Šta je novo?

TL-WR543G kombinacija sa SBB Technicolor

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,362
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Posto Wi-Fi signal nije dostupan svuda u stanu, nadjoh par nekih rutera, starih :), pa reko da probam da sa njima popravim situaciju.
Prvi je TL-WR543G.
Drugi je TL-WR340G
Iz SBB rutera kablom se povezem sa ovim TP link na WAN port.
Ukucam 192.168.1.1 kao sto pise na njemu i nista se ne desava. Spojim na laptop ruter direktno, tim istim kablom ( ne znam da li ovo uopste i moze da se radi ) i opet nista. Resetujem na skriveno dugmence i nista. Svetle lampice.

Posle, ako bi to nekako proradilo, trebao bi da ga konfigurisem da širi wi-fi po stanu, jer bi bio na drugoj lokaciji.
 
Poslednja izmena:
Prebaci iz wan u lan
 
Probao sam i tu kombinaciju, nece.
WR340G sam testirao i on je proradio onako, sto bi se reklo, plug and play. Pojavio se medju Wi-fi, zakacio se, i tad sa mobilnog otisao u podesavanje sa 192.168.1.1 i regulisao pass i ostalo.
WR543G mi deluje i izgleda mnogo ozbiljnije (kao PS5 kada se stavi uspravno sa njegovim postoljem), ali kada ga spojim, ne pojavljuje se nista menju Wi-fi mrezama.

21306.jpg
 
Posto Wi-Fi signal nije dostupan svuda u stanu, nadjoh par nekih rutera, starih :), pa reko da probam da sa njima popravim situaciju.
Prvi je TL-WR543G.
Drugi je TL-WR340G
Iz SBB rutera kablom se povezem sa ovim TP link na WAN port.
Ukucam 192.168.1.1 kao sto pise na njemu i nista se ne desava. Spojim na laptop ruter direktno, tim istim kablom ( ne znam da li ovo uopste i moze da se radi ) i opet nista. Resetujem na skriveno dugmence i nista. Svetle lampice.

Posle, ako bi to nekako proradilo, trebao bi da ga konfigurisem da širi wi-fi po stanu, jer bi bio na drugoj lokaciji.
Mozda je neko davno izmenio Default Gateway.. Spoji PC ili Lap UTP kablom direktno u LAN port neki od ta dva rutera.. Otvori CMD i proveri sa IPCONFIG koji je Default Gateway tj da li uopste i radi... Ali preporuka svakako neki noviji ruteri, to su izuzetno stari modeli, ne znam koju brzinu neta imas, ali ta dva ti nece vise od 30Mbps izgurati..
 
Nazad
Vrh Dno