Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=pages&op=show&page_id=348

Sta mislite o ovome?Da li je neko imao iskustva sa nasim povratom poreza?Svako od nas ima bar jednog poznanika sa pasosem Hrvatske ili Bosne,koji po ovome mogu da kupe tv i da izvrse povrat poreza.Jedino sto je uslov da se overe papiri na granici,ali valjda bi se mogao naci neko ko bi samo overavao papire,bez da mora da se iznese tv iz zemlje?Koliko bi onda bili povoljniji televizori uzeti na ovaj nacin u Tehnomaniji?Nasa garancija,povoljniji bar 15-ak %,verovatno i dalje skuplji od Madjara,ali ne toliko...Trebalo bi izracunati,naravno racunajuci uslugu overe papira od strane lica koje ima tu mogucnost,uz neku razumnu nadoknadu,koliko bi povoljnije to bilo kod nas.Ako je vec pisano o ovome,izvinjavam se.Misljenja?
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa garancijom za LG kod nas? Na jednom mestu mi kazu da vazi, a na drugum da ne.
 
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=pages&op=show&page_id=348

Sta mislite o ovome?Da li je neko imao iskustva sa nasim povratom poreza?Svako od nas ima bar jednog poznanika sa pasosem Hrvatske ili Bosne,koji po ovome mogu da kupe tv i da izvrse povrat poreza.Jedino sto je uslov da se overe papiri na granici,ali valjda bi se mogao naci neko ko bi samo overavao papire,bez da mora da se iznese tv iz zemlje?Koliko bi onda bili povoljniji televizori uzeti na ovaj nacin u Tehnomaniji?Nasa garancija,povoljniji bar 15-ak %,verovatno i dalje skuplji od Madjara,ali ne toliko...Trebalo bi izracunati,naravno racunajuci uslugu overe papira od strane lica koje ima tu mogucnost,uz neku razumnu nadoknadu,koliko bi povoljnije to bilo kod nas.Ako je vec pisano o ovome,izvinjavam se.Misljenja?

Ja imam HR pasoš, ovo bi bilo interesantno ako bi mogli nekako da se overe papiri bez odlaska na granicu. Ništa mi ne znači ako moram TV da iznesem iz zemlje, meni ovde treba
 
Ja imam HR pasoš, ovo bi bilo interesantno ako bi mogli nekako da se overe papiri bez odlaska na granicu. Ništa mi ne znači ako moram TV da iznesem iz zemlje, meni ovde treba
Da,to je i glavno pitanje.Bilo bi lepo ako je neko imao iskustva sa ovim nacinom kupovine ili zna nekoga ko jeste,da to podeli sa nama.
 
Ljudi, drzite se teme, Televizori iz Madjarske, znaci sve vezano za modele i cene, ovo nije tema kako ljude nahvatati u ilegalnim poslovima i iste prijaviti za muljazu, nemojte biti bezobrazni do te mere, stvarno nema smisla, imate druge forume pa otvarajte teme do mile volje a ne ovde na benchu, ako vas pojam televizor ne zanima iz ove evropske zemlje nemojte da trujete temu bespotrebno do te mere da covek vise ne moze da dobije koritsan info citajuci je.
 
Teoretski je moguce overiti papire na granici al mora te imati bas pouzdanu osobu kao carinika ali u praksi tesko izvodljivo. To su radili neki likovi iz NS vukli iz Republike Srpske preko Pavlovica Cuprije pa Pali. Tako da malo verovatna kombinacija. I sto rece seizmos DRZI TE SE TEME !
 
Pozdrav svima!
Prvi put sam na forumu i imam jedno kratko pitanje. Zainteresovan sam da kupim neki od modela LG 3D Smart TV-a dijagonale 47˝, pa me zanima da li neko 100% tačno i puzdano zna koji je njihov najjeftiniji model sa T2 tjunerom koji radi kod nas!?
Hvala!
 
Planiram da uzmem 46" neki Samsung
Sta je pamenije,46ES6710 ili 46ES6800?
 
Zavisi sta pre i povoljnije naleti. Mislim da su dosta slicni modeli.
 
Zamolio bi za savet od iskusnih i koji su kupovali tv u Madjarskoj. Odlucio sam se za Panasonic P42ST50E Imam tri mogucnosti sto treba da odlucim brzo tj. ovih dana. Da nadjem nekog koga ne znam preko kupujem-prodajem i da vidim najpovoljniju varijantu, treba da se cujem sa nekim po preporuci koji bi dao i na rate ali onda zavisi kolko bi povecao cenu ako je na rate a i ovo mi zvuci najprimaljivije nego da dam od jednom ceo iznos ili da idem sam sto do sada nisam nikada radio kada je u pitanju AFA, prijava na carini, vracanje novca itd. ako bi se jos vise ovako isplatilo. Ako je sitno nesto onda bolje ljudi koji to rade.
 
Poslednja izmena:
Na rate nema sanse da ti iko da jer nemaju sredstvo obezbedjenja da ces platiti rate. Probaj ali cisto sumljam. Ako sam ides uradis afu prijavis redovno na carini verovatno ces proci skuplje nego ovi sa KP sto nude jer oni neplacaju carinu vec nesto drugo tako da su im troskovi manji nego tebi pa cak i kad se oni ugrade sa svojom zaradom. Na tebi je da odaberes trgovca i ono naj bitnije onog ko ce ti uz overenu garanciju dati original racun zato sto ces sa njim moci da ostvaris garanciju u Srbiji. A mislim da su te plazme sad deficitarne sto ce reci i da su u Madjarskoj sad malo jace cene a i vecina trgovaca sa KP ih izbegava zbog transporta zaHebanog.
 
U subotu idem za Segedin, ima mesta za jednog. Ko želi, nek se javi. Prenosite na svoju odgovornost krupnije stvari. Kreće se iz NS-a.
 
Na rate nema sanse da ti iko da jer nemaju sredstvo obezbedjenja da ces platiti rate. Probaj ali cisto sumljam. Ako sam ides uradis afu prijavis redovno na carini verovatno ces proci skuplje nego ovi sa KP sto nude jer oni neplacaju carinu vec nesto drugo tako da su im troskovi manji nego tebi pa cak i kad se oni ugrade sa svojom zaradom. Na tebi je da odaberes trgovca i ono naj bitnije onog ko ce ti uz overenu garanciju dati original racun zato sto ces sa njim moci da ostvaris garanciju u Srbiji. A mislim da su te plazme sad deficitarne sto ce reci i da su u Madjarskoj sad malo jace cene a i vecina trgovaca sa KP ih izbegava zbog transporta zaHebanog.

Ako je tako sto kazes za ove sa KP onda cu pre ici na tu varijantu nego sam ako otpadne ova druga mogucnost. Jer sve je u toj carini kod nas koja se maltene izjednaci sa vracenom afom.
 
Garancija kod nas može da se ostvari s panasonikom i s kopijom računa. Kolega s foruma je uredno dobio zamenu plazme s kopijom računa na kojem je bilo još nekoliko televizora, a imao je i samo polovično popunjenu garanciju. Plus, dobio je i novi model od roaminga, pošto taj koji je kupio više nije bio aktuelan.

Inače, juče su mi stigle cvike koje sam poručio od onog Tibora kojeg je neko beše napljuvao ovde. Sve je dogovoreno za 5 sekundi i sutradan, tj juče su mis tigle cvike. Moje iskustvo s njim je sjajno, ali ja sam poručivao samo cvike ne i televizor. Onaj Trkulja preko kojeg sam uzeo st50 je neki mufjloz pravi. Jeste da je bio najjeftiniji (850 sam platio st50 od 50 inča, ali sad na oglasu traži 900, poskupeo je), ali je sa saradnju skoro pa nula. Jedva sam iskamčio originalni račun.

Bio je najpovoljniji ubedljivo što se tiče panasonika, a ako je sad posle njegovog poskupljenja razlika manja u odnosu na ostale, ne bih ga lično preporučio, ispao je baš seljak. Dogovorili smo se inače za 840 evra, a kad je kurir doneo tv, pisalo je 850 na formularu.

Pitao sam ga inače da li dobijam originalni račun i više puta mi je potvrdio da dobijam, međutim nije ga bilo u kutiji, samo garancija. Rekao mi je kako račun mora da pošalje naknadno (da ne objašnjavam sa zašto, valjda je to većini ovde jasno), zajedno s tih 10 evra koje je kao "zaboravio". Posle jedno dve i nešto nedelje cimanja i zivkanja (nije mi nika dogovorio ni na jednu poruku preko KP, nije me zvao, morao sam ja da zivkam danima dok mi se konačno ne javi), konačno mi je poslao originalni račun, dok je na onih 10 evra naravno opet "zaboravio". Nisam ga više zvao, neću da se ciganišem s takvim likom, ali više mi ne pada napamet da kupujem od njega.

Eto, teo je neko moje iskustvo s tim likovima s KP.

Ja da lično opet kupujem preko "Mađara", pristao bih samo na dogovor da se nađem s preprodavcem direktno u radnji u Segedinu kako bih mogao lično da isprobam TV pre kupovine, da mi ne zapadne bangav primerak, kao što mi je zapao. Ja isprobavam TV, dok on završava ostale poslove, pošto će uzeti verovatno 5-10 televizopra i ko zna čega još u toj turi. Onda ja krenem s kopijom računa svojim putem nazad za Srbiju, on svojim s tv-om, pa mi ga pošalje kurirom. Kad povrati afu, pošalje mi originalni račun i to je to.

