Šta je novo?

TiTan TC

no name

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2000
Poruke
688
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600G, R7 7700, i5 13600k, i5 12400f. i3 12100f, R7 2700X
Matična ploča
MSI B450M MORTAR MAX, AORUS B650 ELITE AX, ASROCK Z790 PG RIPTIDE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pojavio se pre nesto vremena a vidim da ga ima i na fedjinom testu coolera!

prvi utisci fantasticni! Ja sam ga stavio na mesto starog titana koji mi se vrteo na oko 3300 i koji mi je bio bucan!

Sad pri max load imam 2700 a sa temperaturom 48! Doduse otvoreno kuciste znaci mogu da ocekujem jos +5 kad ga sklopim

Pri slusanju Winampa uz CPUIdle koji je unapred oladio procesor na 32C dobijem 36C i 1650 rpm! :wave;

radi se o XP [email protected] na GA-VRX

Jedino sranje je sto sad moram menjati stari 7200 AS+ i preci na neki silent hard!

Zakljucak je da se ne mogu sloziti sa fedjinom ocenom kako nema smisla uzimati ovaj kuler pored obicnog titana! Verovatno nije za neki zesci over ali ce mnogo obradovati sve ljubitelje tisine!
 
Titan D5TB(TC) + Duron@910 + CoolBit = gledam TV na 25 stepeni i otprilike 1300RPM. E to je tisina :). Takodje sam stavio potenciometre na ventilatoe od napajanja i kucista, pa samo okrenem dugmence i eto jos vece tisine. Sto se tice Quantum-a AS ima neki sistem da se montira preko nekih gumenih podloski, kazu da drasticno utisava disk. Vise o tome i ostalim metodama za smanjivanje buke ima na www.7volts.com . Jos kad bi znao gde kod nas mogu da se pazare takve dzidzmidze ?:(
 
Gde je termo sonda smestena kod tog kulera?

Poredjenja radi Thermaltake 9, XP 1.7Ghz u leru 28C (1200rpm) full 56C (3300rpm), sonda zalepljena za telo kulera.
 
Alexandar je napisao(la):
Gde je termo sonda smestena kod tog kulera?

I ja sam gledao i nisam je nasao, izgleda da je ispod haube , tamo gde je motor :D.
 
I kod Titana je sonda zalepljena za telo, izmedju rebara, skoz u dnu.
 
Misko je napisao(la):
I ja sam gledao i nisam je nasao, izgleda da je ispod haube , tamo gde je motor :D.
Al' si corav. Gledaj iz profila u rebra. :p
 
Gedza je napisao(la):
Al' si corav. Gledaj iz profila u rebra. :p

Ma ja sam pogledao onako na brzinu i ugradio, nije bio na mestu gde je npr. na spireu.
 
Nazad
Vrh Dno