameru od Motorole.
Jedino da se pozdraviš sa dvogodišnjom garancijom i da kupiš Pixel 7 (Pro) ili Pixel 8 (Pro), od tih kamera bolje point and shoot nećeš naći. Ima prodavaca na KP koji su navodno korektni, i daju 12 meseci kakve-takve garancije.
Hvala.
A Vi ako ste još uvek zainteresovani za Motorolu Edge 50 Pro, videh u Fonly-ju da košta 50.000 dinara (ne znam otkud sad tih 20.000 dinara manje od najavljene početne cene), da se dobija 2 godine garancije i da je dostava besplatna, ili se može izabrati preuzimanje i plaćanje u bilo kojoj A1 poslovnici.
Ako super moderator smatra da sam napisala, ili "okačila", nešto što nisam smela, što je suprotno pravilima foruma, neka slobodno obriše ovu moju objavu (kao pre neki dan). "Prekršaje" nikada ne pravim namerno, već samo iz nedovoljne obaveštenosti šta se sme, a šta ne.
 
Kad bih pristala da telefon platim i koju desetinu hiljada dinara više, da ne pikiram samo modele iz srednje i više srednje klase, ali da stvarno budem zadovoljna i performansama telefona i kamerama (kamerama pre svega), koji bi to telefon iz onog što se trenutno nudi bio, ili eventualno koji će se uskoro pojaviti na našem tržištu u zvaničnoj prodaji?
 
У званичној продаји, једино прошлогодишњи флегшип Онор меџик 5 про. Ако га има на стању цена му је до 90 000.у свим сегментима бољи од горе помињаних Шаоми ја, Самсунга, Моторолу јер су то телефони средње класе. Ако не бежиш од варијанте половних телефона, погледај огласе овде на форуму где људи продају флегшип телефоне често са домаћом гаранцијом...
 
Ako je kvalitet svih kamera prioritet, onda Pixel 8 ili 8 Pro, kod nekog od pouzdanih prodavaca na KP. Znam da nije lako dati 600-700 evra za telefon bez dvogodišnje garancije, ali eto. Za 2 prodavca sam čuo da daju garanciju od 12 meseci i da poštuju taj rok. Od jednog od njih sam i kupio neki Xiaomi za poklon, pre nekoliko godina, ali je sve bilo ok pa nije ni bilo potrebe da testiram tu garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno