Šta je novo?

Tom Clancy's The Division 2

Postoje glasine da bi Snowdrop engine mogao dobiti podrsku za Vulkan. Nada ostaje jer ovo sa DX12 je u najmanju ruku katastrofa!

Moguće. Igra izlazi za Stadiju koja isključivo Vulkan gura, e sad da li će PC verzija dobiti Vulkan, videćemo.
 
Ja ne znam kakve vi magije koristite kad igrate sa DX12 i ne crashuje vam igra nikad... Ovo nije normalno *mjau**mjau**mjau*! Prebacio sam na DX11 i igra em sto losije izgleda em sto radi bar 40% losije. Steta jer mi se bas svidja ova igra...
 
Amd driveri nekad iz decembra, nema riva tuner, nema fps mjerac, ubiplay overlay disabled. Crash samo u 2 slucaja. 1 ako mjenjam graficka podesavanja, zna da izleti. 2 nekad pri pokretanju crash i ne mogu da udjem. U oba slucaja isto uradim kroz cfg fajl upisem dx12 false, startujem igru tako i vratim na dx 12. Takodje, igra mi je crashovala kad sam iskljucio page fajl na hdd. Posto imam 2 ssd i 1 hdd, bilo mi iskkjuceno na sva 3 i tad je izljetala svakih 2 minuta, dok nisam ukljucio na hdd-u.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Meni na konfiguraciji u Moja masina, igra radi od prvog dana bez greske, nikad crash ili bilo sta. Direct 12. Poslednji driveri, update Win 10 na zadnje i dalje sve radi kako treba.
 
Meni na konfiguraciji u Moja masina, igra radi od prvog dana bez greske, nikad crash ili bilo sta. Direct 12. Poslednji driveri, update Win 10 na zadnje i dalje sve radi kako treba.

Meni na DX12 radi ok bez greske dok nesto ne promjenim od grafickih podesavanja. Recimo smanjim shadow na med, kliknem F, po samom kliku F, igra crashuje i ne mogu da udjem. Onda moram prego cfg na dx11, pa opet vratiti na dx12 i onda radi ok, sve dok opet nesto ne promjenim u podesavanjima grafike. Doduse ne desava se uvijek to, ali se desi tipa svaki 3ci put ako promjenim nesto. Barem mi je tako bilo do sada, za ovih 30tak sati gameplay-a. Doduse riva tuner mi je probleme pravio i na AC pa sam ga ugasio. I Uplay overlay i fps mjerace. Igrao sam i na dx11 i radi stabilno, stim da imam manje duplo fps-a, plus ima stuttering-a i igra ne izgleda ni priblizno fludino kao na dx12. Zaista su neozbiljni, ili ubisoft ili ovi sto pisu drivere. Ali dam za igre 50eura i molim boga da ce raditi bez problema. Stvarno sramotno.
 
Nisam je igrao nešto previše, recimo par sati na dx12, par puta sam promenio podešavanja što znači da sam morao igru da pokrenem ponovo dok nisam namestio setup koji mi najviše odgovara i nisam imao nikakvih problema. ;)
 
Na kojoj tezini igrate? Probao sam global:normal, hard i misije:normal, hard / challenge. Elem, jedino sto sam primjetio da je razlika, jeste utrosak vremena po sukobu, kao i municije. Sto se tice loot, exotic gloves sam dobio na normal, 2 exotic weapons u dead zone (hard i challenge), doduse nisam ih uspio iznjeti.
Na hard i challenge ima mnogo vise zutih protivnika i sve se svodi na dugu defanzivu, 3x vise vremena izgubim nego na normal. A sto se tice loot, isto. Svaki 6ti zuti izbaci nesto. Cak sam na normal dobio jedini exotic koji sam uspio sacuvati (nije dark zone). Tako da na kraju misije, dobijem isti loot (recimo 2 zuta i 2 roza) , a na hard na kraju dobijem isto toliko uz 3x vise utrosenog vremena. U cemu je fazon? Mozda zbog igranja u grupama? Ja igram solo, jer ne znam nikoga ko igra ovo, pa igram za svoju dusu. Ponekad malo igram 4vs4 i nekad dead zone. A u 2 napada u dead zone padnu mi 2 exotic. Al tamo uvijek po 2 rogue igraju zajedno i otprilike svaki 3 extraction mi uspije. Gubim vrijeme samo, pa sam odustao od dark zone.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Jel ima neki nas clan aktivan? Igram na uplay, Whiplasher83 nick

