Šta je novo?

TOSHIBA Satellite A210-1AO winxp drajveri???

phil.milmax

Slavan
Učlanjen(a)
09.11.2007
Poruke
5
Poena
301
odlucio sam da kupim ovaj laptop pa me zanima ima li drajvera za xp i gde(tj. trebaju mi linkovi)?ovo je moj prvi laptop pa me interesuje da li ima razlike u instalaciji operativnog sistema na laptopu?cuo sam da mi trebaju drajveri za sata II hard disk.kako se oni instaliraju?
 
ima drajvera za sve, upravo instalirah. cak i power saver moze da se natera da proradi, ali da znas da nije jednostavno :) nisam cuvao linkove, a odakle sam sta kupio, vise ni sam ne znam.
instalirao sam xp sa slipstreamovanim sp3, nije bilo problema sa prepoznavanjem sata diska.
 
Prvo ti probaj Vistu koju (pretpostavljam) dobijaš. Ne skači grlom u jagode. Mnogi su tako, uključujući i mene, razmišljali kako će odmah da pobrišu Vistu i dignu XP, ali sad kad sam je probao ne bih je više menjao... svaka čast XPu, služio me je dobro godinama, mislim da ga nikada nisam reinstalirao, ali XP je old news, treba se navikavati na nove tehnologije :)
 
vista mi pravi problem.napravio sam acronisov backup.kad hocu da ga instaliram komp se normalno restartuje i pise na ekranu acronis starting loader.onda se pojavi crni ekran i ni makac dalje.sta da radim?acronis je v11.znaci nije zastareo a ja ne planiram da svaki put kad obaram sistem backupujem 200 gb podataka na drugi hard.Pomagajtee:(
 
nije do viste, to je do acronisa i nedostatka drajvera u njemu za tvoj sata, i ja sam se patio sa tim kad sam pravio dual boot vista + xp juce.
iz windowsa lepo radi, ali ti to ne radi posao ako hoces da vratis bekap na particiju sa koje bootujes sistem.
ja sam uradio ovako: instalirao vistu, podesio je i napravio image, zatim napravio jos jednu primarnu particiju za xp, stiklirao je da bude aktivna (iako nije bilo operativnog sistema na njoj u tom trenutku), a zatim ubacio xp i instalirao ga. particiju sam podesio da bude aktivna pre instalacije da bi xp dobio drive letter C, u suprotnom bi bio na D i ne bi mogao da promenis. Ovako mi je kad sam u visti vista na c, a kad sam u xp-u, xp mi je na c. onda sam podesio xp i napravio njegov image, pokrenuo acronis restore, izabrao vistin image, i restorovao je uz resize particije (to odradis kad vracas image), jer je to jedini nacin da smanjis vistinu particiju na recimo 35GB, posto se iz njenog programceta moze smanjiti samo donekle (meni je moglo na max 65GB). onda sam namestio da vistina particija bude aktivna, bootovao u nju, obrisao particiju gde je bio xp (jer sam posle resize vistine particije imao unallocated space ispred nje), napravio novu primarnu, i restorovao xp na nju. onda sam napravio i trecu particiju od ostatka prostora za podatke, opet prebacio xp particiju da bude aktivna, zatim instalirao easybcd u xp-u i preko njega napravio multiboot vista+xp.
eto, tako dobijes multiboot, particije kakve hoces, i ne moras da brines sto acronis boot rescue ne radi, jer uvek mozes da vratis image iz drugog operativnog sistema :)
e da, ako se odlucis da odradis sve ovo, pazi kad pravis image, da ga ne obrises u brisanju particija, a i da ne napravis image u image-u, ako me razumes :)

samo da dodam, jedina stvar koja ne radi na xp-u na A210-1A0 je hibernacija. xp se skuca kad pokusa da se vrati iz hibernacije, izbaci plavi ekran uz 'bios iz not fully acpi compliant'.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno