Šta je novo?

Tesla L7 3G

ako vam se desi ono ko sto sam stavio odnesite u servis i za par dana ce vam staviti novi ekran i sve radi ok danas sam ga podigao iz servisa sve radi ok
pozdrav
 
Пошто га већ дуже користим по мени највећа мана је батерија али колико пара...
 
Maler. Klincu je ispao tablet (i to cudno nekako, jel ga bas cuva) i prso je izgleda touch. Ekran je super, nema nista na njemu i sve normalno radi. Ali ima je izgleda otisao touch jer desno od te "pukotine" sam touch ne reaguje. Levo od pukotine radi normalno. Tablet radi kako treba i na ekranu uopste nema trunke ostecenja. Evo i slika, pretpostavljam da se ovde menja samo touch a ne i LCD? Vidim da je cena od 25 do 28 eur sa zamenom, nesto mi to puno samo za touch, u ovom rangu kvaliteta. Ili se varam?


NBg2qrf.jpg


fZWKFBN.jpg
 
Poslednja izmena:
ja sam uzeo sa tastaturom koja se kaci na otg 1700 je bese bila u radnji nesecam se cifre tacno samo sa njom izgleda ko mali laptop pa je jos to dobar fazon
pozdrav
 
Baterija traje 2 sata. I to bez igrice. 3g i surf. Jel to ok ili je normalno ;-) . U antutu skor 19000. Uzet preko mts na djacki paket.
 
I jos jedno pitanje da li je moguce da android 5.1.1 koji je sada 32bitni predje u 64bitni. Kako je moguce?
 
Moja verzija softvera. Kod vas je li ista?
 

Prilozi

  • PhotoChooser-2bd1cbd8-fec8-4b22-b906-001b373bf950.jpg
    PhotoChooser-2bd1cbd8-fec8-4b22-b906-001b373bf950.jpg
    943.7 KB · Pregleda: 144
ista je verzija i kod mene
pozdrav
 
Razmišljam se i ja da uzmem ovaj đački paket. Kada se prekorači 5gb šta se desi? Jel' bolji ovaj tablet od recimo Asus fonepad?
 
Ако не узмеш неки додатак, смањује се брзина.
Kada iskoristite GB u okviru mesečne naknade, imate mogućnost da do kraja meseca besplatno koristite internet, sa smanjenom brzinom protoka - do 64/32 Kb/s.
 
ako neko ima problem da mu se ugasi i da ne reaguje uopste par puta na punjac kaciti uredjaj dok ne pokaze da je baterija puna ako je punjen i onda ga ukljuciti tako se resava problem ovo do cega se desava ne znam ali meni je od skoro poceo ovako da zeza
pozdrav
 
Zbog ovoga sto pise iznad (ugasio se i ne reaguje), svoj krs sam nosio u mts, zamenili plocu i promenili software... Sada kao radi - cuce se dokle

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi treba mi mala pomoc.Moja keva produzuje neki paket u Mts u iz njega dobija tablet.E sad posto se ja bas u to ne razumem ako bi mi neko rekao sta je bolje da uzmem.U ponudi ima Tesla L7 Quad Lite,Lenovo TAB 2 A7-10 Adam,Huawei MediaPad T1 7.0 .
 
Moji utisci sa ovim tabletom su uzasavajuci!Zalosno je sto jedna nasa firma zloupotrebljava ime Tesla sa ovakvim krsevima.Tablet je djubre baterija traje mozda dva sata samo surfa,zvucnik uzasan baguje spor katastrofa!On je toliko jadno sklepan sa ostrim ivicama u jednom delu mi se cini ko da ce displej da otpadne.Ovaj tablet ne vredi nista ja sam ga stavio u oglase ovde sad cu da ugasim oglas da ne z... nekoga.
Danima mi je stajao zapakovan posto niko nije hteo da ga kupi(sreca)zanimalo me kako radi koristio sam ga dva dana strasno....Zaobici u sto sirem luku!
 
Ne znam kakav primerak imas ali moj radi glatko i tecno i nema tih problema. Radi brzinom nekog solidnijeg quad core telefona sa jacim MTK cipsetom. Izrada je bas losa, ekran je onako, ali mi baterija bez problema izdrzi tri i po sata konstantnog igranja ili gledanja filmova. Na surfovanju dosta vise. Naprimer u normalnoj upotrebi baterija izgura bar 10 sati bez problema ako se ne ganjaju igrice. Nijednom mi nije zabagovao, ume na tezim igricama malo da se priceka na ucitavanje ali nisam primetio nikakvo kocenje... naprotiv solidno glatko radi. Takodje jedna od mana (ili ne, kako kome) je sto ne moze da se instalira FB aplikacija.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Moji utisci sa ovim tabletom su uzasavajuci!Zalosno je sto jedna nasa firma zloupotrebljava ime Tesla sa ovakvim krsevima.Tablet je djubre baterija traje mozda dva sata samo surfa,zvucnik uzasan baguje spor katastrofa!On je toliko jadno sklepan sa ostrim ivicama u jednom delu mi se cini ko da ce displej da otpadne.Ovaj tablet ne vredi nista ja sam ga stavio u oglase ovde sad cu da ugasim oglas da ne z... nekoga.
Danima mi je stajao zapakovan posto niko nije hteo da ga kupi(sreca)zanimalo me kako radi koristio sam ga dva dana strasno....Zaobici u sto sirem luku!

Kako si ga polomio? :D
Ja ovde došao pošto sam ti video oglas.

Sent from mTalk
 
Ne znam kakav primerak imas ali moj radi glatko i tecno i nema tih problema. Radi brzinom nekog solidnijeg quad core telefona sa jacim MTK cipsetom. Izrada je bas losa, ekran je onako, ali mi baterija bez problema izdrzi tri i po sata konstantnog igranja ili gledanja filmova. Na surfovanju dosta vise. Naprimer u normalnoj upotrebi baterija izgura bar 10 sati bez problema ako se ne ganjaju igrice. Nijednom mi nije zabagovao, ume na tezim igricama malo da se priceka na ucitavanje ali nisam primetio nikakvo kocenje... naprotiv solidno glatko radi. Takodje jedna od mana (ili ne, kako kome) je sto ne moze da se instalira FB aplikacija.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Verovatno drugi tablet neki nisi ni probao kako on radi ne vredi ni paru bolje su radili neki goclever tableti sa 512 ram-a od pre neku godinu.Salim se nisam ga polomio stoji bez veze nemam ideju sta bi sa njim :( A oglas sam zatvorio kao sto sam i rekao.Prodaju se jos i u bivsin republikama pa bas nas bruka comtrade.Nalepili na nekog krs kineza ime Tesla :(
 
Verovatno drugi tablet neki nisi ni probao kako on radi ne vredi ni paru bolje su radili neki goclever tableti sa 512 ram-a od pre neku godinu.Salim se nisam ga polomio stoji bez veze nemam ideju sta bi sa njim :( A oglas sam zatvorio kao sto sam i rekao.Prodaju se jos i u bivsin republikama pa bas nas bruka comtrade.Nalepili na nekog krs kineza ime Tesla :(

ja sam izgleda jedini kome je tablet kako tako radio dok mi je bio na testu, ali sam i sam primetio nekoliko problema na koje sam skrenuo paznju kada sam ga vratio sa testa

stvarno steta, mogao je da bude jako fin i interesantan uredjaj

ta intel sofija platforma ne moze da prismrdi onim starijim z3 procesorima

tesla l7 quad iz istog cenovnog ranga sa z3 mi je tada kada sam ga testirao samleo sve zahtevne igre i ako je obican budzetski tablet od 90e, dok se ovaj gusio

