Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
javio se niotkud izvesni lates koji u hu trguje epl telefo i ponudio se da nam kupi tv posto ce sutra za budim! transakcija neuspela po meni zato sto smo mi kupci ocekivali nizu cenu u odnosu na kp siguricu i to sto je trazio avans 50e i dal je bilo jos neceg neko pitanje koje meni nije odgovorio zbog cega je moj utisak bio negativan ali je bar bio fer irekao da se dodje do njega za dogovor i "kintu" , danas je trebalo da se ode do njega i da kinta, legenda je trebalo da se vidi sa njim ne znam sta je ispalo u tom dvoboju! rezultat slab.
 
Pošto sam i ja jedan od onih sa druge teme da kažem da je zasad status quo jer ne ide to baš tako jednostavno. Ima raznih dilema i podpitanja, teško je naći sve modele na jednom mestu i ...
Mene lično muči dilema oko izbora veličine TV-a (mada kažu neki da TV ne može biti preveliki) da li 42" ili 47" LM660S. Gledao bi se sa nekih 4-4,5m pa bih voleo da mi neko ko ima iskustva kaže koji je bolji izbor. Volim veliki ekran ali ne bih da napravim grešku pa da prosto "bole oči" od njega. Obilazim radnje i pokušavam da razrešim dilemu ali nije to isto kao kada ga staviš u sobu pa sedneš i gledaš. Inače čim rešim ovu dilemu idem u realizaciju kupovine.

Pomagajte !!!
 
Poslednja izmena:
Pošto sam i ja jedan od onih sa druge teme da kažem da je zasad status quo jer ne ide to baš tako jednostavno. Ima raznih dilema i podpitanja, teško je naći sve modele na jednom mestu i ...
Mene lično muči dilema oko izbora veličine TV-a (mada kažu neki da TV ne može biti preveliki) da li 42" ili 47" LM660S. Gledao bi se sa nekih 4-4,5m pa bih voleo da mi neko ko ima iskustva kaže koji je bolji izbor. Volim veliki ekran ali ne bih da napravim grešku pa da prosto "bole oči" od njega. Obilazim radnje i pokušavam da razrešim dilemu ali nije to isto kao kada ga staviš u sobu pa sedneš i gledaš. Inače čim rešim ovu dilemu idem u realizaciju kupovine.

Pomagajte !!!

cekaj probam nadjem nesto pa se snadji
 
Pošto za veći od 47" nema mesta tu gde treba da bude TV onda znači da neću pogrešiti ako se odlučim za veći iz moje dileme. Tako sam i ja mislio ali mi je drago da još neko potkrepi to svojim iskustvom.
 
Ja sam pre kupovine puno čitao o tim modelima i evo do kakvih sam saznanja došao. U modelima 620,640,660,669,670 i 671 hardverska osnova je ista ili da ti uprostim panel i većina komponenti su isti. U pitanju su nijanse. 620 nema ugradjen wi fi i nema magični daljinski dizajn malo lošiji. 640 malo lepši dizajn ima ugrađen wifi. 660 ima ugrađen wifi ima magični daljinski lepši dizajn cinema scren ekran. 670 isto što i 660 samo što je dizajn još lepši - hromiran. Ali ako hoćeš da prođeš jeftinije kupiš 620 (42LM620 se možen naći po 570 na KP) pa dokupiš wifi 30€ i magični daljinski oko 36€ imaš tv nešto manje lepog dizajna ali ima skoro sve isto što i 660-ka. Ja sam prvobitno planirao 620 da kupim ali mi je iskrsla jako dobra akcija za 660 pa sam zato kupio taj model. Nemoj žuriti jer za te novce koji su sad trenutno će ga biti a cena može da ide samo niže od trenutne.

Hvala Madjija na odgovoru. Mislim, sigurno cu, gledati lm640s ili lm660s. Inace kako tebe sluzi tvoj TV, da li ti probija bela, kako si resio problem sa DVB-T2 tjunerom, i kako otvaras panel.
PROCITAO SAM U RANIJIM TVOJIM POSTOVIMA KAKO SI DOSAO POVOLJNO DO TV. Svaka cast.
Prijavio sam se na MediaMarkt i Gde si rekao da jos neko salje kataloge na meil sa akcijama. Ostaje mi da cekam da LM660s padne cena pa u akciju.
Inace kolika bi bila carina na tvoju cenu da nisi imao prijatelja?
 
Tv koji košta u Mađarskoj na primer u MediaMarketu
180990 forinti podeli sa kursom 285 i dobiješ da košta 635,05€ overiš papire za afu to je porez u Mađarskoj koji ćeš dobiti nazad. 635€-21,26%= 500€ na tu cifru dodaš 10% carine i to je 550€ i na to još 20%naš pdv i dolaziš do cifre od 660€. E sad sa carinom ti je uvek lutrija on nemože da ti naplati veću od propisane ali manju može ako hoće a može i da uopšte ne naplati što je retkost. Naši ljudi se koriste raznim fazonima voze malu decu ili neku zgodnu žensku osobu. Neki voze i invalida u kolima. Neki kukaju male plate eto posle 30godina kupujemo drugi tv. Ali pre eventualnog odlaska pogledaj na KP možda taj isti model nađeš kod njih povoljnije. Jer njihova tarifa sa KP je oko 100€ pa na više a carinu i pdv neplaćaju.

Sada vise nema carine za TV-re?
 
javio se niotkud izvesni lates koji u hu trguje epl telefo i ponudio se da nam kupi tv posto ce sutra za budim! transakcija neuspela po meni zato sto smo mi kupci ocekivali nizu cenu u odnosu na kp siguricu i to sto je trazio avans 50e i dal je bilo jos neceg neko pitanje koje meni nije odgovorio zbog cega je moj utisak bio negativan ali je bar bio fer irekao da se dodje do njega za dogovor i "kintu" , danas je trebalo da se ode do njega i da kinta, legenda je trebalo da se vidi sa njim ne znam sta je ispalo u tom dvoboju! rezultat slab.
Tebi je utisak negativan jer sam hteo da dodjete do mene i da se dogovorimo sve natenane, i sto sam se sam ponudio ovde preko foruma kao clana koji mnogi inace itekako poznaju?! Sa Legendom i sa jos jednim covekom sam se jedino i cuo, svi ostali nisu ni hteli da pozovu i da se dogovore nego sve nesto preko poruka traljavo. Ja se ne bavim ovime, ovo je bila moja fer ponuda, a vise se necu nuditi na ovaj nacin sigurno. I molim da ne pisete kojestarije.
 
@стелкињо

узми слободно ако имаш места 47" нема шансе да те заболе очи исту дилему сам имао да ли да узмем 32,37 или 42" за раздаљину од неких 3-4 метра из кревета а 2-3 метра из фотеље без обзира на све што сам прочитао преломио сам и узео 42" и веруј ми да сам урадио праву ствар.
 
Evo da i ja kažem koju po pitanju grupne kupovine:

Lates nam je ponudio da prilikom svog odlaska u Budimpeštu dovuče nekoliko televizora.

Rekao nam je kad ide (sutra valjda). Što se papira tiče ponudio je originalnu garanciju kao i originalni račun što na KP mahom nije slučaj. Od svakog je tražio malu kaparu, jer se valjda uplašio da ne zaglavi sa nekoliko hiljada evra u televizorima ukoliko ga ljudi ispale. Mislim da je ovo zdravorazumski zahtev s obzirom da inače ne radi sa televizorima, ali mislim da je ovo uplašilo ljude - na KP inače ne traže kaparu.

Moram priznati da sam i sam pomislio kako bi lik mogao da od nekoliko ljudi da uzme pare za kaparu i nestane sa par stotina evra.

Kako sam ipak u načelu pristao ali pošto sam odmah krenuo sa 'Nemoj da bude...' pričom, pozvao me je kod sebe kući da se dogovorimo oko detalja i da donesem tu kaparu. Čak je i sam ponudio podatke iz LK. Takođe, kako već duže vreme radi sa Epl proizvodima dao mi je i svoj nik na Mek Srbija forumu. Ja ne vidim šta je, u ovoj situaciji, još mogao da uradi da uradi da bi pridobio moje poverenje - milsim da je ovo bilo sasvim korektno.

Takođe cena koju mi je ponudio je bila solidno bolja od ekipe sa KP. Rekao sam mu šta hoću i koliko forinti taj model košta u Budimpešti a on mi je dao približnu cenu u Evrima. Ukoliko bi taj tv našao jeftinije, što bi se videlo po računu, dodatno bi mi smanjio cenu što je takođe ok.

Na kraju posle par telefonskih razgovora i načelmog dogovora, umesto da odem do njega dobio sam poruku da su ljudi mahom odustali i da mu se ne isplati cimanje ukoliko nema bar 3 televizora.

Dakle bilo je zainteresovanih, ali je na kraju realizacija na žalost traljava, za šta ne krivim latesa. Jednostavno ljudi su odustali, da li zbog kapare, da li zbog obećanih sniženja u januaru ili zbog nečeg trećeg to znaju oni sami.
 
Tebi je utisak negativan jer sam hteo da dodjete do mene i da se dogovorimo sve natenane, i sto sam se sam ponudio ovde preko foruma kao clana koji mnogi inace itekako poznaju?! Sa Legendom i sa jos jednim covekom sam se jedino i cuo, svi ostali nisu ni hteli da pozovu i da se dogovore nego sve nesto preko poruka traljavo. Ja se ne bavim ovime, ovo je bila moja fer ponuda, a vise se necu nuditi na ovaj nacin sigurno. I molim da ne pisete kojestarije.

Ne druze ili ti nisi razumeo ili sam se ja lose izrazio. Smatram pozitivnim to sto si rekao dodjite do mene da se dogovorimo. Ne smatram pozitivnim to sto je tada trebalo i da se da neki avans, sto mislim da je razumljivo sa moje starne nase. Legenda se cuo sa tobom i trebalo da se vidi posto je on iz bg ,on je meni trazio moj br ja sam mu i poslao misleci da ce on meni javiti sta je bilo kod tebe sta ste se dog kakav si lik itd. ali sam te u medjuvremenu pitao za moj model 6540 da li ti se uklapa za 620e ti si rekao ne ali 630 da ja sam odustao od te ponude i to je to. I pitao sam te kako si saznao da nas nekoliko trazimo nekog da nam kupi tv, nasta nisam dobio odg. takodje ne smatram pozitivnim. Ako gresim ti me ispravi mozda si odg.! Tebe ne znam sa kp ea , tebe tamo nema u ponudama za tv. Sve skupa zajedno ja sam odustao a ni ovi nista nisu javljali kako je proso susret! Hmm ne bavis se ovim , pa ako je tako sto se nudis!!! Nije uspelo krastavac nisu se svima poklopile karte. Sve u svemu zacin C.
 
Sad citam kod legende da ti je minimum 3tv! Ja i dalje hocu 6540 za 620e ako hoce i legenda svoj onda samo jos jedan fali i mozes slobodno po tv. na pp ti pustam moj br tel i podatke iz moje lk ako sumnjas da po tv necu doci sto mi je mnogo blize nego da po tv idem za su ili ns! eto mozda jos ima nade.
 
Ja bih otisao u Elektro Outlet sam da kupim tv, pa me zanima sta me ocekuje od troskova. Tv je Samsungov cena mu je 379990 Forinti, tj oko 1200 Evra. E sad ako neko moze da pomogne da mi kaze kakvi su troskovi, i koji je povracaj poreza prilikom sledeceg odlaska u Madjarsku. Hvala svima.
 
Imas sve te podatke vec u temi! Prelistaj, vise puta je pisano.

Ukratko povracaj mozes uraditi na granici po povratku... a troskovi su ti gorivo+putarine, na granici nasoj placas pdv samo ako je EU proizvod.
 
Poslednja izmena:
Sad citam kod legende da ti je minimum 3tv! Ja i dalje hocu 6540 za 620e ako hoce i legenda svoj onda samo jos jedan fali i mozes slobodno po tv. na pp ti pustam moj br tel i podatke iz moje lk ako sumnjas da po tv necu doci sto mi je mnogo blize nego da po tv idem za su ili ns! eto mozda jos ima nade.
Ni ja nema nikakav problem ,osim cene :d
 
Hvala svima koji su se angažovali da mi pomognu da razjasnim dilemu oko veličine TV-a, a što se tiče kupovine nisam odustao nego još malo snimam kretanje cena da vidim da li može još nešto da se ućari, a vidim da i još neki tako razmišljaju. Ne mislim da se to otegne sad u nedogled jer treba prelomiti u jednom trenutku pa šta bude. Kao što neko reče ovde ako bismo stalno čekali neku povoljniju cenu nikad ništa nebih kupio jer uvek postoji šansa da posle nađem jeftinije. Nadam se da ćemo odraditi kupovine jer sam neki dan dobio ponudu od lika sa KP za TV koji je prodavao za 1000 sada je 950. Ne znam dokle može da se očekuje da ide cena dole ali još malo ću sačekati.
 
@mumpaj
Druze ali ti nisi uvoznik ti si fizicko lice i za tebe je carina 10%. Veruj mi nema sta da ti carinik prica jer poznajem tu tematiku. A ti ako mislis suprotno probaj pa ces se uveriti ko je bio u pravu. Carinik moze da ti naplati manje od 10% ali to je samo njegova dobra volja a nemora i obicno nisu bas sentimentalni. To da nosis tv od 200eura mozda se i sazali pa neplatis nista carinu al tv 42incha smart i 3d pa nisi ni oni naivni to nekupuje sirotinja.

A sto se tice teme koju je poveo legenda mislim da je promasaj i da se tako ne treba raditi a to sam i pisao kao drugi post u toj temi Gruna kupovina ali je post obrisan brzinom svetlosti. KO LI JE TO URADIO PITAM SE PITAM !!!!!!!!
Moj tekst je tad glasio otprilike da ne treba tako javno to raditi da ne navucete nesto sebi i tom ko donosi na vrat. Vise se treba dogovarati preko privatnih poruka ili neki sastanak uzivo i da se treba grupisati po grupama LG LM6** grupa, Samsung grupa, Panasonik grupa. I ono naj bitnije ako hocete da ustedite koji evro da cekate momenat i tad da porucite. A ko hoce odma nek taj neka plati koliko traze ovi sa KP.
 
Poslednja izmena:
@mumpaj
Druze ali ti nisi uvoznik ti si fizicko lice i za tebe je carina 10%. Veruj mi nema sta da ti carinik prica jer poznajem tu tematiku. A ti ako mislis suprotno probaj pa ces se uveriti ko je bio u pravu. Carinik moze da ti naplati manje od 10% ali to je samo njegova dobra volja a nemora i obicno nisu bas sentimentalni. To da nosis tv od 200eura mozda se i sazali pa neplatis nista carinu al tv 42incha smart i 3d pa nisi ni oni naivni to nekupuje sirotinja.

A sto se tice teme koju je poveo legenda mislim da je promasaj i da se tako ne treba raditi a to sam i pisao kao drugi post u toj temi Gruna kupovina ali je post obrisan brzinom svetlosti. KO LI JE TO URADIO PITAM SE PITAM !!!!!!!!
Moj tekst je tad glasio otprilike da ne treba tako javno to raditi da ne navucete nesto sebi i tom ko donosi na vrat. Vise se treba dogovarati preko privatnih poruka ili neki sastanak uzivo i da se treba grupisati po grupama LG LM6** grupa, Samsung grupa, Panasonik grupa. I ono naj bitnije ako hocete da ustedite koji evro da cekate momenat i tad da porucite. A ko hoce odma nek taj neka plati koliko traze ovi sa KP.

Madjija, ja sam carinu i pitao da mi objasne postupak za fizicka lica. No, ako ti sa odredjenim iskustvom ovako kazes ne preostaje mi nista drugo no da prihvatim tvoj komentar ;). Sto se tice 'grupnjaka' tu si verovatno u pravu, tj. trebalo je ici preko pm-a i/ili uzivo.

Imam jedno pitanje: da li postoji neki poseban razlog sto vecina ljudi sa KP-a ne radi Panasonic? Ili je u pitanju samo traznja?
 
Poslednja izmena:
@mumpaj
Druze ali ti nisi uvoznik ti si fizicko lice i za tebe je carina 10%. Veruj mi nema sta da ti carinik prica jer poznajem tu tematiku. A ti ako mislis suprotno probaj pa ces se uveriti ko je bio u pravu. Carinik moze da ti naplati manje od 10% ali to je samo njegova dobra volja a nemora i obicno nisu bas sentimentalni. To da nosis tv od 200eura mozda se i sazali pa neplatis nista carinu al tv 42incha smart i 3d pa nisi ni oni naivni to nekupuje sirotinja.

A sto se tice teme koju je poveo legenda mislim da je promasaj i da se tako ne treba raditi a to sam i pisao kao drugi post u toj temi Gruna kupovina ali je post obrisan brzinom svetlosti. KO LI JE TO URADIO PITAM SE PITAM !!!!!!!!
Moj tekst je tad glasio otprilike da ne treba tako javno to raditi da ne navucete nesto sebi i tom ko donosi na vrat. Vise se treba dogovarati preko privatnih poruka ili neki sastanak uzivo i da se treba grupisati po grupama LG LM6** grupa, Samsung grupa, Panasonik grupa. I ono naj bitnije ako hocete da ustedite koji evro da cekate momenat i tad da porucite. A ko hoce odma nek taj neka plati koliko traze ovi sa KP.

