Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Probijaj led, i javi kakav je taj "up to 16mbit" net. :)
 
Poslednja izmena:
Ja cu 21.06 da probijam led...ali bice to tesko,korisnik sam SBB od kada su nastali i imaju dobru uslugu(mislim na vece gradove bez juga Srbije) ali ono sto nikad nisu imali je tehnicka podrska...prijavio sam se i rekao da sam stari korisnik a ona rece da ce me u roku par dana kontaktirati neko...tako i bilo,zove me danas covek iz SBB kaze da dodje da instalira TTV,ja kazem imam on se iznenadi i pita me sta ja zapravo hocu?Ja kazem ADSL SBB on pita da li ja znam da za to moram da imam TTV?:D...ja kazem opet da imam 7 godina TTV...kaze on onda nista:d....ja kazem kako nista,adsl?Kaze on nemam ja sa tim veze,valjda ce vas kontaktirati neko za to....:D

Dobra vest je da sam bio u telekomu,rekli su da 21.06 donesem modem i spliter i da ce mi za minut izdati MIK i kazu sa tim idete gde hocete i taj neko moze istog dana da vam ukljuci...
Kaze,zasto ne uzmete neku nasu akciju ja kazem necu IPTV,kaze pa odlicno je na 2 godine click 4 za 1500 po ceni click 1,ja kazem kakva je to glupa akcija kad vi meni nudite da se na istu brzinu obavezem 2 godine a zauzvrat cete mi uciniti i povecati cenu 50%...:smash:...kaze "nisam to tako shvatila"...jaooo,samo da se zavrsi,krivo mi sto i proslu nisam potpisao 2 godine,sad cu namerno na 2 godine samo da se ne petljam sa budalama vise...
 
nisam sklon nekim teorijama zavere ali me zanima, pošto totalov adsl kao i drugi koriste telekomovu infrastrukturu a poznato je da sbb i telekom nisu baš u ljubavi, da li je moguće da telekom malo zakida u kvalitetu adsl-a koji ide preko total neta čisto onako da malo konkurenciju za*ebava
 
Pa onda može i druge da zakida. S obzirom da Total ne koristi paricu za televiziju, zasto ne bi izgurao 16 mbps (narocito kod onih koji trenutno imaju i IPTV i ADSL. Ako i ne izgura svih 16 i preko 10 je dobra ponuda i iznad premca naspram drugih sto nude. Verat "ponosno" najavljuje snizenje cene za brzinu 4 mbps za 1400 din. Ko je ovde lud?
 
Jesu nekom montirali satelitsku antenu ovih dana, a da je uzeo Total TV mix?

Serviseri mi dolaze ujutru i kako mi je javio to kosta 4500, a ne 4000 jer je kao 4000 kad se oprema uzme kod njih, a ovih 500 je njihov izlazak na teren. Sve mi ovo mirise na "srpska posla"?
 
Neki kazu 4000 neki kazu 5000. Verovatno zavisi od same tezine montiranja antene. Ako moze na terasu, ne razumem sto bi naplacivali nesto vise kad je to gotovo za 5 min. Ako morraju da se pentraju po krovovima da hodaju po zidu, onda valjda naplate "ekstra ruke" :D
 
http://www.totaltv.tv/Total+TV/1430/Total+MIX.shtml

mada ja i dalje ne razumem sta ja zapravo dobijam za te pare i koje su mi zapravo cene ako ocu da imam televiziju na 2 televizora i na jednom u hd a na drugom u obicnom formatu i koliko mi to zapravo smanjuje brzinu od tih "do 16mbit"

edit: jedino sto mi je jasno je da je TOTAL TV paket kombinacija paketa START i PLUS

start (RTS1, RTS2, B92, Prva, Avala, Happy, B92 Info, Studio B, 24 Kitchen, SOS, Top Shop TV, Kopernikus, Palma plus, RTRS, Viasat History, Viasat Explorer, Viasat Nature, National Geographic, Discovery, Disney, MTV, Motors TV, TLC, AXN, Atlas, KCN Music, RTS Sat, TV1, Al Jazeera Balkans, 24 Vesti, K::CN3)
plus (Ultra, Pink, Pink M, Pink BH, Pink Music, Pink Family, Pink Kids, Sport Klub, Sport Klub +, Eurosport, Eurosport 2, ESPN America, Golf Klub, Fishing & Hunting, Fight Channel, Fox Movies, TV1000, Cinemania, Universal Channel, Fox Crime, Fox Life, Animal planet, History, Minimax, Mini Ultra, E!, Discovery ID, MGM, Zone Reality, Zone Romantica, Sci Fi, Ginx, SK Prime, CineStar TV, CineStar Action & Thriller, Crime & Investigation, IQS Life)
 
Poslednja izmena:
...ako ocu da imam televiziju na 2 televizora i na jednom u hd a na drugom u obicnom formatu i koliko mi to zapravo smanjuje brzinu od tih "do 16mbit"

Kod TotalTV se televizijski signal prima preko satelita (dobijaš sat.antenu i risiver) a internet konekcija je ADSL tako da nema umanjenja brzine kao kod korišćenja IPTV-a gde i internet konekcija i TV idu preko ADSL-a.
 
Najnovije vesti,uzme se MIK od telekoma,nazove se call centar,oni salju aneks ugovora i opremu na kucnu adresu,zbog velikog interesovanja do aktivacije dolazi od 7-10 dana...eto
Sad ostaje pitanje da li se gubi port za tih 10 dana i ostaje pitanje da li je 10 dana ili vise...mozda nije losa ideja sacekati koji mesec kod telekoma pa videti kako ide sa SBB...ne znam...
 
Svrha MIK-a je da se ne ostane bez porta.
 
Drugar je u Cetvrtak posle podne uzeo MIK i dao SBB-u , sad je bez neta i jos nisu ugovor poslali , a izgleda da oprema ne dolazi sa ugovorom nego kad oni dobiju potpisan ugovor onda salju opremu ! Masala, 10 dana bez neta negine mu !
 
Poslednja izmena:
Bem ti drzavu. I koji ce mu moj MIK onda? Jos se hvale time. U ovoj zemlji ako hoces da promenis provajdera ne mozes a da ne strepis da ces ostati bez porta. Ja mislio da MIK osigurava duznost sadasnjeg provajdera da pruza internet usluge dok sledeci ne krene. Mozes biti srecan ako ne izgubis port i internet ako hoces da menjas provajdera. Strašno!
 
Negde sam citao da MIK vazi mesec dana tako da ne verujem da se moze ostati bez porta tako lako !
PS: kod nas je sve moguce :)
 
MIK sigurno vazi mesec dana i u tom periodu port ostaje siguran.
Takodje internet starog provajdera ostaje aktivan pa, ako imate sopstveni ruter, necete ostati ni sata bez neta.
 
Naravno.
To je informacija iz prve ruke.
Ja sam promenio 3 provajdera na opisani nacin.
Najbolje je da pokrenes proceduru prelaska desetak dana pre prvog u mesecu jer ce novi provajder imati dovoljno vremena da sve sredi do prvog do kad ti traje stari adsl.
 
Naravno.
To je informacija iz prve ruke.
Ja sam promenio 3 provajdera na opisani nacin.
Najbolje je da pokrenes proceduru prelaska desetak dana pre prvog u mesecu jer ce novi provajder imati dovoljno vremena da sve sredi do prvog do kad ti traje stari adsl.

..ohoho..ulepsao si mi dan.. :D
..odoh na limundo u shoping.. :banana:
..planiram da predjem na total..tj da promenim provajdera..po prvi put u zivotu..al kad sam cuo koliko se ceka..zgrozio sam se.. :sceptic:
 
ja ću preći ali telekonju ne vraćam ruter dok ne dobijem od sbb-a. kad sam prelazio sa sezama na telekom sezamovci su mi tražili ruter nazad da bi mi dali mik uopšte a ovi u telekomu su mi rekli da oni to ne rade tako.
 
Kod TotalTV se televizijski signal prima preko satelita (dobijaš sat.antenu i risiver) a internet konekcija je ADSL tako da nema umanjenja brzine kao kod korišćenja IPTV-a gde i internet konekcija i TV idu preko ADSL-a.

a vidi ovo, ako hoces na vise televizora moras da uzmes prijemnik za svaki tv koji se veze na telefonsku liniju, ne znam da li onda smanjuje brzinu :/
evo link o cemu pricam:
http://www.totaltv.tv/Ponuda/113/Total+TV+kuca.shtml/nav_start=0

sto se tice teme,ja msm da su total tv i total net su sasvim druge stvari od sbb kablovske i sbb interneta
 
ja ću preći ali telekonju ne vraćam ruter dok ne dobijem od sbb-a. kad sam prelazio sa sezama na telekom sezamovci su mi tražili ruter nazad da bi mi dali mik uopšte a ovi u telekomu su mi rekli da oni to ne rade tako.

..ja nemam takvo iskustvo..tj kada sam bio da pitam za proceduru bas u lelkomu..rekose mi da ne daju MIK dok ne vrnem opremu..
 
rekose mi da ne daju MIK dok ne vrnem opremu
Tacno tako.
Ni Telekom, ni Verat ne daju MIK dok ne vratis opremu a mislim i ostali provajderi jer im je cilj sto vise da otezaju zivot korisnicima koji ih napustaju.
 
Pa cekaj, ako ti s njima raskines 20-og u mesecu, duzni su da ti pruzaju usluge za ceo taj mesec koji placas. Sta se njih tice da li ces ti prvog da predjes kod drugog provajdera.
Tacno im tako treba reci: "Ili mi naplatite za pola ovaj mesec ili vracam opremu 31. dokad ste duzni da mi obezbedite internet za ovaj mesec".
 
Poslednja izmena:
Pa cekaj, ako ti s njima raskines 20-og u mesecu, duzni su da ti pruzaju usluge za ceo taj mesec koji placas. Sta se njih tice da li ces ti prvog da predjes kod drugog provajdera.
Tacno im tako treba reci: "Ili mi naplatite za pola ovaj mesec ili vracam opremu 31. dokad ste duzni da mi obezbedite internet za ovaj mesec".

..heheh..net placas do dana raskida..sto znaci..iznos za ceo mesec podelis sa danima koliko mesec ima..i dobijes cenu koliko ti kosta dan..puta dana koliko si koristio..i voala..toliko ces na kraju meseca platiti.. :cigar:
 
jbm ti državu kad imaš opciju ali moraš 10 dana biti bez neta. prošle nedelje sam dva dana bio u hrvatskoj, svi hebeni AP-ovi zaključani u kafićima, zgradama, komšiluku i niko neće da da šifru - izludeo sam načisto a to su bila samo dva dana :D

koja fora je sa ruterima, koji uzeti i kako ga podesiti za telekonj net dok čekam da stigne oprema iz sbb-a?
 
"""Postovani korisnice,
Total Tv se trudi da realizuje svaki zahtev za ADSL u sto kracem roku, sto naravno zavisi i od Telekoma.
Potrudicemo se da za status svakog zahteva dobijete obavestenje o statusu realizacije.
Anex i modem se salju na Vasu kucnu adresu.
U Tolal MIX paketu Vam realizujemo najvecu mogucu brzinu koja moze da se ostvari na telefonskoj parici, i u zavisnosti od kvaliteta parice i udaljenosti od centrale mogu se ostvariti brzine od 6-16Mb/s. Na cenu ne utice ostvarena brzina. Ukoliko imate uslova za 16Mb/s cena ce biti ista.
Za Total Tv MIX uslugu prijave se vrse putem Kontakt centra ili PJ SBB-a.
Uzimanjem MIK-a, od starog provajdera, garantuje se da korisnik nece izgubiti port. MIK vazi 30 dana od datuma izdavanja.

Vas Total TV

Total TV Srbija
 
Pre 10 dana sam Total TV-u poslao zahtev za proveru teh. mogucnosti za TotalNet, u medjuvremenu ih i zvao i jos mi nisu odgovorili. Razumem da je ekipa u Telekomu lezerna kada su u pitanju njihovi i novi korisnici, ali nije mi jasan Total TV, kao da im ne trebaju novi korisnici.

Poz.
 
Drugaru je sutra 7mi dan od kad je dostavio MIK i bez neta !
 
..nek proba da postavi neki adsl modem..mozda jos uvek ima net..tj moguce da ga jos nisu odjavili..pa da se ne pati covek bez neta..
 
Nazad
Vrh Dno