Jedino ako bih takvu kombinaciju mogao da izvede, kupio bih opet t iz HU, pogotovo ako bih rizikovao sa samsungom i lg-jem s kojim ne znam kakvo je stanje po pitanju garancije kod nas (samsung definitivno ne priznaje kako mi je Tibor objasnio, iako u uputstvu i garanciji uredno piše sve i na srpskom jeziku).

Ne bih se opet usudio da uzimam na slepo tv, bolje da platim carinu i da me izađe malko skuplje, a opet dosta jeftinije nego kod nas, nego da dobijem bangavi primerak pa da razmišljam kako da ga zamenim-reklamiram itd.
 
@Kobayashi Maru
Ja sam kod istog tog lika kupio PS60E6500, bukvalno je bio jedini koji je hteo da ga donese, svi ostali ni da čuju, isto tako je obećao račun i garanciju
a nije poslao i da budem iskren nisam ga posle ni vijao za garanciju jer sam znao da mi garancija ništa ne znači, ne vredi kod nas a onoliku grdosiju da nosim u servis
u mađarsku nema teorije da izvedem (ne može ni u pikap da stane - samo kombi ili nešto veće). Od početka sam se oprostio od garancije jeste rizik ali šta da radim isti takav tv kod nas je 80.000 skuplji (kad sam ja uzimao nije ni bilo kod nas da se kupi) tako da ta garancija zapravo toliko košta odnosno 40.000 godišnje. Da je par stotina evra pa da čovek ne rizikuje ali 700 evra nije za bacanje.
BTW jedina mana ovog tv-a (60E6500) je DSE ali on nije takav kao na Panasoniku, ovde se on vidi isključivo na fudbalu (evropskom) dok kod filmova možete tri dana da blenete i tražite nećete ga videti, nema teorije. On na Samsungu izgleda kako mu i ime kaže kao da ima prašine na ekranu koja nije obrisana, koliko čujem, nisam video, na panasoniku su to neke vertikalne štrafte, ovde se to javlja samo na brzim paning scenama po jednobojnoj pozadini i vidljiviji je kod engleske lige nego kod bundes lige na primer i bukvalno izgleda kao ekran koji ima na mestima prašine, nije to toliko strašno ali eto tek toliko da se kaže da ne postoji tv bez mane.
 
Isto tako izgleda DSE i kod panasonika. Nije strašno u slučaju da nemaš garanciju, a ukoliko imaš, zašto da ga ne reklamiraš? Kod mene je to vidljivo na određenim sadržajima, slično kao i kod tebe, ali meni to svakako smeta. Kupio sam nov tv s urednim papirima i svakako ću ga reklamirati, samo što ću sačekati da prođe nekih 1000-2000 sati kako mi serviser ne bi kenjao nešto tipa: "Sačekaj da se razradi panel, proći će to"... Jes', evo samo što nije prošlo...:cuss:
 
Postovani forumasi, da li neko zna da mi objasni kako da proverim radne sate na Panasonic ST,GT ili VT plazmi? Ne znam kako da proverim kad mi je proslo tih 300 sati. Hvala unapred.
 
Nisi dobro gledao...;)

Quote:
Originally Posted by azurisk

Sorry I should mention I pressed Vol down on the tv and info on the remote. All i see is a selfcheck.

Press the Zero three times.

If you google "how to check hours on panasonic tv" you'll see a link to high def junkies- there are instructions there for EU models.
 
Ne kapiram zasto iko misli da je dse nesto normalno?To je defekt i na zapadu je normalno da u prvih 90 dana koliko traje mogucnost zamene bez pitanja, izmenjaju par tv-a dok ne dobiju ispravan tv il traze pare nazad. Dao sam ispravne novcanice, hocu ispravan tv. Jedino mogu da prihvatim ir jer je naveden u uputstvu, za sve ostalo bih slao tv na zamenu.
Btw imam st50 i nemam dse tako da ne shvatam kako bi iko mogao da gleda tv kao da je iza resetaka. A da ga imam, slao bih ga nazad.
 
Normalno je u smislu da je veliki broj televizora pogođen tim problemom, ali nije normalno, jer je to defekt za koji je kriv ljudski faktor, a ne da je to mana plazma tehnologije kao ir na primer.

Slažem se svakako s tobom, zato ću ga i reklamirati...
 
Jel moze neko da mi da kontakt pouzdanog coveka koji moze da mi donese tv iz Madjarske?
 
Ja sam vise komada ,kupio od drugog coveka ,i mogu reci sve najbolje ,ako oces kontakt,poslacu ti link, na pm,kada sam ja kupovao prosle i pretprosle godine ,ovog nisam vidjao ,ali po pozitivnim komentarima ,izgleda ok ,najbolje pozovi pa porazgovaraj.
 
Poslednja izmena:
Daj kontakt, pa da pitam koliko koshta kod njega.

Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno