Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stisnes zube i kreni pa sta ti Bog da, zavisi na koga ces da naletis.
Mozes da pokupis spisak od rodbine sta kome treba (pozeljno da se kupuju stvari za bebe), izvuces tv iz kutije i stavis ga na dno i onda ostale stvari preko njega.
Bilo bi dobro da natrpas toliko da kad bi carinik otvorio vrata sve bi se prosulo.
Kad pitaju sta vozis kazes imam malo dete pa sam nakupovao neke namirnice za njega i jos par stvari.
Tako je moj prijatelj iz Italije dovukao tv :) .
Otprilike tako :d. Samo nema šanse da natrpaš auto, ideš sam i pređeš carinu bez plaćanja carine i PDV-a na vrednost preko 100 € ;).

Thank you for your interest!



You can order a product via e-mail or trough our website. You can calm back Áfa after you take the product out of Hungary. You have min.10 max.90 day to come back to the shop where you bought the item and there you can get back the Áfa (27%).
Our shop at Szeged: 6720 Szeged, Dugonics tér 11. Yes, you can calm back ÁFA
Ovo je njihov odgovor na poslat e-mail. Kontaktiranje putem engleskog (a malo i Google Translate:)).
On mi je pomogao jer neznam Madjarski. Dobra alatka.

Inace koliko ti je dana trebalo da sve dogovoris sa njima u vezi kupovine TV-a pre nego sto se ode u Segedin i kupi roba?
Šta kažu Mađari, 10 dana je minimum za povrat PDV-a. Ne znam odakle im to kad ga drugi i ja dobijemo već posle 7 dana (nisam išao ranije pa ne znam da li može i pre).
 
Ove godine su cene samsunga i panasonika iste svuda po evropi pa tako i kod nas.samsung 60inca e530 je u uscu 163000 dinara sto je isto kao u segedinu i isto je i sa panasonic 110 blurej plejerom.dobio sam cenovnik za nove panasonic plazme i mogu vam samo reci zbogom segedinu i vidimo se samo pred kraj godine kada su tamo veliki popusti jer toga kod nas jos nema.inace ce panasonic biti cak i jeftiniji nego. U segedinu.
 
Meni se čini da je i prošle godine bila slična priča sa cenom novih (2011) modela u Segedinu i kod nas. Možda je razlika bila u početku 100 eur za 42gt30. Problem je što kod nas cena bude ista sve dok tog modela ima na stanju a u HU (i ostalim zemljama EU) cena pada postepeno pa još božićni popusti koje si pomenuo pa čišćenje lagera početkom naredne godine... Zato sad može da se pazari 42g30 za 550eur kod "dobavljača iz HU" a u npr. tehnomaniji je 85000rsd.
 
450? Koliko ja vidim, niko ne prodaje jeftinije of 500.
 
Ja pratim samo cene plazmi televizora i jos necega sitno,za sada je kupovina preko ne isplativa rabota.Kao sto kaze giovanni tamo preko padaju cene kako vreme odmice a mi posto smo najadnije trziste toga nema jer ne predstavljamo nikoga i nista u tom svetu.
Ne zaboravite da imate zamajanciju sa garancijom plus problem transporta od subotice ka vamo plus sve je to jedno veliko mucenje.
Ako idete na nesto manju cenu od garancije se mozete oprostiti za neke brendove pa je ta usteda samo virtuelna.Zamislite da opet saljete nazad ekrane od 40 inca pa navise,ja se najezim na samu pomisao.
Prosle godine a i ove recimo plazma 51 inc d8000 je ovda drzala zlocinacku visoku cenu od skoro pa 2000 eura a tamo je bila 1200 sa 2 para cvikera gratis pa je imala ukupno 4 cvikera.To je bio posao ali sada je panasonik izbacio st50 model koji je vrh vrhova i drzi prvo mesto kao najbolja moguca kupovina za ulozen novac pa kao sto vidite mora se pratiti cena ovde cena tamo plus da se vidi da li je model koji kupojute dobra ili nije i ko je ko ili sta.
Ko je tamo prosle godine kupio d8000 i mislio da je za 1200 eura dobro prosao,tek sada je vidljivo da je st50 mnogo mnogo bolji od d8000 samsunga .Morate otvoriti 4 para ociju.
 
Poslednja izmena:
@ shin-bojan

Pa i da je 500e i onda je skoro 200e jeftinij nego kod nas..

@Sky Uk

Meni je recimo Segedin blizi od Beograda,a i vecina prodavaca sa KP su iz SU tako da meni recimo ta prica oko garancije i slanja nije toliko problematicna,ne mogu se generalisati stvari... Ali bas zato se i slazem sa tvojom konstatacijom da treba otvoriti cetvoro ociju :)
 
Ja bih dao i 500, kada bih bio siguran da cu da dobijem najbolji panel :).
 
Sta da ti kazem ako je recimo panasonik jeftiniji ovde nego u segedinu.Sve je to bukvalno situacija od modela do modela i moras gledati deta
ljno sta i kako.

@ shin-bojan

Pa i da je 500e i onda je skoro 200e jeftinij nego kod nas..

@Sky Uk

Meni je recimo Segedin blizi od Beograda,a i vecina prodavaca sa KP su iz SU tako da meni recimo ta prica oko garancije i slanja nije toliko problematicna,ne mogu se generalisati stvari... Ali bas zato se i slazem sa tvojom konstatacijom da treba otvoriti cetvoro ociju :)
 
Upravo tako, sve zavisi od modela do modela.
Ja sam oko nove godine kupio plazmu Samsung 43d450 kod nas. Bila je neka akcija u Neptunu i uzeo sam je za 420 eur, a ovi likovi iz Subotice su mi trazili 400 eur + ptt i naravno nemam garanciju, tj. imam je ali da sam nosim tv u Madjarsku ako se bude pokvario. U mom slucaju se nije isplatila varijanta iz Madjarske.
A sto se tice garancije za Panasonic i LG koje se kao priznaju kod nas, vole bih da neko napise da su mu priznali garanciju i servisirali tv koji je kupljen u Madjarskoj. I ja sam licno kontaktirao putem mail-a LG i Panasonic i rekli su mi da garancija vazi kod nas, ali znajuci ove nase servise koji na svaki nacin pokusavaju da te otkace i za uredjaje kupljene kod nas, cisto sumnjam da bi neko uspeo da ostvari garanciju za madjarskim fiskalnim racunom.
 
Upravo tako, sve zavisi od modela do modela.

A sto se tice garancije za Panasonic i LG koje se kao priznaju kod nas, vole bih da neko napise da su mu priznali garanciju i servisirali tv koji je kupljen u Madjarskoj. I ja sam licno kontaktirao putem mail-a LG i Panasonic i rekli su mi da garancija vazi kod nas, ali znajuci ove nase servise koji na svaki nacin pokusavaju da te otkace i za uredjaje kupljene kod nas, cisto sumnjam da bi neko uspeo da ostvari garanciju za madjarskim fiskalnim racunom.

Moze li neko da potvrdi ( licno iskustvo ) da garancija vazi ovde ?
 
Upravo tako, sve zavisi od modela do modela.
Ja sam oko nove godine kupio plazmu Samsung 43d450 kod nas. Bila je neka akcija u Neptunu i uzeo sam je za 420 eur, a ovi likovi iz Subotice su mi trazili 400 eur + ptt i naravno nemam garanciju, tj. imam je ali da sam nosim tv u Madjarsku ako se bude pokvario. U mom slucaju se nije isplatila varijanta iz Madjarske.
A sto se tice garancije za Panasonic i LG koje se kao priznaju kod nas, vole bih da neko napise da su mu priznali garanciju i servisirali tv koji je kupljen u Madjarskoj. I ja sam licno kontaktirao putem mail-a LG i Panasonic i rekli su mi da garancija vazi kod nas, ali znajuci ove nase servise koji na svaki nacin pokusavaju da te otkace i za uredjaje kupljene kod nas, cisto sumnjam da bi neko uspeo da ostvari garanciju za madjarskim fiskalnim racunom.

Ovako stoje stvari sa panasonikom kod ovlascenog servisera(telefoni,mini linije,auto program,televizori) sa kojim imam jako puno poslovnog iskustva.

1.popunjen pan evropski panasonik garantni list koji se dobija u svakoj radnji u evropi i madjarskoj cak i kod nas u nasim radnjama sa sledecim obaveznim podacima.

