Šta je novo?

Termalne podloge (Thermal pad)

cyBerManIA

Poštovan
Učlanjen(a)
26.10.2015
Poruke
599
Poena
70
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Istekla mi garancija na lapu ( Y50 - iz profila conf) pre par nedelja i resih da ga ocistim i zamenim pastu.

Skroz sam zaboravio na one termalne silikonske podloge ( thermal pad) i nisam kupio ni jednu, a za maler na lapu ih ima 7.
Par njih su debljine 1mm, par njih 1.7 (pretpostavljam inicijalnih 2mm).
Na mestima gde je 1mm, taman naleze, gde su 2mm, upalo za ~0.3mm.

Dal' je OK da svuda stavim 2mm, da svuda lepo nalegne i ne brinem?

Jedine koje sam nasao na sajtovima su neke Halnzye HY100. Kako nema drugih proizvodjaca kod nas?!
Iskreno, ne znam ni kako da ih trazim: termalna podloga, traka, guma, silikon, wut? :D

Tnx

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ako ih nisi poderao, samo ih vrati nazad. Dobre su one jos uvek. Trazi na kp termalni pad.
 
Dva komada su pola na ploci, pola na hladnjaku. :D

Idem da potrazim po prodavnicama. KP i dostave su mi last hope. :)
Hvala

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Neverovatno koliko ni jedna od poznatijih prodavnica nema u prodaji ove padove.
Nasao u MG poslednji komad 6W/(m·K) 2mm thickness.
Temu sam najvise pokrenuo jer nisam znao da li ce ovo malo odstupanje u debljini praviti neki problem. Za sada nema problema.
 
Generalno ne valja da bude suvise tanak, a visak u debljini ako 0.5mm se da nadoknaditi zatezanjem srafova :) Bakarna plocica sa termalnom pastom na obe strane ce isto raditi dobar posao, samo nije idealna opcija.
 
Ja sam skoro pazario Thermal Grizzly padove od 8W/mK na KP-u.To je trenutno nesto najbolje sto mozes da nadjes kod nas.Ukoliko te zanima pusticu ti na pm gde ima da se nabavi.
 
@Kasa5033, 0.5mm da, cimam se za ovih 1mm. :D
Zamenicu ove cim uhvatim neko slobodno vreme. Hvala na savetima.

@oaxacus, bacaj link. Nece se baci, a vrlo verovatno da cu zameniti ove.
Sad mogu da se igram kad nije zagorelo. :D


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno