Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nesto iz Madjarske ce se uzeti uskoro, odabir je pao na sledece modele:
46F6740 Samsung
47LA740S LG
TX-L50ET60E Panasonic
47PFL6008 Philips
Neka vasa iskustva sta uzeti, sta izbeci...svaka pomoc je dobrodosla, mozda nesto jos dodati na listu...
 
Ne volim samsung,gde dog su mogli,zakinuli su..tj. LG nudi 1'' više,2 USB porta više..i što je najbitnije,Evropsku garanciju.
 
Ne volim samsung,gde dog su mogli,zakinuli su..tj. LG nudi 1'' više,2 USB porta više..i što je najbitnije,Evropsku garanciju.

šurnjaja, ako si u mogucnosti da pogledas kod nekog LG pre nego sto kupis. Meni Samsung ima lepsu samu sliku, boje... taj 1 inch ne znaci puno;)
 
Pozdrav,

Ovih dana bi trebalo da uzmem TV. Izbor je pao na Samsung 32", e sad koja je razlika između 32EH5000 i 32F5000 ? Znam da sam ovde pročitao i da EH nije full hd, dok na Samsungovom sajtu piše da je FullHD. Takođe znam i da je to starija generacija od F serije.
 
Oba modela su ista, razlika je u dizajnu i tome što je EH model za 2012. a F model iz 2013. Inače oba su full hd.
 
Ja sam uzeo eh5000 i super je, neko je negde spomenuo da f serija pusta vise formata, ali ako nabavljas usb android onda uzimaj jeftiniju eh seriju i recimo mk809iii quad core. Za takvu kombinaciju sam se ja odlucio
 
šurnjaja, ako si u mogucnosti da pogledas kod nekog LG pre nego sto kupis. Meni Samsung ima lepsu samu sliku, boje... taj 1 inch ne znaci puno;)

Meni Sony od proslogodisnjih LCD LED modela u istom tom rangu koji je gore pomenut ima najbolju sliku ubedljivo. E sada ja sam poredio hardverski kalibrisane modele ako me prodavac nije slagao, 46-47 inca. Govorim samo o slici a takodje bih se slozio da Samsung ekvivalenti imaju bolju sliku od LG-a.
Naravno zna se za 3d i dodatne funkcije da su kod Sony-ja slabije kao i visa cena malo... Samsung je kao neka sredina.
 
Ako imas kod nekoga da odes ko vec ima doticne modele, posto u prodavnicama pustaju demo. Najbolje je ti da odlucis
 
Ja sam uzeo eh5000 i super je, neko je negde spomenuo da f serija pusta vise formata, ali ako nabavljas usb android onda uzimaj jeftiniju eh seriju i recimo mk809iii quad core. Za takvu kombinaciju sam se ja odlucio

Za sada mi ne treba Android box. Verovatno ću ići na F seriju. Hvala :)
 
Dodajmo još i pasivni 3D kod LGa,naspram aktivnog kod Samsunga.@Crowley,taj 1'' nije samo marketinški potez :)
 
Nemojte zaboraviti jednu veoma bitnu stavku u vezi ugla gledanja - LG ima mnogo širi ugao gledanja zbog IPS matrice (nekome to može biti presudno za odabir).
 
Jel moze u PM neka preporuka od koga kupiti TV iz Madjarske.Neko ko je imao pozitivna iskustva.Hvala
 
Danas mi je stigao Samsung 40EH5020, 350e, ektra tv za te pare, tesko da moze nesto bolje da se nadje. Nisam primetio neke nedostatke, jedino da vidim kako da podesim rezoluciju da mi ne bezi deo ekana kad je povezan na PC.
Preporuka svakom ko trazi tv bez smart-a i 3D-a :)
 
Danas mi je stigao Samsung 40EH5020, 350e, ektra tv za te pare, tesko da moze nesto bolje da se nadje. Nisam primetio neke nedostatke, jedino da vidim kako da podesim rezoluciju da mi ne bezi deo ekana kad je povezan na PC.
Preporuka svakom ko trazi tv bez smart-a i 3D-a :)
Za podesavanje slike sa PC-a idi na Picture/Screen Adjustment/Screen Feet
 
Jel moze u PM neka preporuka od koga kupiti TV iz Madjarske.Neko ko je imao pozitivna iskustva.Hvala

Svi imaju pozitivna iskustva dok se ne desi neki kvar. Ja bih voleo da se javi neko ko je imao neki problem sa TV-om, da čujemo kako se ponašao prodavac i kako se realno rešavaju problemi sa televizorima koji se švercuju iz Mađarske?
 
Pozdrav svima. Trudio sam se da procitam sto vishe od materijala koji ste do sada pisali pa ako je neko postavio ovo pitanje a nisam video odgovor, krastavac.
Samo da se zna, obozavam filmove i igrice, volim dobar tv, volim sve SFI stvari koje ima danasnja tehnika ali da li zaista vredi uzimati led smart tv, sa WI FI, 3D varijantom ili da za iste pare uzmem veci ali plazma tv. Da se zna razmisljam se oko samsung 46f serije i plazme 51 ekran. Aj realno? Koliko moze plazma biti losija od leda?
Inace citao sam ranije postove pa se neko pita da li je moguce da su u slovackoj jeftiniji samsung tv od madjarske. Moguce je zato sto je u Slovackoj fabrika i distributivni centar (mada se neki modeli prave i u madjarskoj).
 
Pozdrav svima. Trudio sam se da procitam sto vishe od materijala koji ste do sada pisali pa ako je neko postavio ovo pitanje a nisam video odgovor, krastavac.
Samo da se zna, obozavam filmove i igrice, volim dobar tv, volim sve SFI stvari koje ima danasnja tehnika ali da li zaista vredi uzimati led smart tv, sa WI FI, 3D varijantom ili da za iste pare uzmem veci ali plazma tv. Da se zna razmisljam se oko samsung 46f serije i plazme 51 ekran. Aj realno? Koliko moze plazma biti losija od leda?
Inace citao sam ranije postove pa se neko pita da li je moguce da su u slovackoj jeftiniji samsung tv od madjarske. Moguce je zato sto je u Slovackoj fabrika i distributivni centar (mada se neki modeli prave i u madjarskoj).

Plazma lošija od leda? Ti si nešto pobrkao, plazma je mnogo bolja od leda, jedino što zahteva malko discipline i održavanja u odnosu na led-ove. Ali ako želiš vrhunski kvalitet slike, plazma je trenutno jedini izbor, barem dok se oled ne omasovi.

Ali ovo nije tema "koji TV da uzmem" ili "Plazma vs led", već "televizori iz Mađarske". Čika google, ali i druge teme na ovom forumu ti mogu pomoći da odabereš pravu tehnologiju TV-a za sebe.

A što se tiče nabavke TV-a iz inostranstva, izgleda da je Slovačka postala hit ove godine i da su tamo još jeftiniji televizori nego kod Mađara, ne samo Samsung.

Ali mislim da je tu bitnija mogućnost ostvarivanja garancije kod nas za te televizore, a nisam siguran kakva je situacija tu sa Slovačkom.

Inače, ja sam uzeo plazmu preko Mađara i super sam prošao što se tiče love. A garancija se priznaje i ovde, tako da sam miran i što se toga tiče.
 
Ljudi, ja sam danas bio u Tehnomaniji, gledao LG 47LA640s, bila neka tekma na kanalu, pa mene su oči zabolele posle par sekundi gledanja u igrače..ja ne znam stvarno šta se dešava..pitam prodavačicu, ona prebacila na drugi neki kanal i kaze da ne vidi to što ja vidim..ja kazem da vrati na utakmicu..ona nešto priča nedefinisano..kao ne radi joj taj kanal..ne znam šta reče..ali mi nije jasno kako bre tako..igrači se pokreću na terenu /fudbal/ ali kada gledam u njih..kao da postoji neki neprimetan ghosting..neko kašnjenje u prikazu , refresh rate..sta li je vec..ona ne htede da mi objasni zašto se to dešava.

