Šta je novo?

Tomb Raider 2013

url
 
Ja sam baš ljubitelj Uncharteda ali ova igra je 10 svetlosnih godina ispred. Drake se jako tromo kreće dok je Lara izuzetno agilna i u isto vreme puno bolji prizor za oči ;)
 
Emix, jel ima jos neki forum na kojem se, iz petnih zila, trudis da opovrgnes cinjenicu da je ovo klasicni Uncharted klon?!

Ja ne kazem da je igra ******, vec da je u poredjenju sa Unchartedom ipak dosta losija.

Kako losija, po cemu bas me zanima... Jedino sto meni pada na pamet je nema run and gun kao uncharted pa da mozes da pucas bez aim-a...

P.S.

Presao sve uncharted igre (I opasno su mi se svidele pogotovu vijanje po planinama sa kizom i njegovim T-55) a prethodne igre u TR serijalu mi se nisu preterano svidele...
 
Poslednja izmena:
Nikad retardiraniju igru nisam igrao. Vise vremena sam proveo u "interaktivnim cutscene" nego u igranju igre. Stigao sam do Shanty town i mislim da ce to biti to. Da ne moram zbog posla da igram jos malo pao bi format C: a ne samo delete igre (da se resim digitalne bede).
 
Kako losija, po cemu bas me zanima... Jedino sto meni pada na pamet je nema run and gun kao uncharted pa da mozes da pucas bez aim-a...

P.S.

Presao sve uncharted igre (I opasno su mi se svidele pogotovu vijanje po planinama sa kizom i njegovim T-55) a prethodne igre u TR serijalu mi se nisu preterano svidele...

Ako te bas zanima, prvenstveno mislim na pricu i likove, mnogo su bolje i kvalitetnije uradjeni. Prica je takva da bi joj i neki holivudski blokbasteri pozavidjeli. Uncharted je zanimljiv cak i dok se gleda. Jednostavno atmosfera je bolja, zivopisna - vise podsjeca na originalni TR, nego ovaj novi "ribut". Dok TR2013 ne moze da se pohvali bog zna kakvom pricom i likovima, narocito nacinom na koji je Lara predstavljena - kao neiskusna i krhka djevojka, a u stvari prezivljava neke najludje situacije i koja kroz citavu igru samo stenje, pritom brutalno ubijajuci protivnike, Dzon Rambo je mala maca za nju.
 
Svako ima pravo na svoje misljenje. Presao sam sva tri Uncharteda i TR, i meni je TR za klasu bolja igra.

Ronin, vidim kako "zameras" TR sto prezivljava neverovatne situacije. U Uncharted igrama to nema? Npr. scena iz treceg dela kada se rusi avion i on sve to prezivljava? Ili scena sa pocetka iz drugog dela kada Drake izresetan paljbom se penje uz voz koji visi na ivici planine?

Ali najbolji post godine na ovom forumu mora biti da je TR (2013) cist klon uncharted-a. Mnogo sam nebuloza procitao, ali ovo mora biti vrhunac njih.

Uostalom, ne kapiram zasto se na ovoj temi uopste i diskutuje o Uncartedu? Imate za to konzoni podforum pa je tamo dizite u nebesa :).
 
Modovi i dalje ne menjaju naziv teme. Show :)
 
Ako te bas zanima, prvenstveno mislim na pricu i likove, mnogo su bolje i kvalitetnije uradjeni. Prica je takva da bi joj i neki holivudski blokbasteri pozavidjeli. Uncharted je zanimljiv cak i dok se gleda. Jednostavno atmosfera je bolja, zivopisna - vise podsjeca na originalni TR, nego ovaj novi "ribut". Dok TR2013 ne moze da se pohvali bog zna kakvom pricom i likovima, narocito nacinom na koji je Lara predstavljena - kao neiskusna i krhka djevojka, a u stvari prezivljava neke najludje situacije i koja kroz citavu igru samo stenje, pritom brutalno ubijajuci protivnike, Dzon Rambo je mala maca za nju.

Pa zato i jeste reboot, da se vidi kako je lara postala lara... A sto se atmosfere tice meni vise lezi ova u TR. Sto se price tice, da uncharted bas ima originalnu pricu, el dorado, cintemani kamen ili kao se vec pise, nemacki U boat, nemacki naucnik, kiza d wor kriminal... Jedino sto je u unchartedu prica "laksa" (ne razumi pogresno opasno gotivim drake-a i izvale tipa " I swear to God, if there's a zombie around the next corner") ali mi je TR bolje legao...
 
Poslednja izmena:
Neznam zasto su svi odusevljeni grafikom,meni ovo (a i sve ostalo) posle Krize3 izgleda smesno kao semafor :) inace,ok je igra skroz,slisticu je sa uzivanjem :)
 
Kako losija, po cemu bas me zanima...