-datum kupovine
-model televizora
-seriski broj televizora
-pecat ovlascenog uvoznika za zemlju gde je kupljen tv(pecat samog prodavca nije neophodan)
-racun radnje gde je kupljen tv

Sa ovako popunjenim garantnim listom mozete servisirati panasonik tv kupljen u Srbiji a servisirati u Madjarskoj ili kupljen televizor iz Madjarske servisirati u Srbiji.

Moze se desiti da je jeftinije ovde kupiti panasonik tv nego u madjarskoj zato veliki oprez.
 
Postovane kolege,
odlucio sam da kupm panasonic p42G30 plazmu. Uzeo bih tv iz Madjarske,pa bih zamolio vas ,koji su kupovali tv-e od proverenih ljudi sa pisanom garancijom koja vazi kod nas da mi posalju kontakt na mail.
Hvala unapred.
 
42g30 nije pametno kupovati bilo gde jer je bilo jako puno problema sa svim 3d serijama prosle godine odnosno sa zelenim mrljama na ekranu.Panasonik je priznao problem i odredio da se televizori nose u ovlascene servise kako bi se delimicno otklonio problem sa instaliranjem posebnog softvera.
Danasnje nove st serije su nekoliko puta bolje po kvalitetu od proslogodisnjih serija pa je tako pocetni full hd 3d rang recimo st serija bolja od vrhunskog top modela vt serije prosle godine.
Moj savet je samo ST serija iz ove godine i to kupljena ovde sa garancijom ovde i cenom boljom nego u madjarskoj svakako i jos da dobijes ne otvoren tv to jest da ga ti licno prvi put otvoris.
 
Poslednja izmena:
42g30 nije pametno kupovati bilo gde jer je bilo jako puno problema sa svim 3d serijama prosle godine odnosno sa zelenim mrljama na ekranu.Panasonik je priznao problem i odredio da se televizori nose u ovlascene servise kako bi se delimicno otklonio problem sa instaliranjem posebnog softvera.
Danasnje nove st serije su nekoliko puta bolje po kvalitetu od proslogodisnjih serija pa je tako pocetni full hd 3d rang recimo st serija bolja od vrhunskog top modela vt serije prosle godine.
Moj savet je samo ST serija iz ove godine i to kupljena ovde sa garancijom ovde i cenom boljom nego u madjarskoj svakako i jos da dobijes ne otvoren tv to jest da ga ti licno prvi put otvoris.


Mislim da je cena za 42G30 model nekih 300 eura niza u odnosu na 42ST sto nije zanemarljivo pa je pitanje da li je covek spreman da se ispruzi 850 i kusur evra za TV dijagonale 42 incha. Poredeci cene sa KP i u domacim trgovinama razlika je najmanje 100 eura za 32 modele pa preko 300 eura za 42 i vece dijagonale u korist KP pa bi bilo lepo da postujes link ka nekom cenovniku u domacoj maloprodaji da se i sami uverimo u to sto pricas.
 
Zvao sam zastupnika za Panasonic oni jos nemaju ST50 ali imaju led ET50 od 42"koji je 125000. Na KP se prodaje ST50 od 42",mislim da je oko880 evra. Tako da cisto sumnjam da ce cena kod nas biti u rangu Madjara. E sad jedina stvar ce biti dati ili ne za taj tv tolike novce( ja se razmisljan da kupim nekog Led samsunga serije 6).
 
Uvozne cene i maloprodajne cene nisu isto pa imajuci u obzir alavost domacih prodavaca gotovo sam siguran da ce opet razlika izmedju TV kupljenih preko KP biti niza od domacih u rasponu 100 - 300 eura u korist madjara ali daj boze da gresim.
 
Ja pratim samo cene plazmi televizora i jos necega sitno,za sada je kupovina preko ne isplativa rabota.Kao sto kaze giovanni tamo preko padaju cene kako vreme odmice a mi posto smo najadnije trziste toga nema jer ne predstavljamo nikoga i nista u tom svetu.
Ne zaboravite da imate zamajanciju sa garancijom plus problem transporta od subotice ka vamo plus sve je to jedno veliko mucenje.
Ako idete na nesto manju cenu od garancije se mozete oprostiti za neke brendove pa je ta usteda samo virtuelna.Zamislite da opet saljete nazad ekrane od 40 inca pa navise,ja se najezim na samu pomisao.
Prosle godine a i ove recimo plazma 51 inc d8000 je ovda drzala zlocinacku visoku cenu od skoro pa 2000 eura a tamo je bila 1200 sa 2 para cvikera gratis pa je imala ukupno 4 cvikera.To je bio posao ali sada je panasonik izbacio st50 model koji je vrh vrhova i drzi prvo mesto kao najbolja moguca kupovina za ulozen novac pa kao sto vidite mora se pratiti cena ovde cena tamo plus da se vidi da li je model koji kupojute dobra ili nije i ko je ko ili sta.
Ko je tamo prosle godine kupio d8000 i mislio da je za 1200 eura dobro prosao,tek sada je vidljivo da je st50 mnogo mnogo bolji od d8000 samsunga .Morate otvoriti 4 para ociju.

WTF?
 
Sta ti nije jasno Kovac ?
 
^ procitaj Zuba1970 i Mitsuru odgovor.

covek prica da treba otvoriti cetvoro ociju (NARAVNO) ali mi nije jasno sta je to jeftinije kod nas nego u madjarskoj.
 
Poslednja izmena:
pa uvozne cene dobavljaca, naravno!
a za maloprodajne... e to je another matter
 

Evo ja ću sve da objasnim ,)

Ja pratim samo cene plazmi televizora i jos necega sitno,za sada je kupovina preko ne isplativa rabota.

Kaže on.

A u ovoj temi http://forum.benchmark.rs/showthread.php?283051-Panasonic-ST50-serija :

Koga zanima jos nesto vise vezano za cene moze me kontaktirati na pm jer nisam pr panasonika niti imam kakve koristi od njih samo sam veliki zaljubljenik u njihove plazma televizore nista vise od toga.

Kad' ono mejdutim, khm, http://www.kupujemprodajem.com/Panasonic-3D-plazma-TX-P50ST50E-2047970-oglas.htm?filter_id=5773948

Možete primetiti istu nepismenost (ne isplativa, ne otvoren), ali inače, to je on, znam.

Nemam ja ništa protiv da neko prodaje nešto, naprotiv, ali da to lepo kaže, pa da znamo da priča iz ugla prodavca. A ne dodje na tehnički forum, pa tu pravi neku priču, sve je qrton, samo st50 valja, a ne ne, ja to ne prodajem, samo volim Panasonic.
Aj' se sada samobanuj, ovo je tehnički forum, a ne poligon za tvoje ljigavo reklamiranje, idi otvori prodavnicu, plati baner pa prodaj šta hoćeš.
 

Prilozi

  • kp.JPG
    kp.JPG
    104.2 KB · Pregleda: 467
Ja nisam prodavac,a nisam bogami ni svercer posto vidim ovde na forumu da je to jako popularno zanimanje.Vama ako je draze slobodno mozete ici u madjarsku i gde vam je volja i jos bolje slobodno kupite neki jako mocan lcd ili jos bolje neki led.Mi koji znamo o cemu pricamo smo se dogovori da za sebe izboksujemo super cenu.

Ps:za Reboota

Da si se lepo javio na pm ne bi pisao ovakve gluposti.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko razliku izmedju Led 40D5500 i Led 40EH5300?
 
Evo ja ću sve da objasnim ,)



Kaže on.

A u ovoj temi http://forum.benchmark.rs/showthread.php?283051-Panasonic-ST50-serija :



Kad' ono mejdutim, khm, http://www.kupujemprodajem.com/Panasonic-3D-plazma-TX-P50ST50E-2047970-oglas.htm?filter_id=5773948

Možete primetiti istu nepismenost (ne isplativa, ne otvoren), ali inače, to je on, znam.

Nemam ja ništa protiv da neko prodaje nešto, naprotiv, ali da to lepo kaže, pa da znamo da priča iz ugla prodavca. A ne dodje na tehnički forum, pa tu pravi neku priču, sve je qrton, samo st50 valja, a ne ne, ja to ne prodajem, samo volim Panasonic.
Aj' se sada samobanuj, ovo je tehnički forum, a ne poligon za tvoje ljigavo reklamiranje, idi otvori prodavnicu, plati baner pa prodaj šta hoćeš.

10x reboot ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno