Šta je novo?

TOSHIBA Satellite L40-17S

didi_sa

Slavan
Učlanjen(a)
07.02.2008
Poruke
113
Poena
319
Tražim punjač i bateriju za ovaj laptop e sad pošto je teško naći original imaju zamjenseke od drugih proizvođača ali je problem što npr. punjač nije ista amperaža e šta da radim koji da kupim?
 
Sto se punjaca tice ne igraj se i uzmi neki coolermaster model, jesu skuplji od no name kineza, al' s razlogom. Nije sto mi je no name kinez zamalo sprzio laptop vec je hteo i mene da sprzi :D
 
U pravu je adam 100%.Kineski noname punjac za 1900 din ili tako nesto je jedan od najvecih neprijatelja laptopa........Ja znam na desetine slucaja da taj punjac spali laptop.Pogledaj na limunu dal ima polovnih.A ako oces nov imas triax namenske punjace koji su OK.Ili eto ti cooler master koje pominje adam.Znaci sve je bolje nego Kinesko noname sr...


Ja imam za dell jedan punjac koji prodajem na oglasima ali na zalost to tebi ne igra ulogu.....Ja da sam na tvom mestu bi isao prvo na limundo i pogledao dal ima neko polovan.Zatim ako nema bi pogledao te cooler master i triax.Pa tek ako nista od toga nema onda bi otisao da se pomolim bogu i kupio noname Kineski punjac :D
 
i ja trazim bateriju za lap top, takodje toshiba, i mogu ti reci da ih je engleski ebay prepun za smesne pare dok su kod nas cene bezobrazne...
 
Pisao sam o tome vec dosta pa ne bi da ponavljam.Mogu samo da kazem da se slazem 100% sa imenjakom borom.Moguce da je razlog paprenih cena baterija ta sto ljudima i ne treba toliko baterija.Moguce da nema tako velika potraznja pa neko ko nabavlja baterije je nabio cene da vise zaradi.To mi jedino ima logike jer ne shvatam zasto kod nas losija 6-to celijska baterija kosta 3 puta skuplje od bolje 9-to celijske baterije u EU i USA.

To mi licno nema nikakve logike i ne mogu nikako da razumem.Zaista je jadno i bedno da baterija u Srbiji kosta od 25-33% cene laptopa.Ispada ko da je prave od zlata.Kupis punjac i bateriju za laptop i ispadne te oko 50% cene laptopa.Pa to je besmisleno zaista.A da ne pricam o tome sto maticna ploca kosta oko 70% cene novog laptopa.Sto u prevodu znaci da ako ti rokne laptop da je bolje da prodas delove i kupis novi.......

Moj jedan drugar radi bas servis laptopova i ima ogromne probleme sa nabavkom delova.Ovde u Srbiji kad mi je pokazivao cene ja nisam mogao da verujem.Samo za LCD panel za latop neke firme su trazile od 120 evra pa nadalje.Plus njegove ruke....Onda normalno pola ljudi odustaje od popravke jer niko nece da daje 150 evra za servis.Ja licno mislim da je maximum za bateriju 30 evra.To bi bila realna i postena cena.Toliko kosta otprilike napolju.Sve preko 30 evra za novu bateriju je teska pljacka.......
 
Nazad
Vrh Dno