Losija je zato sto je izasla i za skrnavi PC na kojem se iskoriscava samo 30% mogucnosti hardvera i na kom je potrebno dati 500 eura za graficku mada i tad sve trza u odnosu na PS3. Moras da shvatis da su samo igre za sony konzolu dobre i predstavljaju etalon kvaliteta. Cim nesto izadje za sve platforme to ne moze biti toliko epski izhajpovano i samim tim je automatski i losije, sto je naravno logicno. Nadam se da ti je sad jasno :S:
 
Losija je zato sto je izasla i za skrnavi PC na kojem se iskoriscava samo 30% mogucnosti hardvera i na kom je potrebno dati 500 eura za graficku mada i tad sve trza u odnosu na PS3. Moras da shvatis da su samo igre za sony konzolu dobre i predstavljaju etalon kvaliteta. Cim nesto izadje za sve platforme to ne moze biti toliko epski izhajpovano i samim tim je automatski i losije, sto je naravno logicno. Nadam se da ti je sad jasno :S:

A, pa to je znaci, strasno, vis kako ne razmisljam :)

Znaci jes da sam prodao XBOX360 i uzeo PS3 ali fanbojsi (fanboys) su nesnosljivi...

@ Sinda, kriza je uvek postavljala nove hardverske visine ali ne igras valjda igru zbog grafike... Evo ja licno pre 2 dana zavrsih RE3 na PS1 i mogu da kazem da se od proslog marta do njega nisam lepse izigrao a mnogo se igram... TR mi je dosao posle ko budali samar.
 
Poslednja izmena:
A, pa to je znaci, strasno, vis kako ne razmisljam :)

Znaci jes da sam prodao XBOX360 i uzeo PS3 ali fanbojsi (fanboys) su nesnosljivi...

@ Sinda, kriza je uvek postavljala nove hardverske visine ali ne igras valjda igru zbog grafike... Evo ja licno pre 2 dana zavrsih RE3 na PS1 i mogu da kazem da se od proslog marta do njega nisam lepse izigrao a mnogo se igram... TR mi je dosao posle ko budali samar.

Pa neigram zbog grafike,naravno da je prica i sama radnja u igri mnogo bitnija,ali opet s druge strane volim da vidim nesto novo po pitanju grafike,i da uposlim novi hardver ;)
 
Pa neigram zbog grafike,naravno da je prica i sama radnja u igri mnogo bitnija,ali opet s druge strane volim da vidim nesto novo po pitanju grafike,i da uposlim novi hardver ;)

E pa kad imas novi hardver to je druga stvar, ja zato u principu cepam konzole, nema seckanja, upgrade-a i sl... :) A i lepse mi na TV-u da se igram :)

Mada bi voleo da probam krizu na high detaljima cisto da vidim kao izgleda ...
 
E pa kad imas novi hardver to je druga stvar, ja zato u principu cepam konzole, nema seckanja, upgrade-a i sl... :) A i lepse mi na TV-u da se igram :)

Mada bi voleo da probam krizu na high detaljima cisto da vidim kao izgleda ...

Veruj mi,izgleda bolje nego sto si bilo sta dosad video u svetu gaminga!Bar je na mene ostavio takav utisak.....
 
Ne znam zasto mi secka uzasno puno, poceo sam da igram, medjutim od pocetka unistava.
 
Izasao patch, ispravljeno je dosta toga. I ono najbitnije svi efekti su prisutni u Full Screen modu.
Takodje igra radi dosta bolje, ljudi prijavljuju vise fps i TressFX je ispravljen.
 
Je l' ostaje save? Da ne bude ''mora ispočetka igra da bi sve radilo ok''. :)
 
Jel moze na izlecenu verziju patch?
 
Nikad to nije ni moglo, makar za zvučnije igre. Čekaj ''izlečeni patch''. :)
 
moze link za patch?
 
Sad sam ugrabio vremena za ovu igru i mogu reci da je odlicno za sad. Posto je mnogi porede sa Uncharted serijalom moram reci da meni TR bolje izgleda, igrao sam svaki deo Uncharted-a btw i dok je Uncharted vise Indiana Jones limunada ovo mi je malko ozbiljnije za moj ukus :)
 
Stavio patch. Kosa je koliko se meni čini popravljena, više ne leti onako nenormalno, mislim još uvek leti ali dosta manje, a fps... dobio sam više, sa 42-3 skočilo je na 48, nekad čak i 50, ali kada dune onaj ludi vetar, fps mi padne na 13 i manje, a pre patcha nisam imao nikakve fps dropove. Ista stvar sa svim patch-evima u svim igrama, isprave aktuelne gluposti, ali donesu još veće.
 
Ko hoće link, PM me...
 
Vrh Dno