Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poena
83
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.

daxyco

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poena
38
Za koliko se napuni baterija sa tim brzim punjačem?

Ja sam uzeo Dreame T20 preko indiegogo, još na početku kampanje. Bila je varijanta za 220$ uz uključen shipping i troškove carine. Troškovi carine su iznosili oko 12000, slanje bilo preko TNT, oni su sve odradili oko papirologije, doneli mi na vrata.

Sve u svemu je super varijanta, devojka se njime oduševljava, svaki dan uzme da usisa bar po jednom. Koliko sam shvatio treba gledati usisnu snagu, u air vatima (ne znam kako bih preveo). Ovaj moj ima 150, isto kao i Dyson V10. V11 je najjači sa 180 valjda.

desp

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poena
48
Tako je, airwatt snagu treba gledati, donekle i vazdušni protok. Za Dyson V11 se može naći informacija na netu da ima oko 185AW, a protok valjda oko 50CFM na maksimalnoj snazi. Prema testovima i pisanju ljudi na netu, odmah ispod je Miele Triflex, koji je i po ceni u istoj kategoriji.
Ove brojke proizvođači uglavnom nikada ni ne navode. Za npr. Bosch nigde nisam našao, verovatno nisu popularni u Americi, a uglavnom oni testiraju.

Poslednja izmena:

ZeeGerman

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poena
38
Za koliko se napuni baterija sa tim brzim punjačem?

Ja sam uzeo Dreame T20 preko indiegogo, još na početku kampanje. Bila je varijanta za 220$ uz uključen shipping i troškove carine. Troškovi carine su iznosili oko 12000, slanje bilo preko TNT, oni su sve odradili oko papirologije, doneli mi na vrata.

Sve u svemu je super varijanta, devojka se njime oduševljava, svaki dan uzme da usisa bar po jednom. Koliko sam shvatio treba gledati usisnu snagu, u air vatima (ne znam kako bih preveo). Ovaj moj ima 150, isto kao i Dyson V10. V11 je najjači sa 180 valjda.

Napuni se za manje od sat vremena. Nisam merio. Na kutiji piše da je 35min, ali ne bih smeo da se kladim baš u navedeni tajming. No, iako postoji razlika, nije velika.

@Lakisha
Vidi ovde LINK
Ne bih da ti ostavljam link ka retaileru gde sam ja kupio jer ne želim da im pravim reklamu....mislim da su đubrad manipulatorska. Ipak, morao sam da progutam ono što se ne jede iz nekih drugih razloga i kupim kod njih.

Stiven

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.05.2005
Poena
28
Ja sam uzeo Bosch athlet 25.2v imam tepihe jedino u radnoj sobi i dnevnoj. Zeni je bio preporod lagan i bez kabla, lepo usisava i parket i tepih. Dok ja vise preferiram da upalim kirbi, onaj bi da moze odlepio i parket kad krene da vuce :D

Overall experience za svakodnevnu upotrebu bosch athlet je super, posebno kad dodju ljudi sa decom. Al kad zelim da usisam generalno stan kvalitetno 84 m2 kako treba onda palim kirbi.

Vrh Dno