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Jel ima neki nas clan aktivan? Igram na uplay, Whiplasher83 nick

Sent from my H8266 using Tapatalk

Ja sam je počeo igrati pre par dana. Ugrabio sam je pre par nedelja pošto su dali popust od 95%, ali zbog operacije leve šake koju sam imao nedavno morala je malo da pričeka. Isto kao i ti soliram. Nije loše jer je prilično prostrana, premda ima dosta ponavljanja. Nisam još ni došao do dark zone, ali znam kako izgleda jer sam bio igrao ranije betu. Na 12-tom nivou sam trenutno. Nisam pokušavao veće nivoe težine, ali mi se čini da je malo lakše na normal sada nego što je to bilo u beti i za razliku od bete ovde sada nalećeš na resurse na svakom ćošku. Po ovom tvom niku bih rekao da mi se čini da sam i naleteo na tebe u nekoj od sigurnih kuća. Inače i ja sam preko uplay-a, nik mi je Vlada-A1.

Što se tiče mojih utisaka iz dark zone od ranije, to se ne isplati igrati ako si solo. Tročlana ekipa ima solidne šanse da odatle iznese nešto. Duet možda...

Da budem iskren nisam baš siguran da sam ukapirao kako funkcioniše ekipno igranje ovde. To kažem čisto što ako sam ja recimo na 12 nivou a ti na 25, predpostavljam onda da si mnogo više toga otvorio i onda se nameće logično pitanje kako je to usklađeno. Predpostavljam da se određene deonice u ovoj varijanti moraju ipak odigrati solo, ili se možda varam?
 
Poslednja izmena:
Sat vremena veceras u dark zone south. *mjau**mjau**mjau* ti srecu

Sent from my H8266 using Tapatalk
c64d4ec9f8d98466f2b0f734f166e252.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam je počeo igrati pre par dana. Ugrabio sam je pre par nedelja pošto su dali popust od 95%, ali zbog operacije leve šake koju sam imao nedavno morala je malo da pričeka. Isto kao i ti soliram. Nije loše jer je prilično prostrana, premda ima dosta ponavljanja. Nisam još ni došao do dark zone, ali znam kako izgleda jer sam bio igrao ranije betu. Na 12-tom nivou sam trenutno. Nisam pokušavao veće nivoe težine, ali mi se čini da je malo lakše na normal sada nego što je to bilo u beti i za razliku od bete ovde sada nalećeš na resurse na svakom ćošku. Po ovom tvom niku bih rekao da mi se čini da sam i naleteo na tebe u nekoj od sigurnih kuća. Inače i ja sam preko uplay-a, nik mi je Vlada-A1.

Što se tiče mojih utisaka iz dark zone od ranije, to se ne isplati igrati ako si solo. Tročlana ekipa ima solidne šanse da odatle iznese nešto. Duet možda...

