Šta je novo?

Toniranje vode

Kaludjer_

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2011
Poruke
123
Poena
169
Uzeo sam G12 i destilovanu vodu da sipam u sistem, ali problem je sto sam dobio neku rozikastu boju. Gde mogu da nadjem tonere za farbanje vode ? Hvala !
 
jel G12 antifriz ili specijalna tecnost za hladjenje koja ne provodi elektricitet i usput je antikorozivna ?
ako je ovo drugo onda je dosipanje vode malo glupo,jer kad procuri zna se ....

mislim da bi mozda mogao da upotrebis boju za hranu,toga imas u zdravoj hrani, probaj na malu kolicinu kako izgleda ili kupi gotovu tecnost
http://www.pcberza.rs/detaljnije/monitor/69-2448/
 
@Kaludjer_: Zašto bi to radio?
 
Poslednja izmena:
G12 se mesa sa destilovanom vodom pola-pola. U suprotnom nema efekte koji se pominju :)
 
jel to zbilja tako da G12 ide 50/50 sa destilovanom jer ja sam stavio 20% G12
 
Meša se u zavisnosti od toga na kojoj temperaturi će da štiti. Na ambalaži od G12 koji sam sipao piše 25, 33 ili 50%, što će reći 1/4, 1/3 ili 1/2.
 
kako da štiti od temperatura kad ove temperature u kompu su u plusu a antifriz G12 evo sad gledam 50% -38°C, 40% -27°C i 33% -20°C
 
Ja se izvinjavam, sve vreme kontam da se radi o antifrizu za druge namene :). Pišem sa fona... ignorišite napisano. Pozdrav.
 
tako sam i ja uradio u posudi u kojoj sam mješao je roza a u sistemu još za koju nijansu providnija
 
Imaš u Gigatronu na Banovom Brdu UV Red Primo Chil boju za rashladnu tečnost za vodeno.
 
Sto se tice kastrola g12 ,koristio sam ga dugo, na biljnoj je bazi je, ne nagriza gumu, podmazuje i stiti od korozije, algi itd problem je samo sto sa povecanjem procenta g12 u vodi , gubio se efikasnost u prenosenju toplote, kod mene posto sam sistem-komp sa triple radijatorom praznio i cistio na 6 meseci bez obzira stanje tecnosti, posle nekog vremena primetio sam da dodajuci g12 samo dok destilovana voda ne promeni boju(kapiram da je to do 10% plafon) imao naj bolje rezultate sto se tice hladjenja(stvar se svodi na marginu od 4-8c) i creva su i dalje posle 6 meseci bila providna i cista....margina jes nije velika ali ako guras extreme o.c svaki stepen manje se racuna......nadam se da sam nesto pomogao..... :wave:
 
Pa da, imas pravo. G12 je dosta gust, samim tim i smanjuje protok u sistemu, ali ne mislim da to moze da smeta nesto specijalno osim ako se ne juri svaki Mhz :)
 
Vrh Dno