Nemoj to da ponavljas stalno da slucajno ne zatvore i ovu temu!
 
Nemoj to da ponavljas stalno da slucajno ne zatvore i ovu temu!

Pardon, da slucajno nesto i ne urade a i ponovo izbrisu post!
Nisam primetio da su to tamo uradili ako jesu zasto li su? Nije valjda da ovo prati ta neka uprava policijska za kako li se zove ovaj vid necega....
 
@ Madjija

Žao mi je što ti je obrisan post, verovatno da tema ne bi u startu zamrla. Kako ništa nije konkretno dogovoreno ali znamo ko je i za šta zainteresovan tema može i da se zaključa a komunikacija da se nastavi preko pma, smsa i slično.
 
Ponavljam zato što se potencira pitanje a želim da pojasnim drugim forumašima da nebudu u zabludi.
 
Madjija..........

Imam jedno pitanje: da li postoji neki poseban razlog sto vecina ljudi sa KP-a ne radi Panasonic? Ili je u pitanju samo traznja?

Tranport plazme je puno puno zahtevniji jer snjom se ophodite kao prema jajima ima i neka fora kako mora da se transportuje neznam tacno dal mora uspravno da stoji ili tako nesto. A evidentno je da ih je trnutno sve manje u ponudi. A moja preporuka je i dalje nemoj te zuriti. Bice televizora. Kome se zuri nek placa ovima KP koliko traze i nek cute.
 
@ Madjija

Koliko ovo sa transportom može da utiče na kasniji rad televizora?

Razmišljam se da kupim Panasonic 50ST50 umesto lcda, pa vagam za i protiv. Znam da kod plazme postoji period razrade, da su mogući ir i burn in ali je slika bolja, dobija se veća dijagonala...
 
Ja bih otisao u Elektro Outlet sam da kupim tv, pa me zanima sta me ocekuje od troskova. Tv je Samsungov cena mu je 379990 Forinti, tj oko 1200 Evra. E sad ako neko moze da pomogne da mi kaze kakvi su troskovi, i koji je povracaj poreza prilikom sledeceg odlaska u Madjarsku. Hvala svima.
Napiši koji je to model i kako si ga našao kod njih. Je li to elektro outlet iz Segedina. Nešto mi je velika cifra za tv. Osim ako nije neka baba-roga od dijagonale. Sa njima budi oprezan jer imaju dosta robe koja je već bila kod nekog kupca pa crkla u garantnom roku oni to poprave i daju garanciju na to. Drugar je radio s njima i znam da hoće kad ih počastiš da napišu i dosta manji račun. Ili čak ako je malo korišten to jest nema folije po sebi ... Mogu da ti napišu da si kupio polovan tv jer imaju i takvih. Daju ti pravi račun od 379990forinti i drugi fiktivni za našu carinu na A4 formatu. Carinik neće dokazivati dali je nov već će po računu i tarifi neznam kolika je za polovnjake al mislim da je bila 1%+ na to neznam koja stopa pdv-a ide dali 8% ili 20% raspitaj se telefonom u bilo kojoj carinarnici. Tako da ti se isplati i da odeš sam po njega i legalno ga dovezeš. Pre odlaska ih kontaktiraj mailom misim da je kod njih radio neki lik iz Kanjiže koji zna Srpski.

Da dodam i ovo ako taj tv dovoziš sam sa tom cifrom koju si naveo 379990 carina 10% pa na tu ukupnu cifru +20%pdv to je u ciframa 379990:288=1319€
1319-21,26%=1038€
1038€+10%=1142€+20%=1370€
troškovi preveliki ako ide te na pravi račun. Za dalje postupke preko PP
 
Poslednja izmena:
@legenda kod plazme panel ti je od tankog stakla pa s tim mora vertikano da se transportuje kao i svaka tabla stakla.

Dešava se kod većih dijagonala da staklo se napregne pa kad ukljucis tv ono naprsne kao paukova mreža, sa unutrašnje strane (guglaj pa će ti biti jasnije).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno