Šta je novo?

Hardver CPU kuler za Thermaltake H330

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

tnikolaj

Zapažen
Učlanjen(a)
23.05.2022
Poruke
25
Poena
15
Imam ThermalTake H330 kućište, pa želim sa AMD stock kulera da pređem na neko vazdušno hlađenje. Razmišljao sam o Noctua NH U12S kuleru ali jedini problem mi pravi to što ne znam da li će stati u kućište. Znam saml da H330 prima do 150mm.
 
Pa imaš dimenzije za svaki kuler, evo ti za taj Noctua -
1653284250449.png

 
Pa imaš dimenzije za svaki kuler, evo ti za taj Noctua -
Pogledajte prilog 345239

Hvala, koliko vidim kuler je 158mm a kuciste prima do 150mm e sad meni nije jasno kako je Streberima stalohladjenje u kuciste?
Evo link da pogledate:
 
jeftinije kulere koji ce mi biti biti slicni kao i stock.
Stock se menja zbog buke najvise
Planirao sam da izdvojim do 10-15 hiljada
To je validno za drugi neki procesor u buducnosti koji kupis. Za 3600 ne toliko. Sa ove strane puta svile jedino sto je <150mm, vazdusno i top high-end je Noctua NH-D12L. Vrebaj kad stigne u domacu prodavnicu sto se bavi Noctua proizvodima.

Sa one strane puta svile ima jos Silver Soul 135 preko kineza (aliexpress, taobao/JD preko spediterska agencije superbuy). S tim sto je Thermalright Silver Soul 135 odlican fenomenalan heatsink, al ventilator ne bas toliko, pa ne bi bilo lose i njega da zamenis sa nekim boljim. Ironicno pun pogodak bi bio NF-A12x25R sto dolazi uz Noctu-u 🤣

dok kod Noctua NH-D12L to je drugi najbolji ventilator na svetu trenutno i kuler dizajniran da dodavanje ventilatora ima jos manje efekta nego obicno, i ako uzmes Noctu-u to je top vec u startu.
 
Poslednja izmena:
Stock se menja zbog buke najvise

To je validno za drugi neki procesor u buducnosti koji kupis. Za 3600 ne toliko. Sa ove strane puta svile jedino sto je <150mm, vazdusno i top high-end je Noctua NH-D12L. Vrebaj kad stigne u domacu prodavnicu sto se bavi Noctua proizvodima.

Sa one strane puta svile ima jos Silver Soul 135 preko kineza (aliexpress, taobao/JD preko spediterska agencije superbuy). S tim sto je Thermalright Silver Soul 135 odlican fenomenalan heatsink, al ventilator ne bas toliko, pa ne bi bilo lose i njega da zamenis sa nekim boljim. Ironicno pun pogodak bi bio NF-A12x25R sto dolazi uz Noctu-u 🤣

dok kod Noctua NH-D12L to je drugi najbolji ventilator na svetu trenutno i kuler dizajniran da dodavanje ventilatora ima jos manje efekta nego obicno, i ako uzmes Noctu-u to je top vec u startu.
trazio sam neke Noctua kulere, sta mislite o Noctua NH-U9S ? Posto vidim da ima ad se kupi sa jednim ventilatorom, da li mozda znate gde moze da se kupi ventilator?
trazio sam neke Noctua kulere, sta mislite o Noctua NH-U9S ? Posto vidim da ima ad se kupi sa jednim ventilatorom, da li mozda znate gde moze da se kupi ventilator?
Nasao sam Noctua NF-A9
 
Ja bi prvo izmerio. Ako ne može uzeo bi npr. Arctic Freezer 34 eSport DUO ili Noctua NH U12S, i neko malo šire kućište, sve u okviru budžeta, i ne bi gledao recenzije gde stave kuler od 158, a kažu da je max 150.
 
Da, za 15000 može da uzme šire (i bolje) kućište i Arctic, recimo...
Mada, nema potrebe...što reče čovek, LC staje u to, jeftin je i za R3600 je sasvim dovoljan.
 
imas i ovo

 
@tnikolaj Thermalright Silver Soul 135 sa JD.com + superbuy spediterska sluzba


https://www.mailboxde.com/ +


https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noctua/nh-d12l-p794155527/ + cimanje ljudi na KP

cekanje ~40-tak dana (+- mesec) da Stigne na Iponcomp

cekanje ~70-tak dana (+- mesec) da Stigne u domacu firmu

ili vodeno
 
Poslednja izmena:
Niste me razumeli ja Thermaltake H330 kuciste vec imam, ne treba da ga kupim. Odvojio sam 15-tak hiljada samo za hladjenje.
Neki preglog za vodeno hladjenje?
corsair icue h100i pro recimo (120eur) 240mm aio
 
Na osnovu čega ste to zaključili?
Hoćemo da kažemo da su 15000 i vodeno hlađenje overkill za Ryzen 3600 jer je gorepomenuti LC Power dovoljan, jeftin i staje u to kućište.

E sad, ako planiraš da u skorijoj budućnosti staviš jači i vreliji procesor, ok, potroši koju desetinu evra više. Ali problem je opet kućište i visina kulera, dobrih kulera koji bi stali ima malo i teže ih je naći. A i samo kućište nema neki protok vazduha...

Zbog toga mi je palo na pamet da bi mogao da zameniš kućište nekim sa više mesta i boljim provetravanjem i uzmeš kuler pride, pošto si već spreman da izdvojiš 15k.

Dakle, solucije su ti:
1. Uzmeš neki pristupačni kuler koji staje u H330 i uštekaš ostatak kinte
2. Uzmeš odmah bolji i skuplji kuler koji staje u H330 uz cimanje oko nabavke
3. Promeniš kućište i uzmeš neki kuler (tu mnogo zavisi od kućišta i tržišta)
4. Uzmeš neko vodeno koje bi stalo u H330, nek ide život (ne znam kakva je kompatibilnost)

Valjda sam ti pojasnio...
 
Nazad
Vrh Dno