Šta je novo?

Threads dostupan u Srbiji.

Kojote

Poznat
Učlanjen(a)
17.11.2021
Poruke
30
Poena
35
Moja oprema  
Mobilni telefon
Honor 90
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Aplikacija dostupna u Srbiji.
Jeste li je probali?
 
Malo upozorenje. Threads nalog je vezan za Instagram nalog. Ako hoćete da obrišete Threads nalog, briše se i Instagram. Stari lisac Mark Zuckerberg….
 
Inače, ne vidim je u srpskom App storu.
 
Malo upozorenje. Threads nalog je vezan za Instagram nalog. Ako hoćete da obrišete Threads nalog, briše se i Instagram. Stari lisac Mark Zuckerberg….
To će oni ispraviti.
Što bi gubili i Instagram korisnika, ako se ovaj odluči obrisati Threads.
Restilizovani Instagram, nista specijalno.
Više liči na Twitter.
Inače, ne vidim je u srpskom App storu.
Na androidu ima.
 
To će oni ispraviti.
Što bi gubili i Instagram korisnika, ako se ovaj odluči obrisati Threads.
Greška. Neće ispravljati. Na taj način će držati broj “aktivnih” naloga jer oni korisnici koji shvate da im cela stvar ne odgovara neće gasiti naloge da ne bi gubili i Instagram. Nisu oni od juče.
 
Greška. Neće ispravljati. Na taj način će držati broj “aktivnih” naloga jer oni korisnici koji shvate da im cela stvar ne odgovara neće gasiti naloge da ne bi gubili i Instagram. Nisu oni od juče.
Vidjećemo kako će biti.
Ja lično mislim da hoće, a i ako ostane ovako kako je, nije neki problem odjaviti se iz Threads i obrisati aplikaciju iz telefona.
 
Malo upozorenje. Threads nalog je vezan za Instagram nalog. Ako hoćete da obrišete Threads nalog, briše se i Instagram. Stari lisac Mark Zuckerberg….
napravio sam instagram account ZA threads posto svi mi twitter useri trazimo alternative tako da me instagram deo ne interesuje. ja ne volim da kacim slike sebe na internet svakako, ali volim da shitpostujem

Aplikacija dostupna u Srbiji.
Jeste li je probali?
vrlo slicna twitteru sa lepsim animacijama, to je to u sustini. jedino fali da moze da se postuje preko kompa/webbrowsera i bice bas kao twitter. ne verujem da moze da zameni twitter ali zasad deluje ok
 
napravio sam instagram account ZA threads posto svi mi twitter useri trazimo alternative tako da me instagram deo ne interesuje. ja ne volim da kacim slike sebe na internet svakako, ali volim da shitpostujem
Baš me zanima , zašto vi korisnici Tvitera istome tražite alternativu?
vrlo slicna twitteru sa lepsim animacijama, to je to u sustini. jedino fali da moze da se postuje preko kompa/webbrowsera i bice bas kao twitter. ne verujem da moze da zameni twitter ali zasad deluje ok
 
Baš me zanima , zašto vi korisnici Tvitera istome tražite alternativu?
na twitteru sam od 2013 (ne na trenutnom nalogu ali whatever)

odkad je musk kupuo twitter od jacka ceo servis ode nizbrdo
 
Kakvim to ograničenjima?
Prije Maska je bilo puno više cenzure i blokiranja.



Šta tačno ne valja?
nije rec o cenzuri nego dosta stvari koje su besplatne na svakom ostalom sajtu musk hoce mare za to. da bi mogao da editujes svoj post, na twitteru to zadovoljstvo kosta 8 evra mesecno!
takodje, ako placas tvoj kontent se artificially boostuje i mozes da postujes duze poruke. basically vise nije organski reach nego je "pay2win".
takodje pre par dana free korisnici su mogli da procitaju 600 twitova po DANU, a oni koji placaju 6000. ako znas kako twitter funmcionise, 600 twitova je 5-10 minuta skrollanja max, jer twitter racuna tweet kao pricitan ako se on ucitao na tvom monitoru. takodje se racunaju replies, tvoji licni tweetovi i reklame kao "procitani" tweetovi.

takodje, banovanje racista i homo/transphoba, etc nije cenzura po mom misljenju. musk nikada nije trebao da dozvoli tom sljamu da se vrati na platformu.
da postujes stvari koje je twitter "cenzurisao" pre muska, ovde na forumu, popio bi ban samo takav
 
nije rec o cenzuri nego dosta stvari koje su besplatne na svakom ostalom sajtu musk hoce mare za to. da bi mogao da editujes svoj post, na twitteru to zadovoljstvo kosta 8 evra mesecno!
takodje, ako placas tvoj kontent se artificially boostuje i mozes da postujes duze poruke. basically vise nije organski reach nego je "pay2win".
takodje pre par dana free korisnici su mogli da procitaju 600 twitova po DANU, a oni koji placaju 6000. ako znas kako twitter funmcionise, 600 twitova je 5-10 minuta skrollanja max, jer twitter racuna tweet kao pricitan ako se on ucitao na tvom monitoru. takodje se racunaju replies, tvoji licni tweetovi i reklame kao "procitani" tweetovi.

