Šta je novo?

Ti4200, Ti4800 versus HIS ATI 9500Pro, Saphire ATI 9500Pro

burnaby

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poruke
127
Poena
630
Razmisljam o kupovini graficke kartice.
Interesuje me koju od pomenutih kartica kupiti. Da li postoje ATI kartice sa VIVO mogucnostima i da li su ATI 9500Pro ili 9700 (no pro) bolja kupovina od Nvidia kartica 4200, 4800?
 
Da ne bih prepricavao idi na:
http://www.xbitlabs.com/
sve je lep objasnjeno.
Ako ti treba podrska za dx9 onda svakako Ati 9x00.
 
Gainward Ti 4200 Vivo i da te ne boli glava :mrgreen:
 
Uzmi Radeon 9500Pro ili Radeon 9700Non pro, ove dvije Nvidia kartice su smijesne u poredjenju sa ovom serijom Ati kartica. Sve drugo bi bilo bacanje para. U ovom slucaju preporucujem 9700Non Pro, instaliraj je i onda zovni ovo ispod tebe i onda se sprdaj :)
 
Ne znam da li mi treba podrska za Dx9. Treba li mi?
Da li je Ati 9700 non pro primetno brzi od 4200, 4800 ili 4400, 4600?
Predlozili ste mi 4200, zasto? Zar nije bolje u tom rangu uzeti 4800 koji je AGP X8 kompatibilan sa VIVO mogucnostima? Uostalom, sta pruzaju kartice sa VIVO mogucnostima u odnosu na kartice sa TVOUT?
 
Ma pusti Sikili-ja.Dosao dzabe do Ti4200 bez vivo.Ako mozes, odes lepo do Simpsona sa racunarom i instaliras Gf 4 ti4x00 a zatim ati 9x00. Vidis u realnom radu i kupis ono sto ti se svidja.Ipak bih se odlucioza dx9 kartice.
 
To ti boro nabacujes posao Simpsonu,
koji je procenat da se i ja usemim. O:) :beat:
 
Sada imam konkretnije pitanje:)
Odlucio sam da kupim ASUS P4P800 (865PE) plocu i INTEL P4 2.4C procesor. Uz plocu i procesor cu kupiti OCZ 2X512 MB rama PREMIER. Razmisljam se izmedju tri graficke kartice: MSI FX5600 (sa VIVO mogucnostima), HIS ATI 9500Pro i HIS ATI 9600Pro (sporija od prethodne ali sa dobrim overklok potencijalima). Naravno, kartice mi trebaju zbog DX9 mogucnosti i zbog mogucnosti igranja novih, zahtevnih igara. Pretpostavljam da je ATI brzi, u ovom slucaju od NVIDIA, medjutim imam JVC CVHS kameru, pa pretpostavljam (gresim li?) da bih mogao kameru spojiti sa MSI VIVO karticom. Konkretno, hocu li biti uskracen za komotno igranje novih igara sa MSI FX5600 grafickom?
 
borab je napisao(la):
Ma pusti Sikili-ja.Dosao dzabe do Ti4200 bez vivo.Ako mozes, odes lepo do Simpsona sa racunarom i instaliras Gf 4 ti4x00 a zatim ati 9x00. Vidis u realnom radu i kupis ono sto ti se svidja.Ipak bih se odlucioza dx9 kartice.

Jeste, prvim avionom iz Vankuvera, pa kod Simpsona:):):)

Pozdrav!
 
pa prijatelju ATI ima mnogo vivo varijanti, od ATI *pro serijala (9000,9100,9200 sa vivom, pa AIW varijante)
mislim koj ce ti moj Dx9 podrska ......... pa jos nema takvih igrica a kada budu ta tvoja kartica kostace 5-6 puta manje pa ti vidi da li si pogresio
ATI ja si mogao da kupis za mnogo manje para, da povezes kameru a i uz nove 3.4 Catalyste da se igras do mile volje i da ti sve to radi kako valja!!!
 
Ne palite čoveka, GF FX 5600 će da odradi posao isto kao i R9600, samo što je za dlaku sporiji, ali zato ima VIVO.
Inače, prednost VIVO kartica je u tome što na njih možeš prikačiti kameru (ili bilo šta slično), dok na standardnu ne možeš (osim preko dodatne karte).
Ali ako si zaista iz Kanade, pa sinko - skokni ipak do ATI sajta i uzmi neli fini BBA All In Wonder. To ti je bar preko puta!
 
burnaby je napisao(la):
Sada imam konkretnije pitanje:)
Odlucio sam da kupim ASUS P4P800 (865PE) plocu i INTEL P4 2.4C procesor. Uz plocu i procesor cu kupiti OCZ 2X512 MB rama PREMIER. Razmisljam se izmedju tri graficke kartice: MSI FX5600 (sa VIVO mogucnostima), HIS ATI 9500Pro i HIS ATI 9600Pro (sporija od prethodne ali sa dobrim overklok potencijalima). Naravno, kartice mi trebaju zbog DX9 mogucnosti i zbog mogucnosti igranja novih, zahtevnih igara. Pretpostavljam da je ATI brzi, u ovom slucaju od NVIDIA, medjutim imam JVC CVHS kameru, pa pretpostavljam (gresim li?) da bih mogao kameru spojiti sa MSI VIVO karticom. Konkretno, hocu li biti uskracen za komotno igranje novih igara sa MSI FX5600 grafickom?
Da covece!! Budi malo patriota i kupuj ATI. Da se kod nas proizvodi neki graficki cip, ne bih se dvouimo sta da uzimam? :mrgreen: ( Mada da sam u mogucnosti, ne bih uzimao yugo)
 
Da znas evo cim EI-Nis pocne da pravi bilo ATI bilo GF ja odmah uzimam 10-ak komada, da pospesim privredu, a i ti bi mogao brale da to uradis, naravno kupuj u Canadi dok se ne sredimo mo ovde pa onda zovi da pitas koj cip da kupis ........... pa EI naravno i micemo ti to poslati i td....
:beat:
 
Ali ako si zaista iz Kanade, pa sinko - skokni ipak do ATI sajta i uzmi neli fini BBA All In Wonder

Jesam iz Kanade, ali ne zadugo type;
ATI AIW kartice, barem ove u Kanadi, koriste NTSC TV signal, pa je prema tome neupotrebljiv u Jugi, gde cu karticu i koristiti.
Zelim graficku da kupim u Kanadi jer su kartice nesto jeftinije. Takodje sam vec napisao sta nameravam da kupim od hardware-a. Cuo sam da se kod vas ne moze jos uvek nabaviti P4 2.4C procesor, a ovde kosta nekih 280 kanadskih dolara.

Zelim da se zahvalim svim ucesnicima diskusije na pomoci oko izbora graficke kartice.
Pozdrav iz Vancouvera.
 
Cim izadjes iz aviona pravac taksi, na Banovo Brdo, i potrazi "Simpson H Global Industries", sekcija "Computer Hardware & Overclocking" :mrgreen:
 
VIVO kartice rade po pravilu i u NTSC i u PAL modu, pa chak i u pseudo PAL (PAL na 60 Hz). Imao sam ATI VIVO i je radilo u svim standardima. Jedino se ne isplati uzeti All In Wonder, poshto TV tuner nije multistandardan.
Prema tome slobodno uzmi ATI VIVO karticu u Kanadi.
Ak' ti ne bude ovde radilo u PAL - imash kupca odmah od mene :D
 
Nazad
Vrh Dno