Šta je novo?

Thecus NAS

gpetar

Cenjen
Učlanjen(a)
19.01.2011
Poruke
184
Poena
169
Dobro vece. Po prvi put se susrececem sa NASom i u pitanju je Thecus N4350.
Problem koji ne mogu da resim i pored citanja sveta online i implemnentacije istih je taj sto kada odem na \\172.16.67.1 ne dobija se nista. Samo sledeca poruka. To je adresa na kojoj treba da se pojave folderi koje bi naknadno mapirao,ali ne dobijam nista. Hvala

Screenshot-1.png


To
 
Da li si siguran da je to IP adresa koju je NAS dobio?
 
To je jedina IP adresa iz njihovoh instruction manuala koja sluzi da se inicijalno pozove kako mi se mapirao zeljeni folder.
 
To je jedina IP adresa iz njihovoh instruction manuala koja sluzi da se inicijalno pozove kako mi se mapirao zeljeni folder.
A adresa računara sa kog pokušavaš da priđeš NAS-u je iz kog opsega? Probaj da pinguješ NAS.
 
Ne piše @gpetar da li je nas u istoj mreži kao i njegov računar (verovatno da jeste). Ako jeste, uloguj se u ruter, i vidi koju je adresu dodelio NAS-u, moguće da je adresa skroz druga od te koju imaš na nasu ispisanu. Kod nas će češće opsezi biti 192.168..
 
Pozdrav,

za slučaj da još uvek nisi rešio problem. Vrlo moguće da uređaj podržava samo SMB 1.0 protokol, koji Windows 10 ne podržava podrazumevano. Te je protokol potrebno dodatno instalirati kroz Add Windows Features.
 
Pozdrav,

za slučaj da još uvek nisi rešio problem. Vrlo moguće da uređaj podržava samo SMB 1.0 protokol, koji Windows 10 ne podržava podrazumevano. Te je protokol potrebno dodatno instalirati kroz Add Windows Features.
Nije problem u tome, već u ovom:

"Access your NAS from Windows
The quick way to access your Thecus IP storage from Windows is if the NAS IP is at 172.16.67.1, to access the NAS share folder, input \\172.16.67.1 from file
explore."

If the NAS IP is... Traži ga na adresi na kojoj NAS nije.
 
Dobro vece. Po prvi put se susrececem sa NASom i u pitanju je Thecus N4350.
Problem koji ne mogu da resim i pored citanja sveta online i implemnentacije istih je taj sto kada odem na \\172.16.67.1 ne dobija se nista. Samo sledeca poruka. To je adresa na kojoj treba da se pojave folderi koje bi naknadno mapirao,ali ne dobijam nista. Hvala

Screenshot-1.png


To
Ako ti je već NAS priključen na lokalnu mrežu, najbolje instaliraj ovaj utility sa njihovog sajta i prati uputstvo.

 
Hvala na odgovorima. Problem je resen ali ne znam kako, drugar je resio. Na prvom mestu odgovorili su iz thecusa da se drzi SMB 2.0 sto je vec bilo ukljuceno. Ako sam dobro razumeo, to je neka budzevina i nije pravi 2.0. U slucaju da neko ubudce naidje na isti problem,nema posalje poruku pa cu mu reci sta je tacno uradjeno.


Problem koji je ostao je taj da mapirani drajve nije dostupan automatski po podizanju sistema nego morate rucno da ga posetite sto je bezveze.
 
Nazad
Vrh Dno