Šta je novo?

The controversial Google Print project has now gone live

ivanbo2003

Slavan
Učlanjen(a)
18.07.2005
Poruke
2,295
Poena
380
LOL Gogle print usao u live fazu,znaci skeniraju uveliko sve zivo sto je odstampano i bacaju na net da se slobodno gleda...Knjige,stripovi,cuda...
http://arstechnica.com/news.ars/post/20051103-5520.html
Izdavaci su poludeli :d ,svi bi da tuze Google!
Za nas u Serbiji lepa vest :)
 
Chujem da se i Microsoft pridruzio slicnom projektu ali ce oni prvo skenirati one bez ogranicenja autorskih prava.
 
koliko mene secanje sluzi servis je vec duze vreme ziv... ali se iz vecine knjiga dobija samo par strana i referenca gde da se kupi..
 
Pored Google print, pocinje jos jedan servis za citanje knjiga: www.openlibrary.org .Ovaj servis podrzava, pored ostalih, i Microsoft Network (MSN). Dato je samo par knjiga kao primjer kako ce servis izgledati, ali meni je mnogo bolji od googla, samim tim sto su ovdje kompletne knjige a ne samo isjecci.
 
Google rules! Vec sam nasao nesto o Hari Poteru :D

EDIT: Jao pa ovo nije normalno - Photoshop, Corel, LOTR, ma ima sve zivo :banana:
 
Poslednja izmena:
Dzaba sto ima sve, kad ni za jednu knjigu nemozes vidjeti vise od par strana (tj. za one koje su pod copyright-om, a to su sve ove nove).
 
I da se ljudi ne bi vise palili na ovaj google servis, evo sta oni sami kazu o ovom servisu (iz njihovog F.A.Q.):

"
I really need to see more of this book. What can I do?

Google Print helps you discover books, not read them online. To read the whole book, we encourage you to use the "Buy this book" link to purchase it online or the "Find this in a library" link to look for a local library that has it.
"

ili sto bi prevedeno otprilike bilo - Google Print vam pomaze da otkrijete knjige, a ne da ih citate online. Da bi citali celu knjigu, mi vas podsticemo da koristite link "Buy this book" da bi je kupili.....

Mnogo bolji servis (prema meni) ce biti onaj na adresi www.openlibrary.org gde se mogu citati cijele knjige. Jeste da je ovaj servis tek u ranoj pocetnoj fazi ali pored ostalih koji ce skenirati i tu postavljati knjige, samo je microsoft najavio da ce skenirati i postaviti preko 150.000 knjiga do kraja 2006 god.

Ovo na googlu je (kao sto i oni sami kazu) samo servis za pretrazivanje knjiga i nista vise, tako da se ljudi nepale bezveze (npr. ne moram vise ici u biblioteku, sve mogu naci na googlu, itd).
 
Mene polako pocinje da zamara to rastracavanje Googla svuda... Bacili su se na suvise stvari, ne znam kako ce uspeti sve to da postignu i odrze na nekom nivou.
 
Nazad
Vrh Dno