takodje, banovanje racista i homo/transphoba, etc nije cenzura po mom misljenju. musk nikada nije trebao da dozvoli tom sljamu da se vrati na platformu.
da postujes stvari koje je twitter "cenzurisao" pre muska, ovde na forumu, popio bi ban samo takav
Oni su banovali Trampa prije Maska, to znači da nema dalje. Što se tiče reach to je po meni skroz nebitno kao i da edituješ tvit. Realno se može bez toga. Ograničenje od 600 tvitova na dan, zar ti ne vrijedi samo za nove korisnike?
 
Dodao bih i kre*enizam sa verifikovanim profilima, gde ko plati dobija bedž, pa su tako masovno bili počeli da prave fejk zvanične profile.

Bukvalno je ceo Twitter postao scam.
 
Meni se ne sviđa što je sistem praćenja i pratioca odvojen u odnosu na Instagram, tako da ne mogu da širim interakciju na profil. Možda će zaživeti, nije isključivo.
Dodao bih i kre*enizam sa verifikovanim profilima, gde ko plati dobija bedž, pa su tako masovno bili počeli da prave fejk zvanične profile.

Bukvalno je ceo Twitter postao scam.
Neće ni Instagram biti izuzetak, tj. uveli su Meta Verified, samo što se čeka da ga puste i kod nas.
IMG_20230707_084404.jpg
 
Dodao bih i kre*enizam sa verifikovanim profilima, gde ko plati dobija bedž, pa su tako masovno bili počeli da prave fejk zvanične profile.

Bukvalno je ceo Twitter postao scam.
To jeste bezveze da svako može verifikovati profil ko naravno plati a nije poznata osoba niti je iko zna.
Meni se ne sviđa što je sistem praćenja i pratioca odvojen u odnosu na Instagram, tako da ne mogu da širim interakciju na profil. Možda će zaživeti, nije isključivo.

Neće ni Instagram biti izuzetak, tj. uveli su Meta Verified, samo što se čeka da ga puste i kod nas.
Pogledajte prilog 395739
Ma hoće.
Nikad niko običan ma koliko da plati neće moći dobiti plavu kvačicu.
 
takodje, banovanje racista i homo/transphoba, etc nije cenzura po mom misljenju. musk nikada nije trebao da dozvoli tom sljamu da se vrati na platformu.
Woke internet "sudije" nisu relevantne. Samo pravosnažna sudska odluka kojiom je utvrđeno nedvosmisleno pozivanje na rasnu, versku i svaku drugu mržnju (sa elementima nasilja) može biti osnov da se nekom zabrani pravo da javno govori i to samo ograničeno vreme. Cini mi se da si potpuno neupucen u teorijski koncept i prakticnu implementaciju osnovnih ljudskih prava i sloboda, kao i drustvene i istorijske domete. Slobofa govora je svetinja. Sloboda pozivanja na nasilje nije! Medjutim svet je otišao dodjavola i sad ako ti neko lupi neku etiketu na društvenim mrežama, moš se hebati. Autocenzura kao posledica takvog nametnutog lradikalno-levog ideološkog miljea zaista vodi u 1984.
Rako bih da nikada nisi živeo u državi u kojoj nije postojala sloboda govora, objavljivanja i javnog nastupa i da nisi svestan značaja ovih sloboda.

“Ja se ne slažem niti s jednom rečju koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Volter


on topic - Threads = flop! :)
 
pxu0LXE.jpg
 
Woke internet "sudije" nisu relevantne. Samo pravosnažna sudska odluka kojiom je utvrđeno nedvosmisleno pozivanje na rasnu, versku i svaku drugu mržnju (sa elementima nasilja) može biti osnov da se nekom zabrani pravo da javno govori i to samo ograničeno vreme. Cini mi se da si potpuno neupucen u teorijski koncept i prakticnu implementaciju osnovnih ljudskih prava i sloboda, kao i drustvene i istorijske domete. Slobofa govora je svetinja. Sloboda pozivanja na nasilje nije! Medjutim svet je otišao dodjavola i sad ako ti neko lupi neku etiketu na društvenim mrežama, moš se hebati. Autocenzura kao posledica takvog nametnutog lradikalno-levog ideološkog miljea zaista vodi u 1984.
Rako bih da nikada nisi živeo u državi u kojoj nije postojala sloboda govora, objavljivanja i javnog nastupa i da nisi svestan značaja ovih sloboda.