a navodno bi sofia platforma trebalo da bude bolja i efikasnija
 
Verovatno drugi tablet neki nisi ni probao kako on radi ne vredi ni paru bolje su radili neki goclever tableti sa 512 ram-a od pre neku godinu.Salim se nisam ga polomio stoji bez veze nemam ideju sta bi sa njim :( A oglas sam zatvorio kao sto sam i rekao.Prodaju se jos i u bivsin republikama pa bas nas bruka comtrade.Nalepili na nekog krs kineza ime Tesla :(
Probao sam mnogo tableta. Oni Lenovo tableti slicnih specifikacija rade cak i losije. Goclever sam probao dual core sa giga ram I radi pet puta sporije od ove Tesle. A od tableta sam koristio Samsunge, iPadove, Sony... ovaj Tesla jeste bas lose izrade, ali meni radi sasvim kako treba, fluidno i komotno. Nemam potrebe da lazem, tako je kako je. Uostalom primetili smo da tesla s tabletima ima milion varijacija na jednom modelu.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Ajd da pitam ovde, kako radi Skype na ovom modelu? Treba mi za stariju osobu samo za Skype a na net bi isao preko Wifi, da li je ovaj model ok za navedeno?
Radi sasvim dobro, bez kocenja i brzo se ucitava. Ocekuj losiju prednju (vga) kameru i slab zvuk na zvucniku.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Pronašao sam rešenje za instalaciju Facebook aplikacije na ovom tabletu. U podešavanjima stavite da je jezik English United States. I to je to. FB posle namestite na jezik koji vam odgovara.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje. Keva je uzela ovaj tablet preko mts-a pre par meseci, i on je stojao tu, nije nesto specijalno ni koriscen. I uzeo ga ja pre neki dan, prvo sto sam provalio da je mnogo spor, zabada dosta oko aplikacija, hoce da i da gasi aplikacije kad tad, i kad surfujem netom baterija mi traje sat vremena maks, i to ako se bas pomuci izgura na sat vremena. Vratio sam ga na fabricka i sve obrisao, ali ista situacija. Je l je to normalno u vezi ovog tableta ili da ga nosim na servis?
 
steta sto si sad primetio, trebalo je da trazis novac nazad

izgleda da je onaj primerak sto je bio kod mene na testu bio jedini koji je koliko toliko dobar, a i za njega se videlo na klipovima da seckaju razne stvari

nisam cuo ni jedan pozitivan komentar za druge primerke
 
Moj primerak radi bez kocenja, radi bas korektno i fluidno. Kacio sam klipove i ja. Malo je sporiji kod ucitavanja programa u odnosu na jace quad core procesore ali to je vise do optimizacije memorije. Baterija traje, za surf i net, ako se koristi bez gasenja ekrana tri sata i vise. Klinac kad igra igrice oko tri sata sigurno od 100 do nekih 15 posto padne. Nisam primetio da jede bateriju pri obicnom surfu. U normalnoj upotrebi, malo net, malo HBO GO ili D3GO. youtube i slicno, ceo dan izgura. Pretpostavljam da sam ubo dobar primerak. Ako neko ne veruje mogu da snimim, nije frka, ali kacio sam vec na pocetku.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Da se i ja malo uključim u ovu temu :)
Imam tablet nešto više od godinu dana, ovo mi je drugi po redu. Prvi sam raklamirao 4 puta zbog istog razloga - zabode, ugasi se i nema načia da se upali. Odnesem ga u MTS, oni pošalju na servis, tamo upišu novi softver i vrate mi tablet. Tako 3 puta, četvrti put su mi dali novi tablet. E sad, kod novog tableta mi stoji da imam RAM memorije ukupno 930 mb. Procesor prema svim "hardware info" aplikacijama radi u opsegu od nekih 300 do 1000 mhz, gde je još 200 mhz :mad:

Kod mene je kao i kod ostalih katastrofa situacija, koči, baguje, ekran odvratan, moram da ga držim pod odredjenim uglom da bi vidljivost bila dobra. Takodje dešava se da uopšte neće da udje u aplikacije a na njemu imam instalirano par aplikacija za novine i COC.

Kakva je situacija kod vas što se tiče RAM-a i brzine rada procesora?
 
Poslednja izmena:
i ovaj sto je bio kod mene na testu je bio izmedju 300-1100 mhz, doduse nije bagovao posto sam ga imao kratko

ocigledno svi krenu da baguju posle nekoliko dana... stvarno mi je zao sto to niste mogli da vidite na snimcima, ali nije ni stiglo da mi se desi za to kratko vreme

mada ste ipak mogli da vidite da nije nesto brz
 
Sada primetih da M8 3g i L7 3g imaju isti prpcesom, a M8 na njihovom sajtu reklamiraju kao 1.0ghz qc procesor dok je l7 1.2..

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno