Šta je novo?

Temperatura grafičke -165 stepeni, fan zakucan na 100%

Marko94

Cenjen
Učlanjen(a)
16.10.2012
Poruke
103
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav,
imam problem sa ventilatorom na grafičkoj kartici, u pitanju je 6950. Problem je u tome što je brzina okretanja ventilatora zakucana na 100% ~5800 rpm i ne može da se promeni ninakoji način, probao sam i bios da modifikujem ali bezuspešno. GPU-z prijavljuje temperaturu od 1000+ stepeni a svi ostali programi za monitoring -165 stepeni. Da nije ogromno buka ne bi mi smetalo, ali me posle 2h zaboli glava :D
Zna li neko o čemu se radi i kako mogu da popravim ovo? Hvala! :)
 
Verovatno je zakucao senzor, pa grafa misli da je vruca i nabije vent do kraja. Da je stvarno vruca, ugasio bi ti se komp...
 
Za početak slikaj i pošalji tamo za ginisa pa tek onda zameni :D
Senzor riknuo, pitanje da li je popravljivo
 
Poslednja izmena:
Au pa 165+ je zaista previse. Pocece da se topi:)

Ma minus 165... :D A Gpu-z prijavljuje 1000 u plusu :D
I ja mislim da je senzor prso, ima li načina da se popravi, ili bar da se ventilator namesti na neku pristoju jačinu (recimo 100% da mu bude 3000rpm a ne 6k) bez obzira na temperaturu koju senzor prikazuje?
 
Poslednja izmena:
Prvo proveri da li kuler naleze na kartucu i sredi ako ima lufta. A sto se tice venta, ja bih uzeo jedan potenciometar i stavio isti na ventilator. Tada bi mogao sam da ga stelujes, jes budzevina ali bi radilo :)
 
Ljudi ne znam sta da vam kazem... Senzor proradio sam od sebe posle duzeg vremena, ne znam ni sam kako, izgleda da je samo hteo da se piše o njemu na forumu... evo sad prikazuje normalne temperature i sve radi super... mali zeleni odlučili da pomognu :D Hvala im i hvala vama! :) Nadam se samo da se problem neće vratiti... :)
 
Pa sad ne bi trebalo da vrti na 100% posto kazes da se senzor sam od sebe popravio. Verovatno se i vrtelo na 100% jer je mislio da treba vise da ga ohladi. Probaj par dana pa ako se i dalje bude vrteo na 100% javi ovde. :D
 
Pa da, sad mogu da ga kontrolisem u afterburneru, sve je normalno kao i ranije, nego to na 2 dana se istripovao nesto, mozda je senzor poceo da se drogiraa aaaaaa qq :D
 
Nazad
Vrh Dno