Šta je novo?

TP link 8816 bridge mod

brankoni

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2005
Poruke
200
Poena
316
Adsl modem ruter u pitanju + wireless ruter poenta je sto hocu da mi ovaj wireless ruter dobije javnu adresu koju inace dobija ovaj tp link.Samim tim tp link treba prebaciti u bridge mod a onda se setuje pppoe konekcija na ovom drugom.Medjutim to nesto ne radi.Probao sam i da samo nakacim racunar na kome sam napravio pppoe konekciju na tp-linka koji je u bridge modu ali ni to ne prolazi.Jednostavno ne pada mi vise nista na pamet pa ako neko ima neku ideju .....samo neka raspali;)
 
Malo si detalja dao. Mogu da napomenem da bi uredjaj u bridge modu trebao biti transparentan za racunar ili ruter koji se povezuje iza njega. Dakle, ne radis "pppoe konekciju na tp-linka" vec na provajdera, tj njegovu opremu.
 
Evo reci sta god ti treba od detalja ja ti stojim na raspolaganju.Ok pogresno sam se izrazio ali mislim da si ukapirao na sta sam mislio.Znam da bi trebao da bude transparentan ali nesto se tu cudno desava.Kada sa kompa pokusam da napravim konekciju izbacuje mi gresku 678 remote computer did not respond.
 
Pa treba da proveris da li je bridge uspesno uspostavio konekciju. Recimo, kod mene u WAN sekciji stoji:

Virtual Circuit: PVC0

Status:Connected

Connection Type:Bridge

IP Address:N/A

Subnet Mask:N/A

Default Gateway:N/A

DNS Server:N/A
 
evo kako je kod mene

Cini mi se da je nesto slicno kao kod tebe ali ne prolazi pppoe.
 

Prilozi

  • bridge.JPG
    bridge.JPG
    26.7 KB · Pregleda: 115
Na onoj slici se vidi da je Line state: Showtime što znači da je ADSL signal operativan, samim tim su i VCI/VPI parametri pravilno podeseni.
 
@brankoni

Pogledaj šta imaš u log-u wireless rutera, kakvu poruku daje posle neuspošnog pokušaja PPPoE konektovanja.
 
Nema potrebe da se edituje, kod 8816 je 8/35 podešavanje urađeno na PVC4.
 
evo ovako

PVC4
vpi 8
vci 35
znaci vec je ovako podeseno i naravno podesen je i bridge mod. Sto se tice logova evo postavio sam i sa wireless rutera (u ovom slucaju je mikrotik u pitanju) i sa racunara na kome je podesena pppoe konekcija.Zvao sam i tehnicku podrsku ali nista, zamenise mi modem ali opet isto.
 

Prilozi

  • LOG.JPG
    LOG.JPG
    100.9 KB · Pregleda: 66
  • SA KOMPA.JPG
    SA KOMPA.JPG
    14.8 KB · Pregleda: 54
Meni se desavalo da se MT tako utripuje. Prekines konekciju na 5min, pa pokusas ponovo. Ako ni to ne upali resetujes MT. Obicno se resi za 10tak minuta, a kad jednom uhvati konekciju - ne pusta.
Druga stvar je da proveris da li si u MT uneo dobar user/pass za pppoe. Npr. kod Sezam-a za user treba uneti username@sezampro (obicno to zaboravim, pa se cudim sto nece da se konektuje).
Ako nista ne upali, ja bih ipak pokusao da parametre konekcije snimim u PVC0, za svaki slucaj.
 
Meni se desavalo da se MT tako utripuje. Prekines konekciju na 5min, pa pokusas ponovo. Ako ni to ne upali resetujes MT. Obicno se resi za 10tak minuta, a kad jednom uhvati konekciju - ne pusta.

Ovo se ne desava samo kada je u pitanju mikrotik promenio sam i par nekih drugih wireless rutera i isti problem.Krene da se konektuje i odmah se diskonektuje.

Druga stvar je da proveris da li si u MT uneo dobar user/pass za pppoe.

Ma jeste dobar password ali sam probao i bez passworda nadajuci se da ce da mi da neku gresku vezanu za autentifikaciju medjutim on ni ne stigne do tog dela.
 
Dizem ruke od bridge moda stavio sam na kraju na tp linku u podesavanju za DMZ da ide sve na adresu mikrotika pa sam priblizno dobio ono sto sam i hteo.Bar bi po logovima trebalo da je u redu.
 
Nazad
Vrh Dno