Šta je novo?

TP Link WR740N

pois0n

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2010
Poruke
752
Poena
195
Moja oprema  
Tablet
Xiaomi Pad 5
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 10 5G
Pametni uređaji
Sat
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li moze pomenuti ruter da prima i salje signal?
Hteo bih sa njim da se konektujem na odredjenu mrezu koja je zakljucana i da delim/pojacam signal u svom stanu.


Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Moze pomocu WDS Bridge-a. Pristupi ruteru, u meniju ides na Wireless zatim od ponudjenis opcija biras Wireless Settings i tu ces moci da cekiras opciju Enable WDS Bridging odnosno Enable WDS kod starijih verzija tog modela. Kada cekiras to otvorice ti se jos par nekih opcija gde ides na Survey(Search kod starih verzija) i u listi dostupnih mreza biras mrezu na koju zelis da se zakacis i unosis password.
U DHCP podesavanjima iskljucis DHCP Server i u Network->LAN podesavanjima dodelis ruteru neku IP adresu iz opsega glavnog rutera. Na kraju podesis Wireless na tom TP-Link ruteru po svojo zelji, zatim odradis softverski reboot kako bi ruter prihvatio podesavanja i to je to. I samo da znas da moze da se desi da ruteri budu nekompatibilni kada se povezuju na ovaj nacin mada meni se to dosad nije desilo sa ovim TP-Linkom i da ces na njemu moci da izvuces u idealnom slucaju polovinu brizne.
 
Poslednja izmena:
Vidi i ako postoji 3rd party firmware za tvoj ruter, gargoyle ili ddwrt.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Ima ddwrt, openwrt, tomato.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam siguran da može da prima wifi i da salje wifi signal...neka neko stručniji objasni...možda grešim...
 
Druze zar ne vidis da sam lepo detaljno objasnio sta treba da uradi?!
 
Poslednja izmena:
Ne vidim...barem ne vidim odgovor na wi fi prima wifi salje signal.
 
Mislim da sam skroz adekvatno odgovorio na njegovo pitanje i koja mu je mogucnost sa pomenutim modelom rutera.
 
DDWRT moze jedino ce brzina biti do 10mb otprilike jer ima 1 antenu.Treba da se stavi client bridge routed unesu podatci i napravi se virtual ssid i to je to
Pozdrav

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Moze pomocu WDS Bridge-a. Pristupi ruteru, u meniju ides na Wireless zatim od ponudjenis opcija biras Wireless Settings i tu ces moci da cekiras opciju Enable WDS Bridging odnosno Enable WDS kod starijih verzija tog modela. Kada cekiras to otvorice ti se jos par nekih opcija gde ides na Survey(Search kod starih verzija) i u listi dostupnih mreza biras mrezu na koju zelis da se zakacis i unosis password.
U DHCP podesavanjima iskljucis DHCP Server i u Network->LAN podesavanjima dodelis ruteru neku IP adresu iz opsega glavnog rutera. Na kraju podesis Wireless na tom TP-Link ruteru po svojo zelji, zatim odradis softverski reboot kako bi ruter prihvatio podesavanja i to je to. I samo da znas da moze da se desi da ruteri budu nekompatibilni kada se povezuju na ovaj nacin mada meni se to dosad nije desilo sa ovim TP-Linkom i da ces na njemu moci da izvuces u idealnom slucaju polovinu brizne.
Hvala puno!

Uspeo sam da izvucem download max 14mbps sto je za nekih 2-3mbps vece nego sto sam hvatao sa laptopom.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze pomocu WDS Bridge-a. Pristupi ruteru, u meniju ides na Wireless zatim od ponudjenis opcija biras Wireless Settings i tu ces moci da cekiras opciju Enable WDS Bridging odnosno Enable WDS kod starijih verzija tog modela. Kada cekiras to otvorice ti se jos par nekih opcija gde ides na Survey(Search kod starih verzija) i u listi dostupnih mreza biras mrezu na koju zelis da se zakacis i unosis password.
U DHCP podesavanjima iskljucis DHCP Server i u Network->LAN podesavanjima dodelis ruteru neku IP adresu iz opsega glavnog rutera. Na kraju podesis Wireless na tom TP-Link ruteru po svojo zelji, zatim odradis softverski reboot kako bi ruter prihvatio podesavanja i to je to. I samo da znas da moze da se desi da ruteri budu nekompatibilni kada se povezuju na ovaj nacin mada meni se to dosad nije desilo sa ovim TP-Linkom i da ces na njemu moci da izvuces u idealnom slucaju polovinu brizne.
Imam isti ruter,jel ovo vazi i za primanje signala pa slanje preko lan kabla?
 
Nazad
Vrh Dno