Da budem iskren nisam baš siguran da sam ukapirao kako funkcioniše ekipno igranje ovde. To kažem čisto što ako sam ja recimo na 12 nivou a ti na 25, predpostavljam onda da si mnogo više toga otvorio i onda se nameće logično pitanje kako je to usklađeno. Predpostavljam da se određene deonice u ovoj varijanti moraju ipak odigrati solo, ili se možda varam?
I ja sam poceo relativno skoro igrati, nema ni 20tak dana. Ono sto cu ti odmah reci je da zaboravis sve dok ne izlevelujes na 40 nivo, jer nema smisla bilo sta raditi prije 40og. Dark zone pogotovo. Ja igram na world difficilty Hard, misije i ostalo na hard/challange kad sam solo. Normal mi je prelagano. Sto se tice drop-a, isti je na normal i challange, samo ga ima vise (kvalitet je isti). Ekipno igram samo dark zone, i to na matchmake, do sada sam nalazio samo ok ekipu i ljude. Ne farmam misije, smor mi. U meni ipak cuci pvp igrac (od ranjje). Sto se tice dropa, na 40 levelu, ubjedljivo najbolji zuti high end izbacuje u dark zone. Exotica imam tri, tj 4, masku kao reward na 35 level shd, 3x knee iz dark zone i rukavice kao random world drop. 2x sam loot i oruzje u dark zone, ali bio sam solo i nisam uspio da izvucem. Exotic oruzjem se ne bi previse zanosio, barem ono sto sam vidio po youtube. Vise volim imati high end napucan do maks. Exotic nema rekalibraciju i meni licno, i da ga pokupim, cisto sumnjam da bi ga koristio. Isto to mislim i za zeleni gear. Mozda tek kad nabacis 40 level bude ok, ali ipak je high-end bolji. Imam par zelenih setova napucanih ali ne koristim. Build sad trenutno mi je shield sa 1,4m armora, uz mali skill tech i solidan damage. Prvo oruzje po potrebi, a drugo SMG sa preko 50 metaka, u kombu sa malim shieldom, obara i bossove na chalange na solo. Izleveluj na 40 i onda se baci na skupljanje gear-a.

@Nolimit_SS - isto tako, samo gruvaj levele, igra pocinje tek nakon toga :)

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li slucajno neki hardcore mod? Da ukloni 3D spotting, da neprijatelji nisu bullet sponge ali da su opasniji.. ili sta vec?
 
Kada je kraj ove igre? Kada se oslobodi sve od Dark Tuska?
 
@Glenn:
Imas posle direktive da upalis u endgame, jedna od njih je i da nema radara... svaka daje 25% bonus exp.

Neke od njih su jos:
- imas manje municije i kada reloadujes municija se sve jedno potrosi koja je bila u magazinu
- kada se jedan skil upotrebi drugi ode na cooldown takodje
- neprijatelji random pucaju shock bullets
- nema armor regenerisanja van bitke
 
Kad bude za 3€ :D Nemam neki izazov igrati. Zaginem ako gledam u TV kada mi je neki podcast upaljen. Vidim ima da se podesi težina ali za misije koje sam vec presao. Ako sam dobro skontao. Ovako, do sada, sve misije igram na rush. A vidim da je "težina" narednih protivnika to sto imaju vise HP nego prijašnji bossevi.

Hvala Spirit
 
U vezi "bullet sponge"...Igra je takva. Kako napreduješ jače oružje više skida. Posle naravno ima i one shot kill.
Kome se ne dopada koncept, već je za neki HC gde je dovoljan jedan metak na pravo mesto...ovo jednostavno nije to.

I da li mi se čini ili "Play Radio", tj b92 svako malo vrti numeru iz "The Division 1"? ...Kao uskoro The Division kreće live.
 
Naravno, ovo je loot shooter.
 
Dodao bih samo da mi se uopše ne dopada kako je podešena hard varijanta i to iz prostog razloga zato što je potrebno ispaliti tonu metaka da bi oborio protivnika koji se uzgred šeta okolo kao da je paintball u pitanju, a ne pravo kokanje! Pucam mu ravno u lice i njemu nije ništa, lik nastavlja da ide i dalje frontalno prema meni... Znači nema ni veze... :smoke:

Čini mi se da bi mnogo interesantnije bilo da su svi malo mekši. Kad to kažem mislim bukvalno na sve uključujući i karakter koji vodiš u igri. Možda bi se više ginulo, ali bi to ultimativno dovelo do toga da svi promene način kretanja i da malo više planiraju i vode računa prilikom ulaska u akciju. Bezveze je i to što te protivnici ne registruju praktično dok im ne priđeš na otprilike 10ak metara.

Kad je manevrisanje u pitanju, izluđuje me to što sam skreće iza ćoška kada ga zalepiš za zid. N-puta sam imao problem zbog toga. Mnogo pametnije bi bilo da recimo moraš da pritisneš shift za takav manevar, nego da on sam skreće kad mu dune. Osim ovoga još moram da primetim da je meni katastrofa. Uopšte mi nije jasno koji to likovi smišljaju ovako glupe i neintuitivne menije sa gomilom gluposti. Praktično još uvek nisam siguran da sam pokapirao tu sve stvari. Užas živi od konfuzije. :S:

Što se tiče ostalih stvari to je zbilja fino skockano. Snowdrop engine i Remedijev Northlight su verovatno u ovom momentu dva najbolja engina za openworld trenutno... S tim što Snowdrop ima fantastično napravljeno skaliranje grafike. Ne znam šta je tu odrađeno i kako, ali svaka čast jer grafika skoro pa uopšte da ne gubi na detaljnosti kada recimo skaliraš na 75% 1080p rezoluciju. Northlight je takođe dosta dobar u tom delu (svakako bolji od recimo UE4 engina) ali se tu ipak vidi razlika. Level dizajn, animacije, kretanje glavnog karaktera, to je sve super napravljeno i stvarno je za svaku pohvalu. :p
 
Poslednja izmena:
Meni se sve ostalo dopada osim tig napucavanja. Jasno mi je da je za siroke narodne mase, ali mi nije jasno zasto slicne igre nemaju hardcore mod. Ako jedna Zelda moze da ima one-hit-kill, i na to oružja ti traju limitirano, igra koja je ciljana vecinom za mladje, zasto jedan Division nema hardcore mod. Da gines od jednog-dva metka ali isto tako vazi i za neprijatelje. Mislim da je to propustena prilika a u pitanju je podesavanje par slidera i malo balansiranja. Isto je i za Battlefield 5. Nakon toliko godina, BF nema hardcore mod.

Ima li D2 season pass ili sta vec, da se uzmu svi DLC-ovi ? Ovaj NY DLC nije nesto jeftin.
 
Polako sam se poceo smarati... Ostao mi zadnji Black Tusk Stronghold i poslije toga nemam pojma sta da se radi bez WoNY DLC-a, oruzje slabo, lvl ne moze preko 30 vise, ponavljajuce misije i grind... Bukvalno te tjeraju da kupis DLC. Jos samo da ga nadjem po nekoj dobro cijeni... :)
 
@Vlada>>> - Nema potrebe da picis na hard sve dok ne nabijes 40 lev. Pici story mod il kako se vec zove. Hard/challenge tek posle solo, ili heroic u grupi. Kad nabijes maks level, posle je i gear sve bolji, a ti sam pocnes konat sta i kako..... Od kombinacije gear-a, pravljenja spec-a itd...

@Glenn - Uz ovaj DLC dodje Season 1, traje jos 7-10 sedmica, aman.... Mogu provjeriti kad udjem u igru. Nakon toga Season 2 ce biti 12eura, tipa svakih 12 sedmica ili tako nesto i onda pretpostavljam da ce tako piciti dalje. Meni je taj Season 1 full stvar. Ima 100 levela, na svakom levelu dobijes odredjene stvari. U principu, do 100-tog levela kroz DZ (grupa od 3) mozes stici za par dana igranja po 2-3h. I kroz tih 100 levela tacno je proracunato sve. Dobijes od svakog gear-a po jako dobru stvar i od svake vrste oruzja po ok stvar. Par jako dobrih pusaka se tako dobija. Ja picim sa tim puskama, iako sam u medjuvremenu imao exotic drop-ove. Prosto su bolje. Rekalibracijom im nabijes na maks sve i milina.

@K e n z o - Ja sam D2 uzeo sincicu da se napucava, dzaba ga dobio i posle sam kupio DLC. Sta znam, ostati na 30 level je bzze, ako cemo iskreno. A vjeruj ima dosta igraca na lev 40.