“Ja se ne slažem niti s jednom rečju koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Volter


on topic - Threads = flop! :)
big offtopic- vidiš, tu se slažem, većinski. svako ima pravo mišljenja. ja nisam "woke" ali jesam levog političkog opredeljenja. što jeste donekle slično— ali ajde. sloboda govora jeste bitna, sve dok nekome ne ugrožavaš život. hate speech is not free speech, po mom mišljenju. naravno, ti imaš pravo da se sa time ne slažeš ili slažeš. ja sam samo rekao razloge zašto ja ne volim promene koje je musk uveo. Ja ne radim nikakvu autocenzuru, samo sam mišljenja drugačijeg od većine sa naših prostora. nisam ni ja za nikakvu cenzuru ali ako STVARNO jesi neko ko istinski mrzi druge rase, nacije, vere, seksualna i rodna opredeljenja, po mom mišljenju ne bi trebalo da imaš pravo da tu mržnju iskažeš. pre svega, svi smo mi ljudi, stoga sama mržnja i njen srž je beskoristan. za sve ostalo, sem mržnje ja verujem u ono "let's agree to disagree"
 
Od retkih dobrih stvari, koje su razotkrila dešavanja u poslednjih nekoliko godina (uz veliku ''pomoć'' društvenih mreža) je činjenica da su ekstremna woke levica i ekstremna naci desnica ''ruku pod ruku'', kao i da su forsirana uglavnom od istih (političko-korporativnih) centara moći. Inače, nisam koristio ni ''stari-cenzurisani'' tw, neću ni ovaj ''Maskov'', ni Cukerbergov, što manje gubljenja vremena po društvenim mrežama, to bolje.
 
Nisam koristio Twitter, neću ni Threads.
Inače od Cukerberga imam instaliran Facebook ali nikada ništa nisam okačio tamo.
Jedino od tih stvari trošim onaj najlevičarskiji, Reddit, ali ne zbog toga nego što je jedina platforma gde može nešto korisno da se pronađe.

Facebook - Tumblr - Twitter - Instagram - Snapchat - Vine - Twitch - Tiktok služe isključivo zadovoljenju ljudske sujete. Ne trošim ništa od toga.
Bulletin Boards - Google - Youtube - Wikipedia - Digg - Reddit - tu zapravo čovek može nešto korisno i da nauči. Sve ovo trošim, trošio sam i trošiću.
 
Nisam koristio Twitter, neću ni Threads.
Inače od Cukerberga imam instaliran Facebook ali nikada ništa nisam okačio tamo.
Jedino od tih stvari trošim onaj najlevičarskiji, Reddit, ali ne zbog toga nego što je jedina platforma gde može nešto korisno da se pronađe.

Facebook - Tumblr - Twitter - Instagram - Snapchat - Vine - Twitch - Tiktok služe isključivo zadovoljenju ljudske sujete. Ne trošim ništa od toga.
Bulletin Boards - Google - Youtube - Wikipedia - Digg - Reddit - tu zapravo čovek može nešto korisno i da nauči. Sve ovo trošim, trošio sam i trošiću.
I to što koristiš je u potpunosti isto kao ono što ne koristiš. Napravljeni su sa istim ciljem da zarade na korisnicima.
 
To jeste bezveze da svako može verifikovati profil ko naravno plati a nije poznata osoba niti je iko zna. Nikad niko običan ma koliko da plati neće moći dobiti plavu kvačicu.
Upravo je i takav koncept Meta verified. Na instagramu imam više od 1000 pratioca koliki je i minimum, preko 4000 na twitteru, 35000 na TikTok-u, što me kvalifikuje za takvu verifikaciju i bio bih im dobar sve dok plaćam, a kao „notable" ne ispunjavam kriterijume.
 
I to što koristiš je u potpunosti isto kao ono što ne koristiš. Napravljeni su sa istim ciljem da zarade na korisnicima.

Uh. Ne bih te platforme stavljao u isti kos. Twitter je po mom misljenju najtoksicnija drustvena mreza (nikada ga nisam aktivno koristio), Instagram mi se u samom startu svidjao a sada se svodi samo i iskljucivo na reklame (sve manje vremena provodim na njemu), Facebook mi deluje prevazidjeno (nikada nisam ima nalog), Tiktok, Snapchat i ostalo nikada nisam imao prilike da koristim, ali cisto sumnjam da mozes da vidis neki preterano pametan sadrzaj tamo.

YT, Wiki, Reddit, forumi i Google su ipak nesto drugaciji sto se tice sadrzaja, mada se slazem sa tobom da svi oni prevashodno sluze sa ciljem da zarade na korisnicima (kao i manje vise sve ostalo na ovom svetu). Na kraju, treba sto manje koristiti bilo sta od navedenog (ukljucujuci i ovaj forum :)), zdravije je.
 
Meni izbaci error kada na adroidu probam da se registrujem preko mail adrese , gmail .
 
Nazad
Vrh Dno