Šta je novo?

TotalTV - slab signal kada se izvadi antena

Pharos

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2005
Poruke
349
Poena
319
TotalTV risiver mi je povezan sa TV-om preko SCART kabla. Pored TotalTV-a imam i kablovsku televiziju nekog lokalnog provajdera. Kada je na TV-u priključen samo SCART kabl imam dosta snega. Kada priključim i antenski kabl, koji nema apsolutno nikakve veze sa TotalTV-om, slika postaje kristalno čista?! Pošto ću zadržati samo TotalTV, šta je potrebno da dokupim da bi mi slika ostala kristalno čista posle vađenja tog dodatnog antenskog kabla?
 
ne vidim,kakve sve to ima veze(ne kazem da nije tako)...ali Total ide preko Satelita...i ama bash nista ne bi trebao da zavisi od drugih kablova,antena.....
ja imam na moj Tv..nakacen Sat risiver(hdmi)...AppleTv(hdmi)...i jos par stvari na hdmi...i svako za sebe ima savrsenu sliku.....
da li si probao da promenis scart...ili drugi ulaz za scart na Tv-u?
 
Promeni Scart kabl. Kupi neki kvalitetniji, koji je deblji, jer taj ima bolju zastitu od elektricnih smetnji. Kablovi od 200RSD u hipermarketima ne valjaju.
Obicno se kaze da ti je sistem dobar, koliko i svaki kabl koji provodi signal.

To sto ima dosta snega, moze da znaci samo jedno... slaba izolacija samog kabla.
 
ne vidim,kakve sve to ima veze(ne kazem da nije tako)...ali Total ide preko Satelita...i ama bash nista ne bi trebao da zavisi od drugih kablova,antena.....
ja imam na moj Tv..nakacen Sat risiver(hdmi)...AppleTv(hdmi)...i jos par stvari na hdmi...i svako za sebe ima savrsenu sliku.....
da li si probao da promenis scart...ili drugi ulaz za scart na Tv-u?

TV ima samo jedan scart ulaz. Nisam pokušavao sa drugim scart kablom. Izgleda potpuno neverovatno, kao da ta druga antena ima funkciju pojačavača.
Kada su mi ugrađivali Total TV, rekli su mi da ne moram da vadim tu antenu dok mi oni podešavaju satelit. Da li su znali za jadac ili se tako slučajno potrefilo, nemam pojma.
Elem, rekli su mi da su im ti scart kablovi u krš stanju i da postoji scart -> hdmi kabl koji daje mnogo čistiju sliku. Navodno je na ulazu scart, a na izlazu razdelnik sa scart i hdmi.

Da li se neko susretao sa takvim kablovima? Tražio sam ih u prodavnicama kompjuterske i tehničke opreme po Ušću i DC ali nisam ih našao.
 
Problem ipak nije bio u kablu nego u podešavanjima televizora. Kada su istovremeno bili priključeni satelitska i kablovska antena, signali su se nekako mešali, pa je izvlačenjem kablovske antene TV davao lošiju sliku na satelitu. Isključio sam KTV, pustio TV da mi skenira kanale i automatski podesi sliku, i sada sve radi kako treba.
 
Vrh Dno