I ono sto mi uzasno pici po zivcima, je ponekad konstanto izbacivanje iz igre (delta 3 error). Puni su im serveri ili sta, ali nervira. Doduse nekad zna 3 dana nista, a onda 3 dana svakih pola sata - sat. Doduse, cim udjem posle nastavim gdje sam stao. U DZ cak se ni drop ne gubi, ali opet nervira.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam skontao da postoji opcija koju sam priželjkivao a o kojoj sam pisao gore. Prevideo sam je u prvom pregledu, a nije ni čudo s obzirom da tu ima trista đavola za podešavanje. Dakle u control delu postoji mogućnost da se aktivira skretanje na ćoškovima dodatnim dužim pritiskom na space. Po defaultu je to isključeno. Pa ko velim da spomenem to, možda će nekom zatebati. ;)

I fala bogu da su tu mogućnost ostavili. Sad mi je baš super jer ne može lik da mi izleti sam kad ga postavim na ćošak. :)
 
Igram na challenging i mora se primenjivati taktika, nema sile da se igra prostim sakrivanjem i pucanjem.
Dakle, moraku da se skodaju granate u vazduhu, da jedan mami one debele sa armorom, dok ih drugi roka sa ledja, da se pozicioniramo ispravno, da se gleda koga prvog ubiti, hilere i bombere recimo...mora se gledati kada ce neki snajper robot sa opali metal, ne sme da te pogadja...i slicnih 100 papazjanija o kojima ni ne moras da razmisljas na svim tezinama ispod challenging.
Hard je vec stek iza barijere i udri do zore.

Na Heroes tezini je vec pretesko, pogotovo sto mi saigrac/ica nije bas najbolji igrac.
Cini mi se da za Heroes mora vise ljudi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja u grupi zasad igram samo DZ. Kako igram naljecem na kul igrace, pa dok napravim neku ekipicu za neki Raid... Mada sam u nekom klanu sa dosta clanova, mada ne znam koliko su aktivni. Misije soliram na challange, rijetko hard, bounty koji bude (normal/hard/challenge).
Onaj ko ocekuje od ove igre realan shooter, neka je zaobidje. Sto je tezina teza, toliko vise i vremena oduzme. Ja grindam sad jefferson trade centar na challange, brzo ga ocistim. Do sada 1 exotic knee. Ima bas teskih misija na challenge, ali nisu teske, nego zahtjevaju drugaciji build. Svaki boss ima neki svoj kontra build koji ce ga lakse sjebati. Tj treba imati 2-3 builda na preload namjestena i po potrebi mjenjati. Tipa full armor build, full dps i skill damage build.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stalno su tu zamerke ovoj igri jos od Division 1 kako nema one shotova... pa kako ljudi da naprave looter shooter ako su svi headshots insta kills?
Koja bi onda bila svrha svog tog loota sto pada? :)

Igra svakako trenutno ima dosta mana, pre svega po pitanju balansiranja nakon ovih novih gear izmena.
Ali one shot headshot kills definitivno nisu nesto sta aktivni igraci ocekuju.
 
Ja imam nekoliko loadout-a... ATK, DEF i Balansero i nema Boga da npr. Bounty na challenge odradim sam... Obicno budu dvoje ili dvojica kao mete, jednog ubijem ali drugi uvijek bude u nekom zatvorenom manjem prostoru i nema sanse. Na DEF loadoutu imam preko 340k armora i puca armor kao da ga nemam. Sva sreca pa sam od Tier 1 do Tier 4 stvarno lako prelazio sve misije jer sam imao GS500 M16A2 koju sam pokupio u DZ, duplo vise dmg-a radila nego bila koja puska :D
@whiplasher Sad sam u situaciji kad mislim da cu morati kupiti WoNY jer ne znam vise sta da radim da bolju opremu imam...
 
^
Ako ti se svidja Div 2 i mislis da ces igrati jos neko vreme - uzmi ekspanziju jer sve se vrti oko toga. :)

Sto se tice loadouta isprobao sam sve zivo i po meni najbolja kombinacija trenutno je LMG + M1A rifle za dalje protivnike.
Za gear sve u crveno, capovati prvo crit chance na 60% i onda sve u crit damage.
3X Providence, Petrov named gloves, Overlord named kneepads (ima da se kupe negde trenutno, mislim kod klan vendora) i jedan komad da li onaj sto daje 10% crit chance ako jos fali ili crit damage za endgame build.

Inace pao mi je BulletKing pre neki dan i taj LMG nije normalan za rushovanje misija bilo solo ili sa pubovima - LMG koji ne mora da se reloaduje, vec dok drzis dugme pucas... dream come true.
 
Nazad
Vrh Dno