Inače, što reče Aliester, Samsung se iz aviona vidi koliko je kvalitetnija slika..boje su VIVID, fancy..sve je fancy...ali je i razlika u ceni isto fancy.-
 
A da nije bio uključen 3D? Ako jeste, to strašno zamara ako se gleda bez naočara.
 
Nisam baš toliko glup ni corav :D
Kada je uključen 3D iz aviona se vidi zamućena slika.
Ovo što sam video je bila normalna slika,zelena trava,crveni dresovi..lagano trčanje po terenu..i dok sam pratio utakmicu u roku od 5 sekundi sam osetio zamor u očima jer vidim da ne mogu realno da pratim kretanje igrača.Za njima ne ostaje nikakav ghost, ali imam utisak da kada bih gledao neke brže pokrete,da bi se taj ghosting itekako video..a ovo što sam ja video je zapravo bilo kretanje igrača po terenu i umesto smooth kretanja,da je sve glatko,jasno,prijatno za oko, itekako sam osetio tu smetnju.Sinoć sam se čuo sa nekim likom iz NovogSada što valja televizore preko kp-a, rekao mi je da zna za to..i da je to postao normalan feature kod televizora iz niže klase.Znači, LG 47LA640s spada u nižu klasu, cena mu je sa Madjarskom garancijom 900e, a bez garancije (tj Češka proizvodnja),820evra.
I eto, taman odlučim da uzmem TV, uvek nešto ne valja.Sad ne odgovara ni to što za tih 820evra ne dobiješ garanciju.
 
Možda je TruMotion ili kako se zove MCI valjda, već bio uključen na maksimum, to često rade po prodavnicama.
 
Poslednja izmena:
To ne znam.Moguće,tako i izgleda, kao TruMotion, kada bih preveo na srpski ono što želim da kažem.Znači, sve normalno, gledam..ništa ne primećujem..tek nakon 5 sekundi shvatim da oko ne može realno i normalno i opušteno da prati kretanje igrača, već kao da zaostaju u svom kretanju..ne znam kako da to opišem..znači,ne vidi se nikakav duh,senka...ne, sve je super, ali kada gledam igrače dok trčkaraju po terenu, shvatim da me bole oči i da teško pratim njihovo kretanje, kao da nosim naočare sa nekom dioptrijom, a zapravo nema dioptrije, a zapravo ima dioptrije :D Eto,tako izgleda.Ako je to to, onda mi nije jasno zašto mi to nije rekla prodavačica, već je prebacila na neki drugi kanal gde se i tu primećuje ista stvar, ali manje, jer su scene bile drugačije.
 
A ti misliš da prodavačica konta o čemu pričaš? Misliš da zna jel' to digitalni ili analogni signal? I da poznaje algoritam procesiranja slike u tom televizoru?!? :d

Teško je u radnjama porediti televizore jer su svi različito setovani, kojekavi "enhaceri" slike su te uključeni te nisu, a signal se distribuira sa kojekakvih HUB-ova, različitim kablovima, malo analogno malo digitalno i bla. bla. bla. Na konkretnom televizoru treba videti šta je od (bezveznih) opcija za "poboljšanje" slike uključeno/isključeno, kakav izvor se to posmatra, koliko je to sve kompresovano i (još jednom) bla. bla. bla. Za poređenje, trebalo bi da ti povežu neki drugi TV na isti izvor, po mogućnosti čak na isti kabel. I isključiti sve opcije TV-a što utiču na sliku. Uopšte ne mora da znači da je problem u TV-u.

A najviše volim kada fancy TV priključe na neki izvor na kojem lepo piše "Just for shop presentation. Not for sale"... (obratite pažnju da baš takve nekakve imaju po radnjama) a na tom uređaju nikakvih "rupa" za ubacivanje bilo kakvih medija, dal' optičkih, dal' USB. Kod mene recimo na SBB HD reciveru, pojedini HD kanali znaju da "skakuću", tj slika svakih par sekundi trgne frame do dva unazad. Travel Channel je tu najgori. A neki HD kanali, jesu HD ali su kompresovani do bola, gori su nego neki bolji DIVX. A neki treći hadeovi kanali su zaista vrhunski koliko i ti "just for shop presentation..." semplovi po radnjama. Dakle, izvor mu dođe važniji od TV-a.

...teško je u radnji oceniti TV bez da ga njakate i njakate.
 
Poslednja izmena:
To je mnogo zahtevno i ne verujem da će to prihvatiti u prodavnici.
Bitno je da to nije nikakav TV feature, vec je ,najverovatnije, uključena neka enhance opcija.
Baš mi to sinoć rekao lik koji prodaje televizore preko kp-a..rekao je da zna za to..ali to što mi je rekao nije ovo što sam ja video..on kaze da,na primer, čuo je primedbe da ,recimo,ostaje trag iza teniske loptice u brzini..ja te ghostove nisam video,osim ovo što sam naveo.

Ostaje još jedan urgentan problem,a to je garancija.TV sa madjarskom garancijom je skuplji za 80evra. TV sa Slovačkom garancijom, koja ne važi kod nas, je jeftiniji za 80evra. U prodavnicama se dobije sve full, ali i plati 20% PDV i sve pride.

Kakva su iskustva sa televizorima iz Slovačke?
Čovek mi je sinoć rekao da na 200 prodatih televizora, jedan mu se vratio.
Što se tiče garancije, garancija na televizore iz Slovačke ide preko njih.
Garancija važi na sve, osim na panel.To isto važi i za televizore sa Madjarskom garancijom..koja se priznaje u LG servisima.
Ne znam kakva je situacija što se tiče kada se TV kupi regularno u radnji u gradu, da li se dobija garancija i na panel?
 
Poslednja izmena:
Kakva je to garancija kad ne vazi za najveci deo u uredjaju? Na sta onda imas garanciju? Na antenski ulaz - da nece otpasti i na kuciste da nece pozeleneti posle 3 meseca? Svasta...
 
Ja sam zvao BG Electronic i rekli su mi da priznaju garanciju za televizore kupljene u Madjarskoj sa internacionalnom garancijom. Bez garancije na panel koji je najskuplji deo TV, to tesko da se moze nazvati garancijom.
 
Mislim da se malo preteruje oko TV, do juče, takoreći smo imali katodaše na 50Hz i analognu sliku a sada idemo do te mere da ćemo testirati sliku u prodavnici? U pravu je @NShappy, pustite to što se nalicka za prodavnicu, ako obilazite, gledate, merite, upoređujete nikada nećete ništa kupiti ili ćete izabrati pogrešnu stvar u većini slučajeva. Kupite ono zašta imate para, ako se lomite između 2 modela, kupite marku koju više volite i bićete zadovoljni. U svakom slučaju dobijate uvek bolje nego što imate, zar ne?
 
U nemackoj i ch svaki veci mediamarkt ima demo sobu. Do sad sam kupovao dva tv-a i oba puta bih u prodavnici odmah rekao sta me zanima i lepo bi mi prikopcali modele i dali mi daljinski da isprobam.
U jednoj su mi rekli da ne zele da mi daju daljinski, samo sam se okrenuo i izasao.

A sto se tice price o tome da smo do juce imali 50hz, jeste tako al smo do juce imali i crnu boji koju necemo videti do oled ekrana. A do juce sam koristio i eriksonove cigle za telefoniranje pa opet jurim najbolje za svoj novac.

Inace, secam se da je i tehnomarket u bg imao demo sobu al ne znam kolko su bili radi da ljudima izadju u susret. Ono sto znam je da ne dajem pare na nevidjeno ni za sta, pa ni za tv.
 
@kraken
Kad pustis HD sliku na bilo kom LED-u, odjednom ces zaboraviti na nekakve nedostatke crne boje. :p
Inace kod LG-a preporucujem ekrane sa lokalnim zatamnjenjem (mikro piksel), tu je najvise ispeglana "crna".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno