Šta je novo?

TFT - resolution no suported

skroller

Čuven
Učlanjen(a)
20.03.2002
Poruke
149
Poena
619
resolution no suported, please use 1280x1024@60Hz

Kad upalim komp pojavi mi se ova poruka na ekranu i stoji tako sve dok se ne podigne win i "ucita" rezoluciju 1280x1024 koju koristim. E sad meni je palo na pamet da monitor ne podrzava rezoluciju 640x480 (sto bi bila totalna glupost), ali u dokumentaciji vidim pise da podrzava. U windows-u kod odabira rezolucije najmanja ponudjena je 800x600.
Problem je veliki jer niti mogu da udjem u bios, niti u safe mode ako nesto krene po zlu, niti u DOS.
Jel se jos nekom ovako nesto desava i ima li resenje problemu
Monitor je TFT Philips 170v
 
Poslednja izmena:
Jesi li siguran da ti ne podrzava? Idi u Display Properties > Settings > Advanced > Adapter > List All Modes... i tu izaberi 640x480, pa probaj.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Isti problem ima i moj drug kod 713N.
Nesto su cackali rezoluciju u Win., tako da sad ne mogu nista raditi jer izbaci ovu poruku.
Ono sto sam uspeo da mu uradim je da sam izvukao napajanje od TFT monitora pa opet vratio, mogu lepo da udjem i u BIOS ali kada dodje do ucitavanja XP-a, opet izbaci ovu poruku.
U svakom slucaju interesuje me da li je neko imao i resio ovaj interesantan problem.
 
Jesi li siguran da ti ne podrzava? Idi u Display Properties > Settings > Advanced > Adapter > List All Modes... i tu izaberi 640x480, pa probaj.

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Ipak podrzava, ali mi ipak nije jasno zasto ne pokazuje sliku pri bootovanju.

Otkrio sam u cemu je problem, naime na graficku karticu je bio prikljucen i tv na tv izlazu, pa se pri bootovanju slika do ulaska u win prikazuje na tv-u?! Kad iskljucim kabal za tv, sve je ok.
Eto mozda neko nekad ima slican problem pa da ne lupa glavu kao ja.
 
Poslednja izmena od urednika:
jel to ati?
sad sam se setio da sam imao u dlaku isti problem sa jednim atijem... stim da je tv u drugoj sobi, pa je bilo bas veselo terati ga da prikaze sliku na monitoru :wall:
 
Verovatno onda prikazuje na oba displeja, a da bi se prilagodio TV-u spusti refresh na 50Hz što TFT-u ne odgovara.
 
Poslednja izmena:
U ovom mom slucaju nije izgleda do toga.
Epilog: monitor otisao u Bg na popravku.
 
Nazad
Vrh Dno